Putin, Łukaszenka i jego syn Mikołaj wzięli udział w meczu hokeja w Soczi
Prezydent Rosji Władimir Putin i prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka zagrali w jednej drużynie w hokeja w Soczi. Dołączył do nich syn Łukaszenki Mikołaj.
Zagraniczni turyści w Moskwie
Liczba zagranicznych turystów, przyjeżdżających do stolicy Rosji, znacznie wzrosła w stosunku do ubiegłego roku. Czego poszukują, co ich pasjonuje, wzbudza zainteresowanie, czego się boją, jakie stereotypy rozpowszechniane są w innych państwach na temat Rosji i jej mieszkańców?
Tajemnice mundialu. Dzień, w którym "Diabeł" dał się kusić na końcu świata
Do mundialu w Rosji zostało już tylko 50 dni. Do tego czasu będziemy codziennie przypominać dzieje piłkarskich mistrzostwa świata. Te najstarsze, ale też całkiem nowe. Napiszemy o sensacjach, których nikt się nie spodziewał, o dramatach, które wpływały na życie całych narodów i o wydarzeniach ważnych, choć niemal nieznanych.
To idylliczne rosyjskie jezioro jest najbardziej niebezpiecznym miejscem na świecie
Jezioro Karaczaj, na południu od Uralu, to najbardziej niebezpieczne miejsce na świecie. Przebywając w jego pobliżu, w ciągu niecałej godziny można otrzymać śmiertelną dawkę promieniowania.W latach czterdziestych ubiegłego wieku, Majak- rosyjska tajna fabryka produkująca broń jądrową, wybudowana została, by można było pozyskiwać pluton
FIFA zwiększyła fundusz nagród Mistrzostw Świata 2018.
Pula nagród wzrosła do 400 mln $, a nowy mistrz świata zarobi 38 mln $, to jest o 3 mln więcej, niż w Brazylii. Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej zwiększyła fundusz nagród za mistrzostwo świata w Rosji w roku 2018 do 400 mln $, to jest o 12% więcej, niż w roku 2014 w Brazylii.
Na organizację MŚ Rosja wyasygnowała jeszcze 510 mln euro
Do tej pory wybudowano dziewięć nowych stadionów, trzy odnowiono tak, jak i infrastrukturę komunikacyjną, w budowie są nowe hotele. Rosja na potrzeby Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej,
Sankt Petersburg został ogłoszony najlepszym turystycznym miastem Europy
Sankt Petersburg po raz trzeci został laureatem międzynarodowej nagrody World Travel Awards - poinformowano o tym na oficjalnej stronie internetowej miasta.
Pomnik Kałasznikowa w centrum Moskwy
Dwumetrowy pomnik ukazuje Kałasznikowa trzymającego karabinek AK-47 często nazywany jego nazwiskiem.
Co trzeba wiedzieć o nowych normach przewozu bagażu samolotem?
Rada Federacji uchwaliła przepisy, znoszące dotychczasowe obowiązkowe normy przewozu bagażu, wliczone w cenę bezzwrotnego biletu lotniczego.
Batumi – najlepsze miejsce na odpoczynek w krajach byłego Związku Radzieckiego
Najstarsze z gruzińskich miast Batumi, znalazło się na liście dziesięciu miejsc z krajów byłego Związku Radzieckiego, do których warto podróżować i w których warto odpoczywać. Coroczny ranking najlepszych pod względem turystycznym miejsc Rosji i innych krajów byłego Związku Radzieckiego został stworzony przez redaktorów czasopisma NG Traveler
Trzy mecze 1/16 finału Pucharu Rosji w piłce nożnej będą miały miejsce w czwartek.
