Rosjanie wtargnęli do Gruzji, granica przesunięta!
Rosja samowolnie przesunęła jedną ze swoich granic z Gruzją o kilkaset metrów w głąb tego kraju. Eksperci alarmują, że taki ruch może poważnie zdestabilizować bezpieczeństwo w całym regionie.
Rosja UJAWNIA kto stał za zamachem na World Trade Center!
Rosyjska gazeta „Pravda” opublikowała na swoich łamach informację o planach rządu Federacji Rosyjskiej dotyczących ujawnienia zdjęć satelitarnych, które znajdują się jego posiadaniu. Mają one być „niezbitym dowodem” na to kto w rzeczywistości stoi za jednym z największych zamachów w historii – atakiem na World Trade Center.
ANALITYK: ROSJA PRZYGOTOWUJE SIĘ DO KOLEJNEJ ANEKSJI
Aneksja Krymu była dla Rosji jak narkotyk, to było jak duża dawka kokainy - mówi specjalista ds. Rosji pracujący dla Radia Wolna Europa Brian Whitmore. Jego zdaniem aneksja Donbasu nie jest wykluczona, bo Kreml może chcieć "na nowo rozniecić patriotyczną gorączkę".
W katastrofie zginął trzon Chóru Aleksandrowa. Rosyjski MON ogłasza jej możliwą przyczynę
Ministerstwo obrony Rosji uważa, że przyczyną grudniowej katastrofy nad Morzem Czarnym samolotu Tu-154, należącego do tego resortu, mogło być zakłócenie orientacji przestrzennej u kapitana samolotu. Wśród niemal 100 ofiar byli artyści Chóru Aleksandrowa.
Czołgi i samoloty prezentem Putina dla Serbii
Militarne podarunki od Moskwy mają umocnić tradycyjne związki Serbii z Rosją. Wkrótce wyruszy na Bałkany pokaźna dostawa rosyjskiego sprzętu. Władimir Putin obiecuje przysłać Serbom samoloty bojowe i czołgi z magazynów rosyjskiej armii.
Rosja uczci Dzień Zjednoczenia Krymu mityngami oraz sprawozdaniem w Dumie
Władza nadal potrzebuje tematu Krymu, lecz potrzebuje on odświeżenia, uważa ekspert. Główną uroczystością państwową z okazji trzeciej rocznicy przyłączenia Krymu będzie świąteczny mityng - koncert „Wiosna”, który odbędzie się w sobotę 18-go marca, na Wzgórzach Worobiowych przed gmachem głównym Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego.
„O gazie proszę tu nie wspominać”
Sąd odmówił objęcia ochroną prawną ofiary śmiertelne i żyjących zakładników Nord Ost. Sąd: Moskiewski wojenny sąd okręgowy Oskarżony: Chasan Zakajew
Rosjanie przestraszyli się „mińskiego majdanu”. Aż 78 procent chce wprowadzenia wiz dla Białorusinów
Piątkowe protesty w Mińsku przeciw dekretowi ,,podatkowi od bezrobocia”. zgromadziły co najmniej kilkaset osób. Protest był największą masową akcją na Białorusi od grudnia 2010 r. Próby zorganizowania podobnych demonstracji w innych miastach nie udały się.
CZOŁGI USA IDĄ NA KALININGRAD
W piątek, 6 stycznia, w niemieckim portowym Bremerhafen, zaczął się rozładunek setek czołgów, ciężarówek i innej wojskowej techniki z Ameryki. Statek transportowy Resolve (>) dostarczył ten ładunek w ramach rozmieszczenia we Wschodniej Europie 3- ej brygadowej grupy pancernej 4-ej dywizji piechoty USA. O tym informuje Reuters.
