Rosja zajęła trzecie miejsce spośród państw, inwestujących na Ukrainie
Rosja, według danych na 1 lipca 2017 r., zajęła trzecie miejsce spośród zagranicznych krajów co do wielkości inwestycji w gospodarkę Ukrainy (4,4 mld USD).
Sbierbank przystąpił do wydawania kart zbliżeniowych "Mir"
Sbierbank rozpoczął wydawanie kart zbliżeniowych "Mir" pozwalających płacić za zakupy jednym dotknięciem - poinformowało o tym w piątek 22 września, biuro prasowe Sbierbanku.
Gazprom ominie Ukrainę. Przerzuca gaz do Niemiec
Rosyjski koncern Gazprom zwiększył przesył gazu przez gazociąg OPAL, czyli biegnące przez Niemcy przedłużenie Nord Stream. Zmiana kierunku odbywa się kosztem zmniejszenia tranzytu przez Ukrainę,
Rosja odgraża się Europie. Będą sankcje za zawrócenie samolotu z wicepremierem
Rosja przygotowuje sankcje wobec osób, które podjęły decyzję o zakazie przelotu nad Rumunią samolotu lecącego do stolicy Mołdawii Kiszyniowa, gdzie wicepremier Dmitrij Rogozin
Zakopać się w pasku
Teraz mieszkania nad morzem można kupić już za milion rubli, a nawet taniej. Żeby wypoczywać nad morzem wcale nie trzeba wyjeżdżać z kraju – chcąc nie chcąc przekonały się o tym miliony Rosjan.
Czy „bezalkoholowe weekendy” pomogą w walce z pijaństwem?
Kadr z filmu „Bimbrownicy” (radziecki krótkometrażowy komediowy film fabularny z 1961 roku, w reżyserii Leonida Gajdaja – przyp. tłum.) Ministerstwo Zdrowia zaproponowało radykalny sposób walki z pijaństwem – wprowadzić prohibicję w dni wolne.
Sankcje Zachodu uczyniły z Rosji rolnicze supermocarstwo
Embargo żywnościowe nałożone przez Moskwę w odwecie za wprowadzone w 2014 roku zachodnie sankcje wywarło dodatni wpływ na rosyjskie rolnictwo – pisze gazeta Les Echos.
Rosjanie i Niemcy zapełniają skarbce złotem. Polskie świecą pustkami
Rosjanie tylko w ubiegłym roku powiększyli swoje rezerwy złota o prawie 200 ton. To niemal dwukrotnie więcej niż całość kruszcu należąca do Polski. Skarbce zapełniają też m.in. Niemcy, sprowadzając należące do nich sztabki, które od drugiej wojny światowej były w rękach Amerykanów i Francuzów. Skąd ta gorączka złota?
Stanom Zjednoczonym przeszkadza gaz z Rosji
USA popiera wszystkie projekt, ktorych celem jest zastąpić rosyjski gazu w Europie importem z innych krajów. Przy nowym prezydencie Stany Zjednoczone kontynuują politykę, której celem jest maksymalne ograniczenie dostaw rosyjskiego gazu do krajów Europy.
Dlaczego rosyjski biznes nie współpracuje z partnerami z Białorusi?
Przedsiębiorcy wyjaśniają swoją nie chęć współpracować z Białorusią tym że nie widzą w tym potrzeby, specyficznością branż w których działają ich przedsiębiorstwa oraz złą logistyką i biurokracją.
"Lodówka nie pokona telewizora"
Według socjologów "Levada - centra", 30% Rosjan uznało za główne wydarzenie 2016 roku wzrost cen i spadek wartości pieniądza. Rosstat (Federalna Służba Statystyki Państwowej) odnotował, że od początku ostatniego kryzysu (od lipca 2014 roku), ceny w Rosji wzrosły o 25%, a średnie dochody na jednego członka rodziny wzrosły o mniej niż 1%.
Tajemnicze ruchy Banku Centralnego FR i oczekiwanie na katastrofę
Rothschildowie na froncie Banku Centralnego postanowili nie czekać do 18-21 r. i zaczęli przejmować wszystkie rosyjskie banki. Ma to pomóc w utrzymaniu pod kontrolą prezydenta Rosji…
Potężny wzrost rosyjskich rezerw złota
Rosja zbroi się w złoto od dawna, jednak dawno nie kupiła go aż tak dużo, jak ostatnio. W październiku rosyjskie rezerwy zwiększyły się najmocniej w XXI wieku.
Nowi właściciele moskiewskiej „elitki”
Kto może sobie pozwolić na drogie mieszkanie i jak je przedstawiają Przeanalizowawszy aktywność kupujących w segmencie drogich nieruchomości, eksperci rynku wyjaśnili, jakie lokale, kogo i z jakich przyczyn interesują najbardziej.
W 2016 roku rosyjskie banki przez działania hakerów straciły ponad 2 miliardy rubli
W 2016 roku hakerzy uprowadzili rosyjskim bankom ponad dwa miliardy rubli. Poinformowała o tym, powołując się na Bank Rosji, Agencja Reuters. Całkowita suma pieniędzy, które cyberprzestępcy próbowali przejąć to 5 miliardów rubli. O jakich grupach przestępców mowa – Bank nie podał.
Forbes: w tym roku zmalała ilość rosyjskich miliarderów.
Według corocznej listy najbogatszych rosyjskich biznesmenów magazynu Forbes, liczba dolarowych miliarderów w Rosji spadła z ubiegłorocznych 88 do 77 w roku bieżącym, a na szczycie uplasował się akcjonariusz gazowej firmy Novatek Leonid Michelson.
Szczytowa jesień: październik na rynku mieszkaniowym w Moskwie pod znakiem rekordów
Rynek mieszkaniowy Moskwy w październiku zalały liczne rekordy. Według słów pytanych przez RIA Nieruchomości ekspertów, na rynku nastąpił rekord dla 2016 roku pod względem ilości nowych ofert oraz została wydana niezliczona liczba pozwoleń na budowę, a na rynku wtórnym odnotowano rekordowo niską liczbę transakcji kupno - sprzedaż.
Afrykańska Rosja
To nie do wiary, ale mieszkańcy państwa aspirującego do statusu globalnego mocarstwa mają trudności z zaspokojeniem egzystencjalnych potrzeb. Na skutek kryzysu ekonomicznego i zachodnich sankcji, Rosjanie coraz mniej jedzą, a żywność ma niską jakość. Niedobory pokrywane są produktami z przydomowych ogródków, co nasuwa uzasadnione podejrzenie
Rosja ma już swój SWIFT
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rosyjski bank centralny uruchomił lokalną alternatywę dla sieci SWIFT. Pozwoli ona w niezakłócony sposób komunikować się instytucjom bankowym, nawet jeśli kraj zostałby odcięty od międzynarodowego „finansowego internetu”.
Rosjanie żegnają Visę i Master Carda? Rusza system „MIR”
„Niezależny od czynników zewnętrznych. Założony w Rosji” – tak reklamuje się na swojej stronie internetowej nowy system krajowych kart płatniczych „MIR”. Schemat powstał jako reakcja na sankcje nałożone przez zagraniczne organizacje płatnicze na wybrane rosyjskie banki wiosną 2014 r. Nowe karty wydawane są na razie przez siedem instytucji,

Strony