Dlaczego rosyjski biznes nie współpracuje z partnerami z Białorusi
Przedsiębiorcy wyjaśniają swoją nie chęć współpracować z Białorusią tym że nie widzą w tym potrzeby, specyficznością branż w których działają ich przedsiębiorstwa oraz złą logistyką i biurokracją
Białoruś zaczęła kupować irańską ropę zamiast rosyjskiej – Reuters
Białoruś pierwszy raz kupiła ropę w Iranu, pisze Reuters odwołując się do swoich czterech źródeł. Państwowa kompania „Biełorusnieft” kupiła w Państwowej Irańskiej kompanii (NIOC) 80 000 ton ropy (około 600 000 baryłek).
Prowadzenie działalności gospodarczej na Białorusi
Zasady powoływania i funkcjonowania spółek na Białorusi reguluje Kodeks cywilny. W przypadku spółki akcyjnej, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz spółki z dodatkową odpowiedzialnością szczególnym aktem prawnym jest ustawa z 9 grudnia 1992 r. o spółkach gospodarczych.
Praktyczny komentarz do Kodeksu podatkowego RB
Komentarz praktyczny niektórych postanowień kodeksu podatkowego Republiki Białoruś w kontekście interesów polskich podmiotów gospodarczych.
Podatki na Białorusi
Na Białorusi obowiązują podatki powszechne, czyli państwowe, lokalne oraz inne opłaty obowiązkowe.
Kwitnąca współpraca białorusko-katarska
Odległości oraz różnice kulturowe nie stanowią przeszkody, jeśli istnieją możliwości nawiązania współpracy gospodarczej i można na tym dobrze zarobić, przy okazji nie może zabraknąć szeroko rozumianej kurtuazji.
Białorusini wracają do monet
W ciągu ostatnich dwudziestu dwóch lat na Białorusi trzeci raz postanowiono obciąć parę zer z będących w obiegu banknotów. Metoda na naprawę gospodarki poprzez denominacje waluty nie jest najlepsza, lecz ministerstwo finansów naszego wschodniego sąsiada nie przejmuje się tym zbytnio.
Żądanie Białorusi - obniżyć ceny gazu
Prezes koncernu gazowego stwierdził, że Białoruś sama zrezygnowała z zasad naliczania opłat za ekwiwalenty ropy naftowej.
Białoruś zwalcza zakupy w Polsce .
Od 14 kwietnia cło zapłacą wszyscy konsumenci, kupujący na własne potrzeby, przekraczając granicę częściej niż raz na trzy miesiące, wywożąс na Białoruś towar o wartości wyższej niż 300 euro bądź wadze większej niż 20 kilogramów.
Polsko-Białoruski Forum Gospodarczy "Dobrosąsiedztwo 2015" w Poznaniu
22 września w Poznaniu odbyło się XIX Polsko - Białoruskie Forum Gospodarcze „Dobrosąsiedztwo 2015”. Głównym tematem tegorocznego forum były „Rolnictwo i gospodarka żywnościowa. Polsko–białoruska współpraca regionalna i sektorowa”.