Tysiące demonstrantów. Chcą zmiany Poroszenki.
Ponad tysiąc zwolenników byłego gruzińskiego premiera Mikheila Saakashvili wyszło na ulice Kijowa żądając zmiany prezydenta Petra Poroszenki.
SKANDAL! Nowa ustawa na Ukrainie: Polska OKUPANTEM!
Polacy żyją konfliktem z Izraelem, tymczasem na Ukrainie dochodzi do równie skandalicznych działań. Wszystko wskazuje na to, że to początek nowego, nieznanego w XXI wieku,
UKRAINA ZABLOKOWAŁA MOŻLIWOŚĆ PRZEPROWADZANIA NA JEJ TERENIE PRAC POSZUKIWAWCZYCH I EKSHUMACJI
Nie będzie prac poszukiwawczych i ekshumacji na terenie Ukrainy. Tamtejsze władze wstrzymały wcześniej wydane pozwolenie, przez co Instytut Pamięci Narodowej ma związane ręce. Strona ukraińska zasłania się względami bezpieczeństwa.
Kijowska prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie odbicia Saakaszwilego.
Kijowska prokuratura na podstawie artykułu 343 Kodeksu Karnego Ukrainy wszczęła postępowanie w związku z uwolnieniem zatrzymanego wcześniej przez funkcjonariuszy organów ścigania Micheila Saakaszwilego.
Micheil Saakaszwili został zatrzymany przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy
Eksprezydent Gruzji i odniczący Odeskiej Obwodowej Administracji Państwowej, Micheil Saakaszwili, został zatrzymany w Kijowie w związku z podejrzeniem o współpracę z członkami organizacji przestępczych i ukrywanie ich działalności. Informuje o tym Służba Bezpieczeństwa Ukrainy.
Unia Europejska przeznaczy 50 milionów euro na przywrócenie Donbasu Ukrainie
Bruksela zamierza przeznaczyć 50 milionów euro na proces decentralizacji Ukrainy. Według doniesień stacji RT, chodzi o zwiększenie kompetencji władz samorządowych w kraju, w tym w rejonach południowo-wschodniej Ukrainy, kontrolowanych przez Kijów.
Protesty pod gmachem Rady Najwyższej Ukrainy zostały wznowione z nową siłą
Według słów organizatorów akcji protestacyjnej, 27 października, równo o godzinie 24:00 minął termin ultimatum, które weterani wojny o niepodległość kraju przedstawili ukraińskiej władzy.
Ukraina: Starcia na demonstracji przeciw korupcji
W czasie starć zostały ranne co najmniej dwie osoby, demonstrant i funkcjonariusz sił bezpieczeństwa. Prawie 5.000 Ukraińców, pod przewodnictwem byłego gruzińskiego prezydenta Micheila Saakaszwilego,
Ukraina nie wpuści Saakaszwilego na swoje terytorium
Ukraina nie wpuści Micheila Saakaszwilego na swoje terytorium. Poinformowało o tym kierownictwo ukraińskich służb granicznych. Były prezydent Gruzji i były gubernator
70 proc. Ukraińców chce kompromisu w sprawie Donbasu
Około 70 procent Ukraińców chce kompromisu w sprawie rozwiązania konfliktu w Zagłębiu Donieckim. Niemal jedna piąta wymieniła rozwiązanie siłowe. Takie są wyniki badań przeprowadzonych nad Dnieprem przez fundację „Inicjatywy Demokratyczne” i Centrum Razumkowa.
Na Ukrainie straszą polskimi czołgami! Obawiają się odbicia przez Polskę Lwowa!
W wywiadzie dla portalu Vgolos.com.ua, który jest ściśle związany z ukraińską nacjonalistyczną partią Swoboda – Walerij Majdaniuk przewiduje, że Polska może wysłać wojsko w celu rychłego odzyskania Lwowa.
Brutalna droga Ukrainy do wolności
W okresie od Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej do Konkursu Piosenki Eurowizji Ukraina zmieniła się jak żaden inny kraj. Rewolucja, aneksja, wojna z Rosją: po co to wszystko?
Ukraina wstrzymuje dostawy prądu do Donbasu
Rząd w Kijowie zadecydował o zakończeniu dostaw prądu na teren wschodniej części Ukrainy. Rosja krytykuje ten krok i zamierza zastąpić Ukrainę.
Sawczenko: Na Ukrainie doszło do ekonomicznego ludobójstwa
- To, co się dzieje dziś na Ukrainie można nazwać ekonomicznym ludobójstwem. W ostatnich latach wymarło więcej ludzi, więcej ludzi doprowadzono na skraj nędzy niż podczas wojny - mówi w wywiadzie dla "DGP" Nadia Sawczenko.
Ukraińskie sankcje na rosyjski internet
Blokada rosyjskich stron internetowych to część zakazów skierowanych przeciwko rosyjskim firmom. Sankcjami objęto 470 przedsiębiorstw i 1200 osób. Wśród nich znajdują się Polacy.
Co się dzieje na Ukrainie 
Nieciekawie zapowiada się na Ukrainie - pisze pani Tiamat. - Mariupol i Odessa przyłączyłyby się do Donbasu, gdyby mogły. Ale Ukraina już przygotowuje się do 'walki o Ukrainę'.
Parlament Europejski zgodził się na ruch bezwizowy
Już wkrótce Ukraińcy będą mogli podróżować do Unii bez wiz. Parlament Europejski w głosowaniu dał zielone światło w tej sprawie.
Polskie konsulaty wznawiają swoją działalność
Polskie placówki konsularne na Ukrainie są znów otwarte. Placówki były zamknięte od 29 marca, kiedy to w budynek polskiego konsulatu w Łucku nieznani sprawcy wystrzelili z przeciwpancernego granatnika.
Ukraina: Prowokatorzy podszywający się pod Polaków zablokowali drogę
Na Ukrainie ok. 150 osób podszywających się pod mniejszość polską zablokowało trasęLwów- Rawa Ruska. Do zdarzenia doszło we wsi Grzęda w obwodzie lwowskim. Część osób została zatrzymana. Na transparentach demonstranci mieli między innymi hasło "Stop ludobójstwu Polaków".
Wysoki urzędnik Ukrzaliznycy odnaleziony w bunkrze pod ziemią.
Walerij Ludmirski, urzędnik Kolei Ukraińskich (Ukrzaliznycia - red.) odpowiedzialny za zakupy energii dla spółki, został uwolniony – poinformował szef Narodowej Policji Ukrainy Siergiej Kniaziew. Mężczyzna został porwany przed 8 miesiącami i był przetrzymywany w specjalnie stworzonym bunkrze na terenie Kijowa.

Strony