Twierdza Rosja w budowie
Gdyby na sytuację ekonomiczną Rosji patrzeć przez pryzmat budżetu federalnego to jest ona nie tylko dobra, ale wręcz znakomita. Jednak o osiągnięciu ambitnych celów stawianych "kapitanom" rosyjskiej gospodarki przez Władimira Putina nie ma co myśleć.
7 tysięcy Rosjan wróci z zagranicy do Tweru
Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew podpisał rozporządzenie, które zatwierdza program przeniesienia się do Obwodu twerskiego siedmiu tysięcy Rosjan z zagranicy.
Deputowanym Gosdumy i senatorom wysłano pocztą śmieci
Aktywiści z Krasnojarska zrobili paczki zawierające śmieci i wysłali je deputowanym i senatorom. Nagrali film i zamieścili go na YouTube, starając się w ten sposób zwrócić uwagę władz i społeczeństwa na problem zanieczyszczenia miasta.
Rosjanie przestali ufać prywatnym organizacjom
Rosja zajęła ostatnie miejsce w międzynarodowym rankingu, dotyczącym kwestii zaufania instytucjom społecznym.
W Rosji śmiertelnie pobito weterankę Wielkiej Wojny Ojczyźnianej
97-letnia weteranka Wielkiej Wojny Ojczyźnianej zmarła w wyniku obrażeń po ataku dwóch złodziei, którzy wdarli się do jej domu w miejscowości Kursawka (Kraj Stawropolski).
W Petersburgu rozwieszono wizerunki świętych w celu zapobiegania wypadkom samochodowym
Na drogach Sankt-Petersburga pojawiło się 60 billboardów z wizerunkami świętych prawosławnych w celu zapobiegania wypadkom samochodowym - informuje „Fontanka”.
Opracowano projekt ustawy, dotyczący ochrony informacji o genomie Rosjan
Rospotrebnadzor (Federalna Służba Nadzoru w Sferze Obrony Praw Konsumenta i Dobrobytu Człowieka) opracował projekt ustawy, dotyczący ochrony informacji uzyskanych z biologicznego i genetycznego materiału Rosjan.
Jakie zmiany zaszły w życiu mieszkańców Rosji po Nowym Roku
W 2019 roku mieszkańcy Rosji mogą spodziewać się wielu zmian. W państwie dziesiątki przepisów weszło w życie, część z nich obowiązuje już od 1 stycznia. Zmiany dotkną głównie freelancerów, działkowców, biznesmenów, rodziców, kierowców,
Putin spełnił marzenie ciężko chorego chłopca – zorganizował dla niego lot helikopterem
Po odwiedzeniu forum wolontariuszy Rosji, prezydent obiecał spełnić marzenia pięciorga dzieci, jednym z nich jest Artiom Palianov.
Putin znów grozi palcem Europie
Na linii Rosja-Europa pojawił się kolejny zgrzyt. Władimir Putin przestrzega przed rozmieszczeniem pocisków rakietowych USA w Europie. Grozi działaniami odwetowymi.
Ołeh Sencow przerwał głodówkę, rozpoczęto jego rehabilitację
Wiceszef rosyjskiej Federalnej Służby Więziennej Witalij Maksimienko poinformował w piątek, że odbywający karę 20 lat więzienia ukraiński reżyser Ołeh Sencow przerwał głodówkę, którą prowadził od ponad czterech miesięcy. Rozpoczęto jego rehabilitację - dodał.
Rosja ciągnie ku sobie Serbię
Serbia mogłaby od razu zostać rosyjską gubernią, tylko Moskwa musi dać więcej pieniędzy, ale nie daje i teraz nawet wiadomo, że nie może.
Interfax: Rosja rozmieści policję wojskową na Wzgórzach Golan
Rosja rozmieści policję wojskową na Wzgórzach Golan i utworzy osiem punktów obserwacyjnych, by uniknąć możliwych prowokacji - poinformowała w czwartek agencja Interfax, powołując się na rosyjskie ministerstwo obrony.
Nowa rosyjska bomba lotnicza wywoła trzecią wojnę światową?
Nowa bomba lotnicza „Driel", która zostanie przyjęta na uzbrojenie rosyjskiej armii w tym roku, jest według brytyjskich mediów „kolejnym sygnałem agresji ze strony Kremla". Pisze o tym brytyjska gazeta Daily Express. Periodyk podkreśla, że amunicja przeznaczona na uzbrojenie myśliwców V generacji Su-57 nasila obawy odnośnie prawdopodobnego wybuchu
Moskwa „szykuje niespodziankę” dla Londynu
Rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa uważa, że Wielka Brytania w „sprawie Skripala” używa technik czarnego piaru i nazwała działania Londynu „kolosalną prowokacją i awanturą” - w ten sposób wyraziła się na antenie stacji telewizyjnej „Rossija 1”.
WŁADIMIR PUTIN PONOWNIE PREZYDENTEM
Według zbliżonego do Kremla Ogólnorosyjskiego Centrum Badania Opinii Publicznej (WCIOM) Putin uzyskał w niedzielnych wyborach 73,9 proc. głosów.
Rosyjska broń hipersoniczna zachwiała nuklearną równowagą! Nie ma przed nią obrony
Wyścig zbrojeń między USA, Rosją i Chinami gwałtownie wszedł na wyższy poziom. Przy broni hipersonicznej klasyczne rakiety balistyczne mogą wydać się niewinnymi zabawkami.
Rosja pokazała najnowszą rakietę
Rosyjski resort obrony wypróbował rakietę, której istnienie ujawnił niedawno Władimir Putin. Rosyjscy wojskowi przeprowadzili próbę systemu rakietowego "Kindżał",
„Rosja naprawdę ma broń, której nie posiada nikt inny”
Serbski ekspert ds. wojskowości, dziennikarz dziennika „Politika” Miroslav Lazanski w wywiadzie dla Sputnika komentuje orędzie Władimira Putina do Zgromadzenia Federalnego.
Rosja ostrzega: Zawsze reagujemy działaniami symetrycznymi
Wiceszef MSZ Rosji Siergiej Riabkow ostrzegł w środę, że Moskwa dopuszcza podjęcie kroków w odpowiedzi na oskarżenie przez amerykańskich przysięgłych 13 Rosjan o ingerencję w wybory prezydenckie.

Strony