Strona Główna >> Ukraina >> Polityka >> Wizyta Bidena w Kijowie jest jak Kennedy'ego w Berlinie

2023-02-23 10:19:10

Wizyta Bidena w Kijowie jest jak Kennedy'ego w Berlinie

Służby specjalne i Pentagon próbowały uniemożliwić Joe Bidenowi wizytę w Kijowie. To dlatego, że miasto jest pod rosyjskim ostrzałem.

Biden i Selensky złożyli kwiaty pod pomnikiem żołnierzy, którzy zginęli od czasu pierwszej wojny Rosji z Ukrainą w 2014 roku. Ukraińcom nie umknęło również, że prezydent USA na cześć ich kraju założył krawat w niebiesko-żółtych barwach ukraińskiej flagi.

Podczas spotkania z prezydentem Selenskyjem Biden wspominał ich pierwszą rozmowę telefoniczną po wybuchu wojny. „Rosyjskie samoloty krążyły w powietrzu a czołgi przetaczały się przez granicę. Powiedziałeś mi wtedy, że słyszałeś wybuchy"- powiedział Biden. „Nigdy tego nie zapomnę. A świat miał się wtedy zacząć zmieniać".

Ale wizyta Bidena to także wyraźny gest w stronę Moskwy. Prezydent USA przybył do miasta, które wciąż jest celem rosyjskich ataków rakietowych i dronów, na dzień przed planowanym wystąpieniem prezydenta Rosji Władimira Putina z okazji rocznicy rozpoczęcia wojny.

Biden sygnalizuje w ten sposób Moskwie, że Zachód nadal będzie konsekwentnie wspierał Kijów w działaniach zmierzających do wyrzucenia rosyjskich okupantów z ich kraju.

 

więcej informacji na: https://pressglobal.pl/Salon-Polityczny/wizyta-bidena-w-kijowie-jest-jak-kennedyego-w-berlinie

Autor:
Redakcja

Żródło:
https://pressglobal.pl/Salon-Polityczny/wizyta-bidena-w-kijowie-jest-jak-kennedyego-w-berlinie

Dział: Polityka

INNE WIADOMOŚĆI


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE


Kontakt
kontakt@gloswschodu.org
redakcja@gloswschodu.org
Developed by Fundacja na Rzecz Promocji i Rozwoju „Głos Młodych” and Marcin Larek ⓒ 2022 Głoswschodu.org Wszelkie prawa zastrzeżone.