Obecny posiadacz Pucharu Rosji Petersburgu "Zenit" zremisował w meczu 1/16 finału przeciwko "Tambow" staraa się obecnie przełamać ten trend, zgodnie z którym kluby rosyjskiej Premier League zostały wyeliminowane z turnieju, przegrywając z drużynami z niższych lig. Również w czwartek na przedmieściach Kazan "Rubin" zagra z "Czyta" Samara
Czas na spłatę długów: Rosja zagra z Finami o prawo do półfinału Mistrzostw Świata
Toronto, 22 września - R-Sport, Roman Solovyev. Hokeiści z reprezentacji Rosji w czwartek zagrają ostatni mecz fazy grupowej Mistrzostw Świata przeciwko drużynie Finlandii, którego wynik może zapewnić miejsce w półfinale turnieju.
TERYTORIUM PARKU NARODOWEGO „ROSYJSKA ARKTYKA” POWIĘKSZYŁO SIĘ O 7 MILIONÓW HEKTARÓW
Terytorium Parku Narodowego "Rosyjska Arktyka" w obwodzie archangielskim zostało rozszerzone: pomysł Ministerstwa Przyrody Rosji został wsparty i podtrzymany przez rząd. Park Narodowy "Rosyjska Arktyka" znajduje się w północnej części archipelagu Nowa Ziemia.
Google wskazało najpopularniejsze miejsca turystyczne Rosji
Najpopularniejszymi miejscami turystycznymi Rosji wśród obcokrajowców , w przeciągu ośmiu miesięcy tego roku były Moskwa, Petersburg i Krasnodarski kraj. Informuje o tym Google w komunikacie prasowym. Firma TNS na zlecenie Google, sporządziła badania wyszukiwań w internecie dotyczących planowania podróży po Rosji.
Krym oczekuje rekordowej ilości 5,5 miliona turystów
Choć sezon wakacyjny w Krymie jeszcze się nie zakończył, statystyki oznajmują, że liczba wczasowiczów w 2016 roku przekroczyła oczekiwania. Według stanu na początek września, liczba odwiedzających Krym przekroczyła cztery miliony ludzi, podczas gdy w zaszłym roku w tym samym okresie było tylko 3,2 mln turystów.
„Aksamitny” półwysep to nie tylko morze. Dlaczego należy wybrać się na Krym tą jesienią
Symferopol, 2.wrzesień - Ria Novosti (Krym). Szczyt sezonu wakacyjny w kurorcie na półwyspie krymskim właśnie dobiegł końca. Nie oznacza to jednak wcale, że zwolenników wypoczynku na aksamitnym Krymie zastanie nuda.
PETERSBURG OTRZYMAŁ „OSKARA TURYSTYKI” JAKO NAJLEPSZY KIERUNEK W EUROPIE
Zdaniem zastępcy szefa Rosyjskiej Turystyki Siergieja Korniejewa, uzyskanie przez Petersburg tej nagrody to efekt wielkiej pracy, które rząd prowadzi promocji miasta na całym świecie.
LATEM TURYŚCI ZABRALI NA PAMIATKĘ Z PETERSBURGA DWA TYSIĄCE SZTUK KOSTKI BRUKOWEJ Z PLACU PAŁACOWEGO
Turyści błędnie uważają, że kostka brukowa zdobiła Plac Pałacowy już za czasów panowania Katarzyny II i sama w sobie jest zabytkiem historycznym.
Rower, który łamie tradycje i prawa kolarstwa
Nadchodzi czas, że pojawia się coś, co łamie wszelkie obowiązujące dotychczas tradycje i prawa. Tak też miało miejsce w przypadku nowego roweru. Cechą wyróżniającą go spośród rowerów sportowych jest innowacyjna konstrukcja i po prostu niesamowity design.
Na Krymie odnaleziono nowe starożytne zabudowania sprzed ponad 2000 lat.
Rosyjscy naukowcy w trakcie prac wykopaliskowych na Półwyspie Kerczeńśkim natknęli się na zabudowania z czasów antycznych, które powstały ponad 2000 lat temu, w czasach Królestwa Bosporańskiego. Poinformowali o tym archeolodzy z Rosyjskiej Akademii Nauk.

Strony