W Petersburgu rozwieszono wizerunki świętych w celu zapobiegania wypadkom samochodowym
Na drogach Sankt-Petersburga pojawiło się 60 billboardów z wizerunkami świętych prawosławnych w celu zapobiegania wypadkom samochodowym - informuje „Fontanka”.
Rekord gospodarczy w Rosji
Rosję czeka pierwszy w ciągu ostatnich ośmiu lat rekord bilansu handlowego -informuje francuska gazeta biznesowa Les Echos.
Rosyjscy uczniowie pobili nauczycielkę do utraty przytomności
Nauczycielka jednej ze szkół w Syzraniu (Obwód samarski) została hospitalizowana po ataku ucznia, informuje RIA Novosti.
Rosyjskim dzieciom zakazano przynoszenia do szkoły jedzenia z domu
Uczniowie w Rosji nie będą mogli przynosić ze sobą jedzenia przygotowanego w domu. Taka informacja pojawiła się w projekcie nowych Przepisów i normatywów sanitarno-epidemiologicznych (San PiN),
Opracowano projekt ustawy, dotyczący ochrony informacji o genomie Rosjan
Rospotrebnadzor (Federalna Służba Nadzoru w Sferze Obrony Praw Konsumenta i Dobrobytu Człowieka) opracował projekt ustawy, dotyczący ochrony informacji uzyskanych z biologicznego i genetycznego materiału Rosjan.
Patriarcha Cyryl porównał uzależnienie od gadżetów do alkoholizmu
Zwierzchnik Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego wzywa do tego, by wierni nie stawali się niewolnikami nowych technologii
Putin odwiedził dzieci w hospicjum
Prezydent Rosji Władimir Putin odwiedził dzieci w hospicjum w Newskim rejonie Sankt Petersburga.
Jakie zmiany zaszły w życiu mieszkańców Rosji po Nowym Roku
W 2019 roku mieszkańcy Rosji mogą spodziewać się wielu zmian. W państwie dziesiątki przepisów weszło w życie, część z nich obowiązuje już od 1 stycznia. Zmiany dotkną głównie freelancerów, działkowców, biznesmenów, rodziców, kierowców,
Wojskowi Federacji Rosyjskiej przekazali noworoczne prezenty 200 potrzebującym syryjskim dzieciom
Rosyjscy wojskowi przekazali od władz Podmoskowia noworoczne prezenty 200 dzieciom z potrzebujących rodzin syryjskich, żyjącym w mieście Aleppo i miejscowości Muran.
Centralny Bank Rosji informuje, które towary podrożeją w 2019 roku
Bank Rosji opublikował raport dotyczący polityki pieniężno-kredytowej, w którym podano wykaz towarów mających podrożeć w 2019 roku.
Duma Państwowa podpisała projekt ustawy dotyczący odpowiedzialnego obchodzenia się ze zwierzętami
Po raz pierwszy dokument był przedłożony izbie niższej parlamentu 8 lat temu i zatwierdzony w pierwszym czytaniu w marcu 2011 roku.
Putin spełnił marzenie ciężko chorego chłopca – zorganizował dla niego lot helikopterem
Po odwiedzeniu forum wolontariuszy Rosji, prezydent obiecał spełnić marzenia pięciorga dzieci, jednym z nich jest Artiom Palianov.
W Rosji mogą wprowadzić zakaz sprzedaży mocnych alkoholi osobom poniżej 21 lat
Autorzy inicjatywy proponują wprowadzić odpowiednie poprawki do ustawy federalnej.
Moskwa w oczekiwaniu na Nowy Rok. Najciekawsze wydarzenia grudniowe
Zapach mrozu i igliwia, blask anielskich włosów, girlandy….. Moskwę przepełnia atmosfera zbliżających się świąt. Aby niczego nie przegapić, warto zrobić listę najciekawszych wydarzeń.
Władze Moskwy obiecały pomoc spalonemu schronisku dla bezdomnych zwierząt.
Moskwa, 5 grudnia – RIA Novosti. Specjaliści Departamentu Eksploatacji i Ochrony Środowiska Moskwy (Mospriroda) pomogą pracownikom spalonego schroniska prywatnego „Schastlivy drug” w usunięciu gruzów oraz, jeśli będzie potrzeba, w przesiedleniu zwierząt, które przeżyły.
Putin znów grozi palcem Europie
Na linii Rosja-Europa pojawił się kolejny zgrzyt. Władimir Putin przestrzega przed rozmieszczeniem pocisków rakietowych USA w Europie. Grozi działaniami odwetowymi.
Ołeh Sencow przerwał głodówkę, rozpoczęto jego rehabilitację
Wiceszef rosyjskiej Federalnej Służby Więziennej Witalij Maksimienko poinformował w piątek, że odbywający karę 20 lat więzienia ukraiński reżyser Ołeh Sencow przerwał głodówkę, którą prowadził od ponad czterech miesięcy. Rozpoczęto jego rehabilitację - dodał.
Rosja ciągnie ku sobie Serbię
Serbia mogłaby od razu zostać rosyjską gubernią, tylko Moskwa musi dać więcej pieniędzy, ale nie daje i teraz nawet wiadomo, że nie może.
W Rosji powstało ogromne zapadlisko
Mieszkańcy wsi Neledino w obwodzie niżnonowogrodzkim odkryli wielkie zapadlisko. Ziemia niespodziewanie zapadła się na oczach grzybiarzy.
W Rosji powstało ogromne zapadlisko
Mieszkańcy wsi Neledino w obwodzie niżnonowogrodzkim odkryli wielkie zapadlisko. Ziemia niespodziewanie zapadła się na oczach grzybiarzy.

Strony