Protesty pod gmachem Rady Najwyższej Ukrainy zostały wznowione z nową siłą
Według słów organizatorów akcji protestacyjnej, 27 października, równo o godzinie 24:00 minął termin ultimatum, które weterani wojny o niepodległość kraju przedstawili ukraińskiej władzy.
Ukraina: Starcia na demonstracji przeciw korupcji
W czasie starć zostały ranne co najmniej dwie osoby, demonstrant i funkcjonariusz sił bezpieczeństwa. Prawie 5.000 Ukraińców, pod przewodnictwem byłego gruzińskiego prezydenta Micheila Saakaszwilego,
Ukraina nie wpuści Saakaszwilego na swoje terytorium
Ukraina nie wpuści Micheila Saakaszwilego na swoje terytorium. Poinformowało o tym kierownictwo ukraińskich służb granicznych. Były prezydent Gruzji i były gubernator
70 proc. Ukraińców chce kompromisu w sprawie Donbasu
Około 70 procent Ukraińców chce kompromisu w sprawie rozwiązania konfliktu w Zagłębiu Donieckim. Niemal jedna piąta wymieniła rozwiązanie siłowe. Takie są wyniki badań przeprowadzonych nad Dnieprem przez fundację „Inicjatywy Demokratyczne” i Centrum Razumkowa.
Na Ukrainie straszą polskimi czołgami! Obawiają się odbicia przez Polskę Lwowa!
W wywiadzie dla portalu Vgolos.com.ua, który jest ściśle związany z ukraińską nacjonalistyczną partią Swoboda – Walerij Majdaniuk przewiduje, że Polska może wysłać wojsko w celu rychłego odzyskania Lwowa.
Brutalna droga Ukrainy do wolności
W okresie od Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej do Konkursu Piosenki Eurowizji Ukraina zmieniła się jak żaden inny kraj. Rewolucja, aneksja, wojna z Rosją: po co to wszystko?
Ukraina wstrzymuje dostawy prądu do Donbasu
Rząd w Kijowie zadecydował o zakończeniu dostaw prądu na teren wschodniej części Ukrainy. Rosja krytykuje ten krok i zamierza zastąpić Ukrainę.
Sawczenko: Na Ukrainie doszło do ekonomicznego ludobójstwa
- To, co się dzieje dziś na Ukrainie można nazwać ekonomicznym ludobójstwem. W ostatnich latach wymarło więcej ludzi, więcej ludzi doprowadzono na skraj nędzy niż podczas wojny - mówi w wywiadzie dla "DGP" Nadia Sawczenko.
Ukraińskie sankcje na rosyjski internet
Blokada rosyjskich stron internetowych to część zakazów skierowanych przeciwko rosyjskim firmom. Sankcjami objęto 470 przedsiębiorstw i 1200 osób. Wśród nich znajdują się Polacy.
Co się dzieje na Ukrainie 
Nieciekawie zapowiada się na Ukrainie - pisze pani Tiamat. - Mariupol i Odessa przyłączyłyby się do Donbasu, gdyby mogły. Ale Ukraina już przygotowuje się do 'walki o Ukrainę'.
Parlament Europejski zgodził się na ruch bezwizowy
Już wkrótce Ukraińcy będą mogli podróżować do Unii bez wiz. Parlament Europejski w głosowaniu dał zielone światło w tej sprawie.
Polskie konsulaty wznawiają swoją działalność
Polskie placówki konsularne na Ukrainie są znów otwarte. Placówki były zamknięte od 29 marca, kiedy to w budynek polskiego konsulatu w Łucku nieznani sprawcy wystrzelili z przeciwpancernego granatnika.
Ukraina: Prowokatorzy podszywający się pod Polaków zablokowali drogę
Na Ukrainie ok. 150 osób podszywających się pod mniejszość polską zablokowało trasęLwów- Rawa Ruska. Do zdarzenia doszło we wsi Grzęda w obwodzie lwowskim. Część osób została zatrzymana. Na transparentach demonstranci mieli między innymi hasło "Stop ludobójstwu Polaków".
Wysoki urzędnik Ukrzaliznycy odnaleziony w bunkrze pod ziemią.
Walerij Ludmirski, urzędnik Kolei Ukraińskich (Ukrzaliznycia - red.) odpowiedzialny za zakupy energii dla spółki, został uwolniony – poinformował szef Narodowej Policji Ukrainy Siergiej Kniaziew. Mężczyzna został porwany przed 8 miesiącami i był przetrzymywany w specjalnie stworzonym bunkrze na terenie Kijowa.
Generał skazany na 7 lat więzienia za niedbałość. Przez niego spadł samolot na Donbasie
Sąd w Kijowie skazał generała Wiktora Nazarowa a 7 lat pozbawienia wolności za niedopełnienie obowiązków. Chodzi o zestrzelenie przez separatystów z Donbasu wojskowego samolotu w 2014 roku, w wyniku czego zginęło kilkudziesięciu ukraińskich wojskowych. Zdaniem sądu generał Nazarow zignorował zagrożenie.
UE wkrótce podejmie decyzję w sprawie zniesienia wiz
Parlament Europejski będzie głosował nad rezolucją legislacyjną w sprawie włączenia Ukrainy do państw, których obywatele będą mogli podróżować bez wiz do strefy Schengen podczas sesji plenarnej 6 kwietnia.
Nowak "wyleci" z pracy na Ukrainie?
Były minister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej za rządów Donalda Tuska ma problemy. Sławomir Nowak, od dwóch lat pracujący dla ukraińskiego Ukrawtodoru, obwiniany jest za zbyt częste i długie powroty do Polski.
Afera korupcyjna na 2 mld hrywien. Szef Państwowej Służby Podatkowej aresztowany
2 marca detektywi Ukraińskiego Biura Antykorupcyjnego, pod proceduralnym nadzorem prokuratorów Antykorupcyjnej Prokuratury, zatrzymali Szefa Państwowej Służby Podatkowej Romana Nasirowa
Kto z kim zadarł - Tatarzy z Ukraińcami czy Ukraińcy z Tatarami?
W graniczącym z Krymem obwodzie chersońskim doszło do konfliktu między ukraińskimi żołnierzami i bojownikami Medżlisu Narodu Krymskotatarskiego. W wyniku incydentu przedstawiciele nielegalnej formacji zostali zatrzymani i rozbrojeni.
Trzecia rocznica Majdanu pod znakiem protestów. Są ranni i zatrzymani
W niedzielę, 19 lutego, na Placu Niepodległości w Kijowie miał miejsce protest zorganizowany przez Organizację Ukraińskich Nacjonalistów oraz bojowników i sympatyków ochotniczych batalionów walczących na Donbasie.

Strony