RELIGIE NA BIAŁORUSI
Mieszkańcy Białorusi swobodnie wyznają wiele religii. Najbardziej rozpowszechnioną religią w kraju jest chrześcijaństwo. Chrześcijanie Białorusi wyznają: prawosławie, katolicyzm, uniatyzm, protestantyzm. Wśród innych religii najbardziej popularne judaizm oraz islam.
LUDNOŚĆ BIAŁORUSI
Na Białorusi żyją przyjaźni i dobroduszni ludzie. Cierpliwość i spokój białorusinów w dużej mierze determinowane przez historię z niezliczoną liczbą wojen. Przy czym sami białorusini nigdy ich nie zaczynali.
BIZNES-LOTNICTWO PRZYCHODZI NA BIAŁORUŚ
W Republice Białoruś jest tworzony pierwszy operator biznes-lotnictwa, który wkrótce rozpocznie loty na nowych szwajcarskich samolotach.
Na Białorusi wzrastają dodatki na dzieci
Na Białorusi od 1 sierpnia wzrastają średnio o około 20 rubli, czyli 40 złotych dodatki dla rodzin z miejscowego programu prodemograficznego. Wzrost jest uzależniony od liczby dzieci w rodzinie.
Biznes na wojnie. Jak Białoruś „karmi” Donbas. Dochodzenie Biełsatu
W warunkach blokady handlowej samozwańczych Donieckiej i Ługańskiej Republik Ludowych ze strony Ukrainy, wyroby z wielu białoruskich zakładów produkcyjnych trafiają do separatystów przez rosyjsko-ukraińską granicę, której nie kontrolują władze w Kijowie.
Walentin Konon – Przepędzenie ciemnoty
Wiara w opętanie staje się coraz bardziej popularna w rozlicznych kręgach religijnych od chrześcijaństwa po islam. Jakie są skutki takich rytuałów? Czy są one bezpieczne? Czy można je racjonalnie wyjaśnić?
Łukaszenka pomoże wejść na rynki eurazjatyckie 11 krajom
O gotowości do wspierania zagranicznych partnerów we wchodzeniu na rynki Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej mówił prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka, przyjmując we wtorek w Mińsku listy uwierzytelniające od ambasadorów 11 państw.
Setki opozycjonistów zatrzymanych na Białorusi
Od tygodni na Białorusi obywatele protestują przeciwko polityce prezydenta Łukaszenki. Policja zatrzymała wielu ludzi – w tym prawdopodobnie zagranicznych dziennikarzy.
Protesty wsparcia dla „pasożytów społecznych”
Kto pozostaje bez pracy, powinien płacić. Przeciwko temu demonstrują na Białorusi setki ludzi. Jak będzie reakcja autorytarnego prezydenta Łukaszenki?
Białoruś: przedłużenie unijnego embarga na broń to „recydywa przeszłości"
W stosunkach Białorusi i UE są obserwowane pozytywne tendencje, ale zdarzają się „recydywy przeszłości" - oznajmił dzisiaj szef Komisji ds. Zagranicznych i Bezpieczeństwa Narodowego Rady Republiki Zgromadzenia Narodowego
Dlaczego rosyjski biznes nie współpracuje z partnerami z Białorusi
Przedsiębiorcy wyjaśniają swoją nie chęć współpracować z Białorusią tym że nie widzą w tym potrzeby, specyficznością branż w których działają ich przedsiębiorstwa oraz złą logistyką i biurokracją
Białoruś zaczęła kupować irańską ropę zamiast rosyjskiej – Reuters
Białoruś pierwszy raz kupiła ropę w Iranu, pisze Reuters odwołując się do swoich czterech źródeł. Państwowa kompania „Biełorusnieft” kupiła w Państwowej Irańskiej kompanii (NIOC) 80 000 ton ropy (około 600 000 baryłek).
Prezydent Alaksandr Łukaszenka otwiera się na Zachód. Zniósł wizy dla 80 krajów
Prezydent Alaksandr Łukaszenka podpisał w poniedziałek dekret znoszący wizy dla 80 krajów. Wśród nich są wszystkie państwa Unii Europejskiej, USA i Japonia. W jego ramach obywatele tych państw będą mogli przebywać na Białorusi do pięciu dni.
Nie chcemy rosyjskiej bazy – mówi Łukaszenka. Zaostrza się konflikt Białorusi z Rosją
Czy ta baza jest potrzebna z wojskowego punktu widzenia? Nie potrzebujemy jej tu. – retorycznie powiedział prezydent Białorusi, Aleksander Łukaszenka na temat planowanej bazy rosyjskiego lotnictwa na Białorusi. Prezydent budowę tej bazy nazwał demonstracją siły.
Łukaszenka mięknie. Wydawnictwa drugiego obiegu legalne. Okrągły stół w perspektywie?
Do znamiennego zdarzenia doszło ostatnio w Mińsku. Aleksander Łukaszenka przyjął w redaktora naczelnego opozycyjnej gazety „Narodnaja Wolia” Josifa Seredicza. O spotkanie z prezydentem poprosił opozycyjny dziennikarz. – informuje agencja BelTA.
ŁUKASZENKO PROWADZI ROSJĘ DO SĄDU
Jest to związane z nafto gazowym sporem i postanowieniami rolniczymi. , - oznajmił białoruski lider
Na linii Moskwa – Mińsk poszło na noże.
Zamach stanu na Białorusi! Putin chciał zwabić Łukaszenkę do Rosji i zrobić przewrót. „Baćka” nie dał się nabrać. Aleksander Łukaszenka kompletnie zaskoczył Kreml i nieoczekiwanie zbojkotował posiedzenie Euroazjatyckiej Wspólnoty Gospodarczej w Petersburgu, odmawiając przyjazdu do Rosji.
W Mińsku odbyło się spotkanie Dmitrija Miedwiediewa z Aleksandrem Łukaszenką
RIA Novosti. Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew spotkał się z prezydentem Białorusi Aleksandrem Łukaszenką w trakcie wizyty w Mińsku. W piątek w Mińsku miało miejsce posiedzenie Rady Szefów Rządów WNP (Wspólnoty Niepodległych Państw). Przed posiedzeniem Łukaszenko spotkał się z głównymi przedstawicielami delegacji.
Białoruś: napastnicy z piłą mechaniczną i siekierą zaatakowali klientki galerii handlowej
W stolicy Białorusi doszło do makabrycznego mordu. Mężczyzna zabił kobietę piłą mechaniczną, druga jest ranna.Do zdarzenia doszło w stolicy Białorusi. Dwóch mężczyzn weszło do Galerii Handlowej Europa bocznym wejściem. Jeden z nich był uzbrojony w piłę mechaniczną, drugi w siekierę.
Białoruś potrzebuje reform "ale nie bandyckich"
Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka mówił w piątek w parlamencie o potrzebie reform w kraju, ale nie przeprowadzanych "po bandycku". Sytuacja gospodarcza naszego sąsiada jest zła. Mińsk potrzebuje kredytu z MFW.

Strony