Tysiące demonstrantów. Chcą zmiany Poroszenki.
Ponad tysiąc zwolenników byłego gruzińskiego premiera Mikheila Saakashvili wyszło na ulice Kijowa żądając zmiany prezydenta Petra Poroszenki.
SKANDAL! Nowa ustawa na Ukrainie: Polska OKUPANTEM!
Polacy żyją konfliktem z Izraelem, tymczasem na Ukrainie dochodzi do równie skandalicznych działań. Wszystko wskazuje na to, że to początek nowego, nieznanego w XXI wieku,
UKRAINA ZABLOKOWAŁA MOŻLIWOŚĆ PRZEPROWADZANIA NA JEJ TERENIE PRAC POSZUKIWAWCZYCH I EKSHUMACJI
Nie będzie prac poszukiwawczych i ekshumacji na terenie Ukrainy. Tamtejsze władze wstrzymały wcześniej wydane pozwolenie, przez co Instytut Pamięci Narodowej ma związane ręce. Strona ukraińska zasłania się względami bezpieczeństwa.
Kijowska prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie odbicia Saakaszwilego.
Kijowska prokuratura na podstawie artykułu 343 Kodeksu Karnego Ukrainy wszczęła postępowanie w związku z uwolnieniem zatrzymanego wcześniej przez funkcjonariuszy organów ścigania Micheila Saakaszwilego.
Micheil Saakaszwili został zatrzymany przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy
Eksprezydent Gruzji i odniczący Odeskiej Obwodowej Administracji Państwowej, Micheil Saakaszwili, został zatrzymany w Kijowie w związku z podejrzeniem o współpracę z członkami organizacji przestępczych i ukrywanie ich działalności. Informuje o tym Służba Bezpieczeństwa Ukrainy.
Unia Europejska przeznaczy 50 milionów euro na przywrócenie Donbasu Ukrainie
Bruksela zamierza przeznaczyć 50 milionów euro na proces decentralizacji Ukrainy. Według doniesień stacji RT, chodzi o zwiększenie kompetencji władz samorządowych w kraju, w tym w rejonach południowo-wschodniej Ukrainy, kontrolowanych przez Kijów.
Protesty pod gmachem Rady Najwyższej Ukrainy zostały wznowione z nową siłą
Według słów organizatorów akcji protestacyjnej, 27 października, równo o godzinie 24:00 minął termin ultimatum, które weterani wojny o niepodległość kraju przedstawili ukraińskiej władzy.
Ukraina: Starcia na demonstracji przeciw korupcji
W czasie starć zostały ranne co najmniej dwie osoby, demonstrant i funkcjonariusz sił bezpieczeństwa. Prawie 5.000 Ukraińców, pod przewodnictwem byłego gruzińskiego prezydenta Micheila Saakaszwilego,
Ukraina nie wpuści Saakaszwilego na swoje terytorium
Ukraina nie wpuści Micheila Saakaszwilego na swoje terytorium. Poinformowało o tym kierownictwo ukraińskich służb granicznych. Były prezydent Gruzji i były gubernator
70 proc. Ukraińców chce kompromisu w sprawie Donbasu
Około 70 procent Ukraińców chce kompromisu w sprawie rozwiązania konfliktu w Zagłębiu Donieckim. Niemal jedna piąta wymieniła rozwiązanie siłowe. Takie są wyniki badań przeprowadzonych nad Dnieprem przez fundację „Inicjatywy Demokratyczne” i Centrum Razumkowa.
Na Ukrainie straszą polskimi czołgami! Obawiają się odbicia przez Polskę Lwowa!
W wywiadzie dla portalu Vgolos.com.ua, który jest ściśle związany z ukraińską nacjonalistyczną partią Swoboda – Walerij Majdaniuk przewiduje, że Polska może wysłać wojsko w celu rychłego odzyskania Lwowa.
Zmasowany atak hakerski na Ukrainie. Poważne utrudnienia w całym kraju
Nieznany wirus komputerowy zaatakował we wtorek system bankowy i telekomunikacyjny Ukrainy, poważnie utrudniając pracę największego lotniska w kraju, metra w Kijowie oraz zakładów energetycznych i ciepłowniczych.
Brutalna droga Ukrainy do wolności
W okresie od Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej do Konkursu Piosenki Eurowizji Ukraina zmieniła się jak żaden inny kraj. Rewolucja, aneksja, wojna z Rosją: po co to wszystko?
Ukraina wstrzymuje dostawy prądu do Donbasu
Rząd w Kijowie zadecydował o zakończeniu dostaw prądu na teren wschodniej części Ukrainy. Rosja krytykuje ten krok i zamierza zastąpić Ukrainę.
Sawczenko: Na Ukrainie doszło do ekonomicznego ludobójstwa
- To, co się dzieje dziś na Ukrainie można nazwać ekonomicznym ludobójstwem. W ostatnich latach wymarło więcej ludzi, więcej ludzi doprowadzono na skraj nędzy niż podczas wojny - mówi w wywiadzie dla "DGP" Nadia Sawczenko.
Ukraińskie sankcje na rosyjski internet
Blokada rosyjskich stron internetowych to część zakazów skierowanych przeciwko rosyjskim firmom. Sankcjami objęto 470 przedsiębiorstw i 1200 osób. Wśród nich znajdują się Polacy.
Co się dzieje na Ukrainie 
Nieciekawie zapowiada się na Ukrainie - pisze pani Tiamat. - Mariupol i Odessa przyłączyłyby się do Donbasu, gdyby mogły. Ale Ukraina już przygotowuje się do 'walki o Ukrainę'.
UNICEF alarmuje: 200 tys. dzieci z Donbasu potrzebuje natychmiastowej pomocy psychosocjalnej
Konflikt zbrojny na wschodzie Ukrainy odcisnął trwałe piętno na życiu tysięcy dzieci. Co czwarte dziecko w obwodzie donieckim oraz ługańskim, czyli ponad 200 tys. potrzebuje natychmiastowej pomocy psychologicznej.
Parlament Europejski zgodził się na ruch bezwizowy
Już wkrótce Ukraińcy będą mogli podróżować do Unii bez wiz. Parlament Europejski w głosowaniu dał zielone światło w tej sprawie.
Polskie konsulaty wznawiają swoją działalność
Polskie placówki konsularne na Ukrainie są znów otwarte. Placówki były zamknięte od 29 marca, kiedy to w budynek polskiego konsulatu w Łucku nieznani sprawcy wystrzelili z przeciwpancernego granatnika.

Strony