Zbudowano już 1.120 km gazociągu 'Siła Syberii'
Gazprom i jego chińscy partnerzy są przekonani, że dostawy gazu do Chin rozpoczną się 20 grudnia 2019 roku. Dyrektor generalny rosyjskiej spółki gazowej Gazprom Aleksiej Miler potwierdził, że firma wybudowała już 1.120 km gazociągu ’Siła Syberii’
Do podstarzałego Putina demonstranci na ulicach krzyczą "Putin – złodziej".
Niezadowolenie z Putina osiągnęło już taki poziom, że demonstranci w miastach całej Rosji publicznie wyrażają swoje rozgoryczenie. "Putin – złodziej!", takich okrzyków musiał słuchać Władimir Putin przy okazji swoich 65. urodzin.
Rosja zajęła trzecie miejsce spośród państw, inwestujących na Ukrainie
Rosja, według danych na 1 lipca 2017 r., zajęła trzecie miejsce spośród zagranicznych krajów co do wielkości inwestycji w gospodarkę Ukrainy (4,4 mld USD).
W Inguszetii udaremniono zamach na znanego imama.
Według informacji, do których dotarła gazeta „Kommiersant”, funkcjonariusze FSB w Inguszetii udaremnili zamach na znanego przywódcę religijnego — imama meczetu w Nasyr-Korcie Chamzata Czumakowa.
Sbierbank przystąpił do wydawania kart zbliżeniowych "Mir"
Sbierbank rozpoczął wydawanie kart zbliżeniowych "Mir" pozwalających płacić za zakupy jednym dotknięciem - poinformowało o tym w piątek 22 września, biuro prasowe Sbierbanku.
W Małorosji mało było rosyjskości
Moskwa nie poparła inicjatywy Doniecka o stworzeniu nowego państwa ukraińskiego. W Mińsku w środę odbyło się kolejne spotkanie trójstronnej grupy kontaktowej ds. uregulowania konfliktu w Donbasie, na którym jedną z najważniejszych kwestii do omówienia była propozycja przywódcy samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej,
Gazprom ominie Ukrainę. Przerzuca gaz do Niemiec
Rosyjski koncern Gazprom zwiększył przesył gazu przez gazociąg OPAL, czyli biegnące przez Niemcy przedłużenie Nord Stream. Zmiana kierunku odbywa się kosztem zmniejszenia tranzytu przez Ukrainę,
Rosja odgraża się Europie. Będą sankcje za zawrócenie samolotu z wicepremierem
Rosja przygotowuje sankcje wobec osób, które podjęły decyzję o zakazie przelotu nad Rumunią samolotu lecącego do stolicy Mołdawii Kiszyniowa, gdzie wicepremier Dmitrij Rogozin
Zakopać się w pasku
Teraz mieszkania nad morzem można kupić już za milion rubli, a nawet taniej. Żeby wypoczywać nad morzem wcale nie trzeba wyjeżdżać z kraju – chcąc nie chcąc przekonały się o tym miliony Rosjan.
Czy „bezalkoholowe weekendy” pomogą w walce z pijaństwem?
Kadr z filmu „Bimbrownicy” (radziecki krótkometrażowy komediowy film fabularny z 1961 roku, w reżyserii Leonida Gajdaja – przyp. tłum.) Ministerstwo Zdrowia zaproponowało radykalny sposób walki z pijaństwem – wprowadzić prohibicję w dni wolne.
Rosjanie wtargnęli do Gruzji, granica przesunięta!
Rosja samowolnie przesunęła jedną ze swoich granic z Gruzją o kilkaset metrów w głąb tego kraju. Eksperci alarmują, że taki ruch może poważnie zdestabilizować bezpieczeństwo w całym regionie.
Rosja UJAWNIA kto stał za zamachem na World Trade Center!
Rosyjska gazeta „Pravda” opublikowała na swoich łamach informację o planach rządu Federacji Rosyjskiej dotyczących ujawnienia zdjęć satelitarnych, które znajdują się jego posiadaniu. Mają one być „niezbitym dowodem” na to kto w rzeczywistości stoi za jednym z największych zamachów w historii – atakiem na World Trade Center.
ANALITYK: ROSJA PRZYGOTOWUJE SIĘ DO KOLEJNEJ ANEKSJI
Aneksja Krymu była dla Rosji jak narkotyk, to było jak duża dawka kokainy - mówi specjalista ds. Rosji pracujący dla Radia Wolna Europa Brian Whitmore. Jego zdaniem aneksja Donbasu nie jest wykluczona, bo Kreml może chcieć "na nowo rozniecić patriotyczną gorączkę".
W katastrofie zginął trzon Chóru Aleksandrowa. Rosyjski MON ogłasza jej możliwą przyczynę
Ministerstwo obrony Rosji uważa, że przyczyną grudniowej katastrofy nad Morzem Czarnym samolotu Tu-154, należącego do tego resortu, mogło być zakłócenie orientacji przestrzennej u kapitana samolotu. Wśród niemal 100 ofiar byli artyści Chóru Aleksandrowa.
Tych 7 rzeczy nie wolno wam robić w Rosji
Każdy kraj ma swoje zwyczaje, zasady i przepisy. Niektóre gesty są gdzieś akceptowane, podczas gdy gdzie indziej są przejawem złego wychowania. Poniższych siedmiu rzeczy nigdy nie rób, gdy będziesz z wizytą w Rosji.
Szalona rzecz - Reportaż z Biesłanu, który doczekał się tego szczególnego dnia
Obecnie w wielu domach w Biesłanie odbywa się tzw. kuwd. Jest to w Osetii szczególne święto, wyprawiane z okazji długo oczekiwanych wydarzeń, takich jak powrót syna z wojska lub czyjś powrót do zdrowia.
Sankcje Zachodu uczyniły z Rosji rolnicze supermocarstwo
Embargo żywnościowe nałożone przez Moskwę w odwecie za wprowadzone w 2014 roku zachodnie sankcje wywarło dodatni wpływ na rosyjskie rolnictwo – pisze gazeta Les Echos.
Papież nie odwiedzi Rosji w 2017 roku
Papież Franciszek nie planuje w tym roku przyjazdu do Rosji. Powiedział o tym w wywiadzie dla niemieckiej gazety Die Zeit.
Czołgi i samoloty prezentem Putina dla Serbii
Militarne podarunki od Moskwy mają umocnić tradycyjne związki Serbii z Rosją. Wkrótce wyruszy na Bałkany pokaźna dostawa rosyjskiego sprzętu. Władimir Putin obiecuje przysłać Serbom samoloty bojowe i czołgi z magazynów rosyjskiej armii.
Rosja uczci Dzień Zjednoczenia Krymu mityngami oraz sprawozdaniem w Dumie
Władza nadal potrzebuje tematu Krymu, lecz potrzebuje on odświeżenia, uważa ekspert. Główną uroczystością państwową z okazji trzeciej rocznicy przyłączenia Krymu będzie świąteczny mityng - koncert „Wiosna”, który odbędzie się w sobotę 18-go marca, na Wzgórzach Worobiowych przed gmachem głównym Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego.

Strony