Protesty pod gmachem Rady Najwyższej Ukrainy zostały wznowione z nową siłą
Według słów organizatorów akcji protestacyjnej, 27 października, równo o godzinie 24:00 minął termin ultimatum, które weterani wojny o niepodległość kraju przedstawili ukraińskiej władzy.
Ukraina: Starcia na demonstracji przeciw korupcji
W czasie starć zostały ranne co najmniej dwie osoby, demonstrant i funkcjonariusz sił bezpieczeństwa. Prawie 5.000 Ukraińców, pod przewodnictwem byłego gruzińskiego prezydenta Micheila Saakaszwilego,
Ukraina nie wpuści Saakaszwilego na swoje terytorium
Ukraina nie wpuści Micheila Saakaszwilego na swoje terytorium. Poinformowało o tym kierownictwo ukraińskich służb granicznych. Były prezydent Gruzji i były gubernator
70 proc. Ukraińców chce kompromisu w sprawie Donbasu
Około 70 procent Ukraińców chce kompromisu w sprawie rozwiązania konfliktu w Zagłębiu Donieckim. Niemal jedna piąta wymieniła rozwiązanie siłowe. Takie są wyniki badań przeprowadzonych nad Dnieprem przez fundację „Inicjatywy Demokratyczne” i Centrum Razumkowa.
Na Ukrainie straszą polskimi czołgami! Obawiają się odbicia przez Polskę Lwowa!
W wywiadzie dla portalu Vgolos.com.ua, który jest ściśle związany z ukraińską nacjonalistyczną partią Swoboda – Walerij Majdaniuk przewiduje, że Polska może wysłać wojsko w celu rychłego odzyskania Lwowa.
Zmasowany atak hakerski na Ukrainie. Poważne utrudnienia w całym kraju
Nieznany wirus komputerowy zaatakował we wtorek system bankowy i telekomunikacyjny Ukrainy, poważnie utrudniając pracę największego lotniska w kraju, metra w Kijowie oraz zakładów energetycznych i ciepłowniczych.
Brutalna droga Ukrainy do wolności
W okresie od Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej do Konkursu Piosenki Eurowizji Ukraina zmieniła się jak żaden inny kraj. Rewolucja, aneksja, wojna z Rosją: po co to wszystko?
Ukraina wstrzymuje dostawy prądu do Donbasu
Rząd w Kijowie zadecydował o zakończeniu dostaw prądu na teren wschodniej części Ukrainy. Rosja krytykuje ten krok i zamierza zastąpić Ukrainę.
Sawczenko: Na Ukrainie doszło do ekonomicznego ludobójstwa
- To, co się dzieje dziś na Ukrainie można nazwać ekonomicznym ludobójstwem. W ostatnich latach wymarło więcej ludzi, więcej ludzi doprowadzono na skraj nędzy niż podczas wojny - mówi w wywiadzie dla "DGP" Nadia Sawczenko.
Ukraińskie sankcje na rosyjski internet
Blokada rosyjskich stron internetowych to część zakazów skierowanych przeciwko rosyjskim firmom. Sankcjami objęto 470 przedsiębiorstw i 1200 osób. Wśród nich znajdują się Polacy.
Co się dzieje na Ukrainie 
Nieciekawie zapowiada się na Ukrainie - pisze pani Tiamat. - Mariupol i Odessa przyłączyłyby się do Donbasu, gdyby mogły. Ale Ukraina już przygotowuje się do 'walki o Ukrainę'.
UNICEF alarmuje: 200 tys. dzieci z Donbasu potrzebuje natychmiastowej pomocy psychosocjalnej
Konflikt zbrojny na wschodzie Ukrainy odcisnął trwałe piętno na życiu tysięcy dzieci. Co czwarte dziecko w obwodzie donieckim oraz ługańskim, czyli ponad 200 tys. potrzebuje natychmiastowej pomocy psychologicznej.
Parlament Europejski zgodził się na ruch bezwizowy
Już wkrótce Ukraińcy będą mogli podróżować do Unii bez wiz. Parlament Europejski w głosowaniu dał zielone światło w tej sprawie.
Polskie konsulaty wznawiają swoją działalność
Polskie placówki konsularne na Ukrainie są znów otwarte. Placówki były zamknięte od 29 marca, kiedy to w budynek polskiego konsulatu w Łucku nieznani sprawcy wystrzelili z przeciwpancernego granatnika.
Ukraina: Prowokatorzy podszywający się pod Polaków zablokowali drogę
Na Ukrainie ok. 150 osób podszywających się pod mniejszość polską zablokowało trasęLwów- Rawa Ruska. Do zdarzenia doszło we wsi Grzęda w obwodzie lwowskim. Część osób została zatrzymana. Na transparentach demonstranci mieli między innymi hasło "Stop ludobójstwu Polaków".
Wysoki urzędnik Ukrzaliznycy odnaleziony w bunkrze pod ziemią.
Walerij Ludmirski, urzędnik Kolei Ukraińskich (Ukrzaliznycia - red.) odpowiedzialny za zakupy energii dla spółki, został uwolniony – poinformował szef Narodowej Policji Ukrainy Siergiej Kniaziew. Mężczyzna został porwany przed 8 miesiącami i był przetrzymywany w specjalnie stworzonym bunkrze na terenie Kijowa.
Generał skazany na 7 lat więzienia za niedbałość. Przez niego spadł samolot na Donbasie
Sąd w Kijowie skazał generała Wiktora Nazarowa a 7 lat pozbawienia wolności za niedopełnienie obowiązków. Chodzi o zestrzelenie przez separatystów z Donbasu wojskowego samolotu w 2014 roku, w wyniku czego zginęło kilkudziesięciu ukraińskich wojskowych. Zdaniem sądu generał Nazarow zignorował zagrożenie.
Łukaszenka razem z Ukrainą wbił naftowy nóż w plecy Rosji!
Zamiast kupować całą ropę od Putina białoruskie władze postanowiły sprowadzić ją od Azerów, dając przy okazji zarobić Ukrainie. Białoruś zawarła kontrakt na 3 mln ton ropy rocznie z Azerbejdżanu. Dostawy będą realizowane przez ukraiński terminal naftowy w Odessie i potem za pośrednictwem rurociągów Ukrtransnafty do białoruskiej rafinerii w Mozyrzu
Pierwszy od dawna wzrost PKB na Ukrainie, umiarkowane prognozy
Według danych Państwowego Urzędu Statystycznego, w 2016 roku Ukraina odnotowała wzrost PKB o 2,3%. Jest to pierwszy pozytywny wynik dla krajowej gospodarki od 4 lat.
UE wkrótce podejmie decyzję w sprawie zniesienia wiz
Parlament Europejski będzie głosował nad rezolucją legislacyjną w sprawie włączenia Ukrainy do państw, których obywatele będą mogli podróżować bez wiz do strefy Schengen podczas sesji plenarnej 6 kwietnia.

Strony