Muzułmanie atakowali młode Rosjanki – budzili się w szpitalach. “Zbyt późno pojęli, że nie są w UE”
Imigranci z Bliskiego Wschodu wydaleni z Norwegii, uderzyli do jednego z rosyjskich klubów nocnych w miejscowości Murmańsk i zaczęli nękać młode Rosjanki. Zbyt późno jednak zdali sobie sprawę, że nie znajdują się na terenie liberalnej UE – podaje portal “This is England”.
Istnienie niektórych narodów nie jest uznawane w rosji
Rada ds. praw człowieka przy prezydencie zwróciła się do Władimira Putina z pismem, w którym zaproponowała działania mające na celu ochronę wymierających rdzennych mniejszości narodowych Rosji.
Na Krymie położono fundament pod przyszły Soborny Meczet
Uroczystość wmurowania fundamentów pod Soborny Meczet, mający stać się głównym krymskich muzułmanów, odbyła się w piątek w Symferopolu. Budowa meczetu ma miejsce na południowych wzgórzach miasta, w rejonie symferopolskiego zbiornika wodnego.
Rusing, czyli ekstremalne zabawy Rosjan. Selfie na dźwigu albo pędzącym pociągu
Wspinają się na najwyższe budynki w miastach, wieże telekomunikacyjne, kominy. Skaczą na dachach pędzących pociągów. Balansują na krawędziach zawieszonych wysoko mostów albo siedzą na dźwigach budowlanych. I oczywiście obowiązkowo robią sobie selfie. Młodzi Rosjanie w widowiskowy sposób ryzykują życiem i zdrowiem.
Rosyjskie centrum duchowo-kulturowe w Paryżu zacznie działać 19 października
Tam odbędzie się posiedzenie Kongresu Rosyjskiej Prasy. Rosyjskie centrum duchowo – kulturowe w Paryżu, tak jak planowano rozpocznie pracę 19 października. Nie wiadomo jeszcze, kto z przedstawicieli władz rosyjskich przybędzie na otwarcie, podaje doradca prezydenta Federacji Rosyjskiej Jurij Uszakow.
Rosyjska Minister Edukacji zaproponowała przyuczać uczniów do sprzątania
Minister Edukacji Rosji Olga Wasiljewa zaproponowała zobowiązać uczniów do uczestniczenia w sprzątaniu pomieszczeń i terenów szkolnych. Według jej słów, należy skończyć z wychowywaniem „konsumentów”, podaje RIA Nowosti w poniedziałek, 26 września. „Powinniśmy przywrócić przede wszystkim, odpowiedzialność małego człowieka za to miejsce, w którym
Rosja: Zakaz pobierania się szesnastolatków bez zgody rodziców
Ministerstwo Sprawiedliwości opublikowało na portalu projektów aktów normatywnych poprawki do Kodeksu rodzinnego Rosji, zakazujące niepełnoletnim zawierać małżeństwa bez zgody rodziców.
Noworoczne tradycje w Rosji
Nowy Rok w Rosji kocha się i świętuje z przyjemności i radością. To święto obrosło w tradycje, które rozwijały się na przestrzeni wielu lat. Z biegiem czasu, stały się to nowoczesne zwyczaje i praktyki, specyficzne właśnie dla naszego kraju. Tradycje są ważne dla każdego narodu, ponieważ jawią się sposobem na komunikacje z przodkami, odsłaniają
W Moskwie rozpoczął się sezon grzewczy
Moskiewskie służby komunalne włączyły ogrzewanie obiektów miejskich, zawiadomił zastępca mera Moskwy Pietr Birjukow, informacje podaje TACC. „Dziś w imieniu mera podpisałem rozporządzenie dotyczące uruchomienia ogrzewania. Prace będą prowadzone etapami. Podłączenie wszystkich użytkowników nastąpi w przeciągu pięciu dni” - wyjaśnia Birjukow.
Muzułmanie Federacji Rosyjskiej w przeddzień Id al.-Adha, wzywają do czynienia dobrych uczynków
Przewodniczący Duchowego zarządu muzułmanów(Dym) w Federacji Rosyjskiej i Rady mufti Rosji(SMR) szejk Raveł Gajnutdin zwrócił się do rosyjskich wiernych z przesłaniem, z okazji zbliżającego się święta Id al.-Adha. Informuje oficjalna strona SMR.
Co jedzą Rosjanie?
Takie pytanie nie kieruje nas do kuchni naszych sąsiadów ze wschodu, ale bardziej do ich portfela.
Minister Zdrowia potwierdził wprowadzenie akcyzy na słodkie napoje
W resorcie uważa się, że sposób ten może rozwiązać problemy zdrowia społecznego.
Z Zatoki Sewastopolskiej wydobyto lotniczą bombę głębinową
​Grupa zajmująca się podwodnym rozminowywaniem podniosła z dna Zatoki Sewastopolskiej w pobliżu pomnika Zatopionym Statkom korpus lotniczej bomby głębinowej. Znalazła go lokalna mieszkanka.
Студенты считают главными патриотами Владимира Путина и Петра I
Понятие «патриотизм» у учащихся ведущих вузов страны связано в первую очередь с армией и госслужбо
Przy Rosyjskiej Bibliotece Narodowej pojawi się rada społeczna
W ostatnich latach zbiory biblioteki ciągle się zwiększają, a finansowanie zmniejsza się, w związku z czym biblioteka musi szukać nowych miejsc dla kolejnych zbiorów.
5 błędów przy wyborze prezentów noworocznych
Jak unikać pomyłek przy wyborze dobrych prezentów
Męczysz się w pracy? „Gazeta.ru” podpowiada, czym musisz się zająć, żeby to zmienić.
Według ankiety, przeprowadzonej przez naukowców z wydziału socjologii amerykańskiego uniwersytetu UCLA, 80% ludzi powyżej 45 lat marzą o zmianie zawodu.
Na jak długo Rosjanom wystarczy cierpliwości?
Wystarczy poczytać komentarze na sąsiednich blogach, armia darmowych "klakierow" Moskwy rośnie w niebywałym tempie. Dziwimy sie, że przebija tu nachalna ruska propaganda, która nie przebiera w słowach i niczym nieograniczonej bezczelności.
Rosjanie przestali się interesować Ukrainą
Według danych „Centrum Lewady”, w grudniu 62% Rosjan wykazywało „niewielkie zainteresowanie” wydarzeniami na Ukrainie, lub w ogóle ich nie śledziło.

Strony