Władze Moskwy obiecały pomoc spalonemu schronisku dla bezdomnych zwierząt.
Moskwa, 5 grudnia – RIA Novosti. Specjaliści Departamentu Eksploatacji i Ochrony Środowiska Moskwy (Mospriroda) pomogą pracownikom spalonego schroniska prywatnego „Schastlivy drug” w usunięciu gruzów oraz, jeśli będzie potrzeba, w przesiedleniu zwierząt, które przeżyły.
W Rosji powstało ogromne zapadlisko
Mieszkańcy wsi Neledino w obwodzie niżnonowogrodzkim odkryli wielkie zapadlisko. Ziemia niespodziewanie zapadła się na oczach grzybiarzy.
Dzieci mundialu: po mistrzostwach świata w piłce nożnej w Rosji prognozowany jest baby boom.
Do kraju przyjedzie ponad 500 tysięcy kibiców z 50 krajów. W czwartek odbyła się prezentacja zakrojonych na szeroką skalę badań: „Wpływ mistrzostw świata w piłce nożnej FIFA 2018 w Rosji na sferę ekonomiczną, socjalną i ekologiczną”.
Odkrywamy Rosję: chuligani, lucha libre i wandalizm.
Fotograf Pavel Volkov poświęcił się dokumentacji tych zjawisk w swojej ojczyźnie. Pavel Volkov od dłuższego czasu zajmuję się dokumentowaniem różnych zjawisk i grup społecznych w Rosji.
Na południu Rosji już godzina na brzegu jest zabójcza: Najniebezpieczniejsze jezioro świata
Przez lata elektrownia atomowa Majak w południowej Rosji odprowadzała swoje odpady do okolicznego systemu rzek i jezior. W 1957 r. w elektrowni wystąpiła katastrofa nuklearna
Tych 7 rzeczy nie wolno wam robić w Rosji
Każdy kraj ma swoje zwyczaje, zasady i przepisy. Niektóre gesty są gdzieś akceptowane, podczas gdy gdzie indziej są przejawem złego wychowania. Poniższych siedmiu rzeczy nigdy nie rób, gdy będziesz z wizytą w Rosji.
Szalona rzecz - Reportaż z Biesłanu, który doczekał się tego szczególnego dnia
Obecnie w wielu domach w Biesłanie odbywa się tzw. kuwd. Jest to w Osetii szczególne święto, wyprawiane z okazji długo oczekiwanych wydarzeń, takich jak powrót syna z wojska lub czyjś powrót do zdrowia.
Papież nie odwiedzi Rosji w 2017 roku
Papież Franciszek nie planuje w tym roku przyjazdu do Rosji. Powiedział o tym w wywiadzie dla niemieckiej gazety Die Zeit.
Policjanci kontrolujący wagony otworzyli nieoznakowane torby i zrobiło im się słabo...
To, co znaleźli w środku, budzi grozę i sprzeciw wobec ludzkiego okrucieństwa.
Muzułmanie atakowali młode Rosjanki – budzili się w szpitalach. “Zbyt późno pojęli, że nie są w UE”
Imigranci z Bliskiego Wschodu wydaleni z Norwegii, uderzyli do jednego z rosyjskich klubów nocnych w miejscowości Murmańsk i zaczęli nękać młode Rosjanki. Zbyt późno jednak zdali sobie sprawę, że nie znajdują się na terenie liberalnej UE – podaje portal “This is England”.
Istnienie niektórych narodów nie jest uznawane w rosji
Rada ds. praw człowieka przy prezydencie zwróciła się do Władimira Putina z pismem, w którym zaproponowała działania mające na celu ochronę wymierających rdzennych mniejszości narodowych Rosji.
Na Krymie położono fundament pod przyszły Soborny Meczet
Uroczystość wmurowania fundamentów pod Soborny Meczet, mający stać się głównym krymskich muzułmanów, odbyła się w piątek w Symferopolu. Budowa meczetu ma miejsce na południowych wzgórzach miasta, w rejonie symferopolskiego zbiornika wodnego.
Rusing, czyli ekstremalne zabawy Rosjan. Selfie na dźwigu albo pędzącym pociągu
Wspinają się na najwyższe budynki w miastach, wieże telekomunikacyjne, kominy. Skaczą na dachach pędzących pociągów. Balansują na krawędziach zawieszonych wysoko mostów albo siedzą na dźwigach budowlanych. I oczywiście obowiązkowo robią sobie selfie. Młodzi Rosjanie w widowiskowy sposób ryzykują życiem i zdrowiem.
Rosyjskie centrum duchowo-kulturowe w Paryżu zacznie działać 19 października
Tam odbędzie się posiedzenie Kongresu Rosyjskiej Prasy. Rosyjskie centrum duchowo – kulturowe w Paryżu, tak jak planowano rozpocznie pracę 19 października. Nie wiadomo jeszcze, kto z przedstawicieli władz rosyjskich przybędzie na otwarcie, podaje doradca prezydenta Federacji Rosyjskiej Jurij Uszakow.
Rosyjska Minister Edukacji zaproponowała przyuczać uczniów do sprzątania
Minister Edukacji Rosji Olga Wasiljewa zaproponowała zobowiązać uczniów do uczestniczenia w sprzątaniu pomieszczeń i terenów szkolnych. Według jej słów, należy skończyć z wychowywaniem „konsumentów”, podaje RIA Nowosti w poniedziałek, 26 września. „Powinniśmy przywrócić przede wszystkim, odpowiedzialność małego człowieka za to miejsce, w którym
Rosja: Zakaz pobierania się szesnastolatków bez zgody rodziców
Ministerstwo Sprawiedliwości opublikowało na portalu projektów aktów normatywnych poprawki do Kodeksu rodzinnego Rosji, zakazujące niepełnoletnim zawierać małżeństwa bez zgody rodziców.
Noworoczne tradycje w Rosji
Nowy Rok w Rosji kocha się i świętuje z przyjemności i radością. To święto obrosło w tradycje, które rozwijały się na przestrzeni wielu lat. Z biegiem czasu, stały się to nowoczesne zwyczaje i praktyki, specyficzne właśnie dla naszego kraju. Tradycje są ważne dla każdego narodu, ponieważ jawią się sposobem na komunikacje z przodkami, odsłaniają
W Moskwie rozpoczął się sezon grzewczy
Moskiewskie służby komunalne włączyły ogrzewanie obiektów miejskich, zawiadomił zastępca mera Moskwy Pietr Birjukow, informacje podaje TACC. „Dziś w imieniu mera podpisałem rozporządzenie dotyczące uruchomienia ogrzewania. Prace będą prowadzone etapami. Podłączenie wszystkich użytkowników nastąpi w przeciągu pięciu dni” - wyjaśnia Birjukow.
Muzułmanie Federacji Rosyjskiej w przeddzień Id al.-Adha, wzywają do czynienia dobrych uczynków
Przewodniczący Duchowego zarządu muzułmanów(Dym) w Federacji Rosyjskiej i Rady mufti Rosji(SMR) szejk Raveł Gajnutdin zwrócił się do rosyjskich wiernych z przesłaniem, z okazji zbliżającego się święta Id al.-Adha. Informuje oficjalna strona SMR.
Co jedzą Rosjanie?
Takie pytanie nie kieruje nas do kuchni naszych sąsiadów ze wschodu, ale bardziej do ich portfela.

Strony