Jak powstał śledzik pod pierzynką
Śledzik pod pierzynką to legendarne danie noworoczne z politycznym podtekstem. Pojawiło się w przełomowym 1918 roku i zjednoczyło proletariat z chłopstwem. Mało kto zdaje sobie sprawę, że szuba (ros. Futro/ pierzynka) to skrót. Przynajmniej, jeśli wierzyć ludowej legendzie.
Petersburg. Tylko z miłości. Pięć kulturalno-kulinarnych tras w Północnej stolicy.
Petersburg ma w sobie niesamowity, ponadczasowy urok — nie patrząc na kapryśną pogodę, marną zieleń, szare niebo i niekończące się tłumy turystów. Jeśli przyjmuje cudzoziemca w swoje kamienne progi, to już nie wypuszcza. Petersburg można kochać lub nienawidzić, ale nie można pozostać wobec niego obojętnym.
Kuchnia mołdawska
W gronie kucharzy całego świata z jakiegoś powodu panuje przekonanie, że kuchnia mołdawska to coś nieistotnego wśród tak bardzo różnorodnych tradycji kulinarnych innych państw. Mołdawska kuchnia nawet w kręgu innych europejskich kuchni zajmuje miejsce Kopciuszka przy siostrach, jest po prostu niezauważalna.
KUCHNIA BEZ ZASAD – GOTUJEMY PO GRUZIŃSKU
Mówimy „Gruzja”, myślimy „szaszłyk!” Najdziwniejsze, że w gruzińskiej kuchni zajmuje on nad wyraz skromne miejsce… Z punktu widzenia kulinarii istnieją dwie Gruzje z naturalną granicą w formie Suramskiej Przełęczy. W kuchnia w zachodniej części kraju odczuwalne są skutki tureckiej tradycji, a nawyki kulinarne we wschodniej części kraju rozwinęły
Będziemy jeść chlorowane chińsko-amerykańskie kurczaki?
USDA zgodziło się na wysyłanie kurczaków do Chin w celu ich przetwarzania. Kurczaki mają być konserwowane w chińskich fabrykach, naszpikowane chemicznymi substancjami i sprzedawane w amerykańskich oraz… europejskich sklepach.ak, dobrze czytasz. Za niedługo chińsko-amerykańskie kurczaki mogą być dostępne w twoim sklepie, jako na przykład… eko