Moskwa wielopłytowa: jak zmieniała się typowa zabudowa stolicy
Stoliczne władze ogłosiły, że w tym roku Moskwa w pełni skupi się na budowie domów nowej generacji z wielkiej płyty. W tym celu zostały opracowane projekty i plany, które mają urozmaicić typową zabudowę.
Batumi – najlepsze miejsce na odpoczynek w krajach byłego Związku Radzieckiego
Najstarsze z gruzińskich miast Batumi, znalazło się na liście dziesięciu miejsc z krajów byłego Związku Radzieckiego, do których warto podróżować i w których warto odpoczywać. Coroczny ranking najlepszych pod względem turystycznym miejsc Rosji i innych krajów byłego Związku Radzieckiego został stworzony przez redaktorów czasopisma NG Traveler
TERYTORIUM PARKU NARODOWEGO „ROSYJSKA ARKTYKA” POWIĘKSZYŁO SIĘ O 7 MILIONÓW HEKTARÓW
Terytorium Parku Narodowego "Rosyjska Arktyka" w obwodzie archangielskim zostało rozszerzone: pomysł Ministerstwa Przyrody Rosji został wsparty i podtrzymany przez rząd. Park Narodowy "Rosyjska Arktyka" znajduje się w północnej części archipelagu Nowa Ziemia.
Google wskazało najpopularniejsze miejsca turystyczne Rosji
Najpopularniejszymi miejscami turystycznymi Rosji wśród obcokrajowców , w przeciągu ośmiu miesięcy tego roku były Moskwa, Petersburg i Krasnodarski kraj. Informuje o tym Google w komunikacie prasowym. Firma TNS na zlecenie Google, sporządziła badania wyszukiwań w internecie dotyczących planowania podróży po Rosji.
Krym oczekuje rekordowej ilości 5,5 miliona turystów
Choć sezon wakacyjny w Krymie jeszcze się nie zakończył, statystyki oznajmują, że liczba wczasowiczów w 2016 roku przekroczyła oczekiwania. Według stanu na początek września, liczba odwiedzających Krym przekroczyła cztery miliony ludzi, podczas gdy w zaszłym roku w tym samym okresie było tylko 3,2 mln turystów.
„Aksamitny” półwysep to nie tylko morze. Dlaczego należy wybrać się na Krym tą jesienią
Symferopol, 2.wrzesień - Ria Novosti (Krym). Szczyt sezonu wakacyjny w kurorcie na półwyspie krymskim właśnie dobiegł końca. Nie oznacza to jednak wcale, że zwolenników wypoczynku na aksamitnym Krymie zastanie nuda.
PETERSBURG OTRZYMAŁ „OSKARA TURYSTYKI” JAKO NAJLEPSZY KIERUNEK W EUROPIE
Zdaniem zastępcy szefa Rosyjskiej Turystyki Siergieja Korniejewa, uzyskanie przez Petersburg tej nagrody to efekt wielkiej pracy, które rząd prowadzi promocji miasta na całym świecie.
LATEM TURYŚCI ZABRALI NA PAMIATKĘ Z PETERSBURGA DWA TYSIĄCE SZTUK KOSTKI BRUKOWEJ Z PLACU PAŁACOWEGO
Turyści błędnie uważają, że kostka brukowa zdobiła Plac Pałacowy już za czasów panowania Katarzyny II i sama w sobie jest zabytkiem historycznym.
Pierwszy w Rosji pomnik Iwana Groźnego powstanie w Aleksandrowie
Briańsk, 6.08.2016 Kamień węgielny pomnika Iwana IV Groźnego został położony w sobotę w mieście Aleksandrow, w obwodzie Włodzimierskim.