W Permie zatrzymano dyrektora ośrodka, w którym przebywali wycieńczeni emeryci
Dyrektor ośrodka dla osób starszych w Permie, którego wcześniej poszukiwano, został zatrzymany.
Płatny urlop dla świeżo upieczonego taty
Deputowany Gosdumy z partii LDPR Wasilij Wlasow przygotowuje projekt ustawy, dotyczący udzielania mężczyznom, którym urodziło się dziecko 10-dniowego płatnego urlopu.
W Surgucie dokonano obrzędu publicznego zabicia barana
W sieciach społecznościowych zamieszczono wideo, na którym odbywa się rytualny obrzęd muzułmanów –składanie ofiary na cześć narodzin dziecka. Mieszkańcy Surgutu negatywnie odnieśli się do zaistniałej sytuacji, która miała miejsce bezpośrednio przy klinice położniczej.
Pijani Rosjanie wrzucili niemowlę do gorącego pieca. Dziecko zmarło
Dwaj pijani mieszkańcy wsi Charoy w Chakasji wrzucili swojego 11-miesięcznego wnuka do gorącego pieca, w rezultacie czego dziecko zmarło.
Już od lutego kolejne zmiany w życiu Rosjan
Leki dla nieuleczalnie chorych, zmiana mandatów za prędkość i stabilny Internet
W rosyjskim szpitalu dziecięcym znaleziono pluskwy i myszy
Pacjenci Dziecięcego Szpitala Klinicznego Kraju Permskiego skarżą się na pluskwy, myszy i karaluchy, biegające w budynku.
W Rosji nastąpi wzrost zaludnienia
Do 2036 roku zaludnienie w Rosji wzrośnie do 153,2 mln osób. Takie prognozy opublikował Rosstat (Federalna Służba Statystyki Państwowej).
Połowa Rosjan uważa się za ludzi sukcesu
43 procent Rosjan uważa się za osoby, które osiągnęły sukces. Świadczą o tym dane sondażu „Opinii publicznej", w którym wzięło udział 1,5 tysiąca osób z 53 regionów kraju - informuje RIA Novosti.
Rosyjscy uczniowie pobili nauczycielkę do utraty przytomności
Nauczycielka jednej ze szkół w Syzraniu (Obwód samarski) została hospitalizowana po ataku ucznia, informuje RIA Novosti.
Rosyjskim dzieciom zakazano przynoszenia do szkoły jedzenia z domu
Uczniowie w Rosji nie będą mogli przynosić ze sobą jedzenia przygotowanego w domu. Taka informacja pojawiła się w projekcie nowych Przepisów i normatywów sanitarno-epidemiologicznych (San PiN),
Patriarcha Cyryl porównał uzależnienie od gadżetów do alkoholizmu
Zwierzchnik Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego wzywa do tego, by wierni nie stawali się niewolnikami nowych technologii
Putin odwiedził dzieci w hospicjum
Prezydent Rosji Władimir Putin odwiedził dzieci w hospicjum w Newskim rejonie Sankt Petersburga.
Wojskowi Federacji Rosyjskiej przekazali noworoczne prezenty 200 potrzebującym syryjskim dzieciom
Rosyjscy wojskowi przekazali od władz Podmoskowia noworoczne prezenty 200 dzieciom z potrzebujących rodzin syryjskich, żyjącym w mieście Aleppo i miejscowości Muran.
Duma Państwowa podpisała projekt ustawy dotyczący odpowiedzialnego obchodzenia się ze zwierzętami
Po raz pierwszy dokument był przedłożony izbie niższej parlamentu 8 lat temu i zatwierdzony w pierwszym czytaniu w marcu 2011 roku.
W Rosji mogą wprowadzić zakaz sprzedaży mocnych alkoholi osobom poniżej 21 lat
Autorzy inicjatywy proponują wprowadzić odpowiednie poprawki do ustawy federalnej.
Władze Moskwy obiecały pomoc spalonemu schronisku dla bezdomnych zwierząt.
Moskwa, 5 grudnia – RIA Novosti. Specjaliści Departamentu Eksploatacji i Ochrony Środowiska Moskwy (Mospriroda) pomogą pracownikom spalonego schroniska prywatnego „Schastlivy drug” w usunięciu gruzów oraz, jeśli będzie potrzeba, w przesiedleniu zwierząt, które przeżyły.
W Rosji powstało ogromne zapadlisko
Mieszkańcy wsi Neledino w obwodzie niżnonowogrodzkim odkryli wielkie zapadlisko. Ziemia niespodziewanie zapadła się na oczach grzybiarzy.
W Rosji powstało ogromne zapadlisko
Mieszkańcy wsi Neledino w obwodzie niżnonowogrodzkim odkryli wielkie zapadlisko. Ziemia niespodziewanie zapadła się na oczach grzybiarzy.
Dzieci mundialu: po mistrzostwach świata w piłce nożnej w Rosji prognozowany jest baby boom.
Do kraju przyjedzie ponad 500 tysięcy kibiców z 50 krajów. W czwartek odbyła się prezentacja zakrojonych na szeroką skalę badań: „Wpływ mistrzostw świata w piłce nożnej FIFA 2018 w Rosji na sferę ekonomiczną, socjalną i ekologiczną”.
Odkrywamy Rosję: chuligani, lucha libre i wandalizm.
Fotograf Pavel Volkov poświęcił się dokumentacji tych zjawisk w swojej ojczyźnie. Pavel Volkov od dłuższego czasu zajmuję się dokumentowaniem różnych zjawisk i grup społecznych w Rosji.

Strony