Mleczne Wojny. Białoruś kontratakuje
Łukaszenka zapowiedział, że rosyjskiego embarga na białoruskie mleko nie pozostawi bez odpowiedzi. Podczas spotkania z wicepremierem Michaiłem Rusym, prezydent polecił urzędnikowi zapoznać się z „kryzysem mlecznym”. Alaksandr Łukaszenkapodkreślił, że to kolejny już białorusko-rosyjski spór o dostawy mleka.
Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy zszokowane wykonaniem kolejnej kary śmierci na Białorusi
Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy potępiło rozstrzelanie Kiryła Kazaczka, skazanego na najwyższy wymiar kary za zamordowanie dwójki własnych dzieci. Wyrok wykonano prawdopodobnie pod koniec października ub.r., ale matka skazanego dowiedziała się o tym znacznie później – od obrońców praw człowieka.
Jak i dlaczego Białorusini obchodzą rocznicę wybuchu Rewolucji Październikowej?
Białoruś pozostaje jedynym krajem byłego Związku Radzieckiego, w którym rocznica wybuchu Rewolucji Październikowej 1917r. jest oficjalnym świętem. Tymczasem wielu uważa ją za największą tragedię dla narodu.
Łukaszenka: Święto Bożego Narodzenia pobudza do uświadomienia sobie wartości pokoju we własnym kraju
6 stycznia, Mińsk. Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka złożył życzenia z okazji Święta Bożego Narodzenia prawosławnym chrześcijanom w kraju. Służba prasowa głowy Białorusi poinformowała o tym portal BELTA.
PRZYDATNE KONTAKTY DLA FIRM ZAGRANICZNYCH W BIAŁORUSI
Ministerstwa i organizacji, które mogą pomóc firmom zagranicznym na terenie kraju
SYMBOLE PAŃSTWOWE
Zgodnie z Konstytucją Republiki Białoruś Flaga Państwowa, Godło Państwowe i Hymn Państwowy są symbolami suwerenności kraju.
PODSTAWOWE FAKTY O BIAŁORUSI
Oficjalna nazwa - Republika Białoruś Prezydent - Aleksander Łukaszenka (z 1994) Premier - Andrzej Kobiakow (z 2014) Teren - 207,6 tys. km kwadratowych
RELIGIE NA BIAŁORUSI
Mieszkańcy Białorusi swobodnie wyznają wiele religii. Najbardziej rozpowszechnioną religią w kraju jest chrześcijaństwo. Chrześcijanie Białorusi wyznają: prawosławie, katolicyzm, uniatyzm, protestantyzm. Wśród innych religii najbardziej popularne judaizm oraz islam.
LUDNOŚĆ BIAŁORUSI
Na Białorusi żyją przyjaźni i dobroduszni ludzie. Cierpliwość i spokój białorusinów w dużej mierze determinowane przez historię z niezliczoną liczbą wojen. Przy czym sami białorusini nigdy ich nie zaczynali.
BIZNES-LOTNICTWO PRZYCHODZI NA BIAŁORUŚ
W Republice Białoruś jest tworzony pierwszy operator biznes-lotnictwa, który wkrótce rozpocznie loty na nowych szwajcarskich samolotach.
Na Białorusi wzrastają dodatki na dzieci
Na Białorusi od 1 sierpnia wzrastają średnio o około 20 rubli, czyli 40 złotych dodatki dla rodzin z miejscowego programu prodemograficznego. Wzrost jest uzależniony od liczby dzieci w rodzinie.
Biznes na wojnie. Jak Białoruś „karmi” Donbas. Dochodzenie Biełsatu
W warunkach blokady handlowej samozwańczych Donieckiej i Ługańskiej Republik Ludowych ze strony Ukrainy, wyroby z wielu białoruskich zakładów produkcyjnych trafiają do separatystów przez rosyjsko-ukraińską granicę, której nie kontrolują władze w Kijowie.
Walentin Konon – Przepędzenie ciemnoty
Wiara w opętanie staje się coraz bardziej popularna w rozlicznych kręgach religijnych od chrześcijaństwa po islam. Jakie są skutki takich rytuałów? Czy są one bezpieczne? Czy można je racjonalnie wyjaśnić?
Łukaszenka pomoże wejść na rynki eurazjatyckie 11 krajom
O gotowości do wspierania zagranicznych partnerów we wchodzeniu na rynki Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej mówił prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka, przyjmując we wtorek w Mińsku listy uwierzytelniające od ambasadorów 11 państw.
Setki opozycjonistów zatrzymanych na Białorusi
Od tygodni na Białorusi obywatele protestują przeciwko polityce prezydenta Łukaszenki. Policja zatrzymała wielu ludzi – w tym prawdopodobnie zagranicznych dziennikarzy.
Protesty wsparcia dla „pasożytów społecznych”
Kto pozostaje bez pracy, powinien płacić. Przeciwko temu demonstrują na Białorusi setki ludzi. Jak będzie reakcja autorytarnego prezydenta Łukaszenki?
Białoruś: przedłużenie unijnego embarga na broń to „recydywa przeszłości"
W stosunkach Białorusi i UE są obserwowane pozytywne tendencje, ale zdarzają się „recydywy przeszłości" - oznajmił dzisiaj szef Komisji ds. Zagranicznych i Bezpieczeństwa Narodowego Rady Republiki Zgromadzenia Narodowego
Dlaczego rosyjski biznes nie współpracuje z partnerami z Białorusi
Przedsiębiorcy wyjaśniają swoją nie chęć współpracować z Białorusią tym że nie widzą w tym potrzeby, specyficznością branż w których działają ich przedsiębiorstwa oraz złą logistyką i biurokracją
Białoruś zaczęła kupować irańską ropę zamiast rosyjskiej – Reuters
Białoruś pierwszy raz kupiła ropę w Iranu, pisze Reuters odwołując się do swoich czterech źródeł. Państwowa kompania „Biełorusnieft” kupiła w Państwowej Irańskiej kompanii (NIOC) 80 000 ton ropy (około 600 000 baryłek).
Prezydent Alaksandr Łukaszenka otwiera się na Zachód. Zniósł wizy dla 80 krajów
Prezydent Alaksandr Łukaszenka podpisał w poniedziałek dekret znoszący wizy dla 80 krajów. Wśród nich są wszystkie państwa Unii Europejskiej, USA i Japonia. W jego ramach obywatele tych państw będą mogli przebywać na Białorusi do pięciu dni.

Strony