Kiedy ropa nie ratuje
Rosyjska pomoc dla Wenezueli może być nieuzasadniona. Wszystkie państwa rozwinięte są do siebie podobne. Każdy kraj słabo rozwinięty z upadającą gospodarką i głodującą ludnością jest nieszczęśliwy po swojemu.No nie, z pewnością, nie ma na świecie drugiego takiego kraju, który był by na tyle różnorodny w swoim nieszczęściu jak Wenezuela,
Rozwód systemowy
Jak organy władzy walczą o wpływy? Wybory do Dumy Państwowej, które odbyły się we wrześniu tego roku (2016-przyp. Tłum.) mogły rozpocząć proces transformacji systemowej organów władzy. Tak się jednak nie stało. Próba kierownictwa Dumy zwiększenia wpływów tej instytucji na niekorzyść rządu była związana z ambicjami politycznymi spikera i nie
MARINE LE PEN: ANEKSJA KRYMU PRZEZ ROSJĘ NIE BYŁA NIELEGALNA
Marine Le Pen, kandydatka skrajnie prawicowego Frontu Narodowego we francuskich wyborach prezydenckich, oceniła we wtorek, że aneksja Krymu dokonana przez Rosję w 2014 roku nie była nielegalna, wbrew temu, co twierdzą Stany Zjednoczone i Unia Europejska.
W putnowskiej Rosji jest Muzeum Wolności, które chcą zamknąć
"To wstrząsająca ekspozycja poświęcona walce w Rosji o prawa i wolności, które nie są tu do końca szanowane. To wspaniały pomnik dla zmarłego prezydenta, za którym mało kto tęskni i dla epoki, którą większość woli zapomnieć.
Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji nazwało decyzję USA o dostarczeniu broni do Syrii
Według oficjalnej przedstawicielki MSZ Marii Zaharowej, dostawy broni bezpośrednio zagrażają samolotom sił powietrznych FR. Barak Obama podpisał ustawę o wydatkach USA na obronę w 2017 roku. Dokument dotyczy zwłaszcza dostaw broni antyrządowym grupom w Syrii.
Tegoroczna katastrofa Tu-154 skutkiem tajnej operacji NATO?
Rosyjskie Ministerstwo Transportu nie uważa by atak terrorystyczny był jedną z wersji, które doprowadziły do spadku w M Czarne 25 grudnia pasażerskiego Tu-154 rosyjskiego Ministerstwa Obrony. Na razie wiemy że pogoda była dobra, doświadczeni piloci, i samolot był w dobrym stanie technicznym.
PUTIN: CZŁOWIEK Z OCHRONY KACZYŃSKIEGO WSZEDŁ DO KABINY PILOTA I ŻĄDAŁ, ŻEBY LĄDOWAĆ W SMOLEŃSKU
Vladimir Putin w czasie dzisiejszej konferencji w Moskwie został zapytany przez dziennikarza, kiedy Rosjanie zamierzają oddać Polsce wrak Tupolewa! Putin oświadczył, że dopóki Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej prowadzi śledztwo w sprawie tej katastrofy, dopóty wrak samolotu jest Rosji potrzebny.
Rosyjscy agenci i ich miejsca zamieszkania
Wyniki drugiej tury prezydenckich prawyborów francuskiej partii „republikanów”, na których wyraźnie wygrał Françoisa Fillon, jeden z europejskich „przyjaciół Rosji”, nie były zaskoczeniem. Przyczyniło się to do wznowienia nowej fali rozmów o sukcesie „soft power” Władimira Putina w Europie.
Moskiewski rynek wtórny wystawiony na eksport
Cudzoziemcy zaczęli aktywnie skupywać moskiewskie mieszkania Według stołecznych agencji nieruchomości, liczba zagranicznych nabywców mieszkań w Moskwie wzrosła kilkukrotnie. Kto i dlaczego prowadzi tę ekspansję?
Michałkow przeciwko „Centrum Jelcyna”: historia sporu.
Znany reżyser polemizuje z żoną byłego prezydenta Rosji na temat szkodliwości polityki muzeum w Jekaterynburgu.
Drugi poszedł
Aleksej Nawalny zamierza wziąć udział w wyborach prezydenckich. Założyciel Fundacji walki z korupcją Aleksiej Nawalny poinformował o ty, że zamierza uczestniczyć w wyborach prezydenckich w marcu 2018 roku.

Strony