Nie chcemy rosyjskiej bazy – mówi Łukaszenka. Zaostrza się konflikt Białorusi z Rosją
Czy ta baza jest potrzebna z wojskowego punktu widzenia? Nie potrzebujemy jej tu. – retorycznie powiedział prezydent Białorusi, Aleksander Łukaszenka na temat planowanej bazy rosyjskiego lotnictwa na Białorusi. Prezydent budowę tej bazy nazwał demonstracją siły.
Łukaszenka mięknie. Wydawnictwa drugiego obiegu legalne. Okrągły stół w perspektywie?
Do znamiennego zdarzenia doszło ostatnio w Mińsku. Aleksander Łukaszenka przyjął w redaktora naczelnego opozycyjnej gazety „Narodnaja Wolia” Josifa Seredicza. O spotkanie z prezydentem poprosił opozycyjny dziennikarz. – informuje agencja BelTA.
ŁUKASZENKO PROWADZI ROSJĘ DO SĄDU
Jest to związane z nafto gazowym sporem i postanowieniami rolniczymi. , - oznajmił białoruski lider
Na linii Moskwa – Mińsk poszło na noże.
Zamach stanu na Białorusi! Putin chciał zwabić Łukaszenkę do Rosji i zrobić przewrót. „Baćka” nie dał się nabrać. Aleksander Łukaszenka kompletnie zaskoczył Kreml i nieoczekiwanie zbojkotował posiedzenie Euroazjatyckiej Wspólnoty Gospodarczej w Petersburgu, odmawiając przyjazdu do Rosji.
Białoruś grozi wycofaniem z traktatu o nierozprzestrzenianiu broni atomowej
Białoruś zagroziła Zachodowi wycofanie się z traktatu o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej (NPT). Według oficjalnych komunikatów z Mińska, stosowanie sankcji gospodarczych wobec naszego wschodniego sąsiada jest niedopuszczalne i może skutkować poważnymi retorsjami.
Polacy z Białoruskiej Listy Katyńskiej mogą spoczywać w Parku Czeluskińców w Mińsku!
Strona rosyjska przez swoją agenturę na Białorusi, aktywnie usiłuje przekierować poszukiwania polskich oficerów z tzw. Białoruskiej Listy Katyńskiej na niewłaściwy kierunek, na Kuropaty.
W Mińsku odbyło się spotkanie Dmitrija Miedwiediewa z Aleksandrem Łukaszenką
RIA Novosti. Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew spotkał się z prezydentem Białorusi Aleksandrem Łukaszenką w trakcie wizyty w Mińsku. W piątek w Mińsku miało miejsce posiedzenie Rady Szefów Rządów WNP (Wspólnoty Niepodległych Państw). Przed posiedzeniem Łukaszenko spotkał się z głównymi przedstawicielami delegacji.
Białoruś potrzebuje reform "ale nie bandyckich"
Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka mówił w piątek w parlamencie o potrzebie reform w kraju, ale nie przeprowadzanych "po bandycku". Sytuacja gospodarcza naszego sąsiada jest zła. Mińsk potrzebuje kredytu z MFW.
Białoruskie wojska nad granicą z Rosją
Wielka przyjaźń i sojusz wojskowy z Rosją nie są wystarczającymi powodami dla Białorusi, aby zrezygnować ze strzeżenia swojej granicy z tym państwem.
Wybory na Białorusi i opozycja w parlamencie
O wynikach samych wyborów pisać nie warto, ponieważ jak zwykle wybrani zostali ci, co mieli być wybrani, ciekawostką jest jednak wybór dwóch kandydatek z kręgów opozycji.
POLSKA CHCE WZMOCNIĆ WSPÓŁPRACĘ Z BIAŁORUSIĄ
Warszawa chciałaby w pewnym stopniu pośredniczyć w jeszcze ściślej współpracy Mińska z Unią Europejską – powiedział w wywiadzie dla największej białoruskiej gazety "Sowietskaja Biełorussija" wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki
Białoruś: Akademia Wojskowa poznaje techniki wojny hybrydowej
Białoruska Akademia Wojskowa szkoli kursantów z zakresu wojny hybrydowej. Białoruska armia – wg ekspertów – robi coraz większe postępy.
Nowy rubel białoruski z błędem ortograficznym.
Od pierwszego lipca 2016 roku na Białorusi zaczną obowiązywać nowe pieniądze.
Normalizacja stosunków między Białorusią a Unią Europejską i Stanami Zjednoczonymi
Jak podaje Belta, Minister Spraw Zagranicznych Białorusi Vladimir Makei wziął udział w kilku spotkaniach z kolegami z Europy oraz z kierownictwem Departamentu Stanów Zjednoczonych w siedzibie ONZ w Nowym Jorku.
WIĘŹNIOWIE POLITYCZNI – karta przetargowa w stosunkach białoruskorosyjskich
Wzrost aktywności przedwyborczej Prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki świadczy o dwóch kwestiach.
Wybory prezydenckie Białoruś 2015: Optymistycznie o wyborach prezydenckich.
„Podchodzimy optymistycznie wobec organizacji wyborów prezydenckich w 2015 roku na Białorusi” .
BIAŁORUŚ KRYTYKUJE TEMPO ZNOSZENIA BARIER HANDLOWYCH W EURAZJATYCKIEJ UNII GOSPODARCZEJ
Entuzjazmem nie napawają postępujące prace mające na celu usunięcie restrykcyjnych barier w obszarze Eurazjatyckiej Unii Ekonomicznej.
Wybory Prezydenckie na Białorusi 2015: Kroner: Białoruskie regulacje prawne są przejrzyste.
MIŃSK-17 września 2015 rok (BelTa) – Białoruskie regulacje prawne są transparentne oraz sprawiedliwe. – taką informację przekazał mediom 17 września bieżącego roku Henrik Kroner, szef grupy obserwatorów międzynarodowych.

Strony