Kostiumowi bohaterowie hitem ’IgroMira'
W Rosji odbywały się niedawno targi komiksów ’Comic Con Russia 2017’ oraz wystawa IgroMir 2017, jedna z największych na świecie wystaw utrzymanych w konwencji gry.
Latający pojazd od "Kałasznikowa”
Rosyjska firma zajmująca się produkcją sprzętu wojskowego i jednego z najpopularniejszych karabinów na świecie – AK-47 -kałasznikowa – produkuje obecnie latające pojazdy. Jak donosi portal Popular Mechanics, koncern Kałasznikowa, który jest częścią rosyjskiego giganta przemysłu obronnego Rosteha, a nazwany został na cześć twórcy AK-47
Tak firmy zdobywają "lajki" na Facebooku? Ciekawe znalezisko w Chinach
10 tysięcy telefonów w jednym niewielkim biurze - wszystkie mające na celu "nabijanie" klików dla producentów aplikacji mobilnych. Wideo z takiego pomieszczenia robi furorę w internecie. Właśnie w ten sposób generowanych jest wiele pozytywnych opinii w internecie.
Rosja zaprezentowała robota humanoidalnego
Robot F. E. D. O. R. demonstrował umiejętność strzelania z obu rąk i wkręcania żarówki. Być może poleci też w kosmos.
Rosyjska rakieta Cyrkon ośmiokrotnie przekroczyła prędkość dźwięku
W trakcie testu nowa rosyjska rakieta Cyrkon osiągnęła prędkość Mach 8, czyli 8 krotnie przekroczyła prędkość dźwięku.
Karagandyjscy wynalazcy zaprezentowali swoje projekty energooszczędne
Słońce-piec, wiatronos i hydrodynamiczny grzejnik. Swoje projekty energooszczędne zaprezentowali karagandyjscy wynalazcy na pierwszym regionalnym forum «G-Global. Świat XXI wieku».
Rosyjska aplikacja robi furorę w sieci
Aplikacja mobilna FaceApp stworzona przez grupę programistów z Sankt Petersburga stała się prawdziwym internetowym hitem. W mediach zaczęto o niej mówić jeszcze w styczniu, gdy debiutowało FaceApp na iOS, a nową odsłonę aplikacja uzyskała wraz z powstaniem wersji na system Android.
Rosjanie rozpoczęli budowę własnego Internetu
W 2018 r. Putin planuje swą kolejną reelekcję. Przekaz odpowiednio wyselekcjonowanej wiedzy elektronicznej posłuży odbudowie i podtrzymaniu właściwych preferencji wyborczych narodu. System totalnej inwigilacji pozwoli natomiast zawczasu rozbić wszelkie przejawy niezadowolenia i oporu wobec polityki Kremla. Dlatego rosyjskie władze podjęły decyzję
NASA rozważa możliwość zakupu miejsc na „Sojuzach” w 2019 roku
​Moskwa, 2 października – RIA Novosti. W jednostce NASA, odpowiedzialnej za program ISS (ang. International Space Station), rozpoczęły się wewnętrzne dyskusje na temat zakupu dodatkowych miejsc na rosyjskich statkach serii „Sojuz”, nie zważając na możliwe niezadowolenie ze strony Kongresu USA, donosi ArsTechnica, powołując się na dwóch urzędników
Rząd rosyjski wprowadził ograniczenia przy zamówieniach publicznych na zagraniczną elektronikę
Ograniczenia dotyczą między innymi telefonów komórkowych, laptopów, tabletów. Moskwa, 30 września, Interfax.ru – Rząd Federacji Rosyjskiej wprowadził ograniczenia na zakup przez agencje państwowe zagranicznych wyrobów elektronicznych, wynika z rozporządzenia opublikowanego na oficjalnym portalu informacji prawnej.
CHIŃCZYCY WZNOWIĄ PRODUKCJĘ NAJWIĘKSZEGO SAMOLOTU NA ŚWIECIE
Chińska korporacja Airspace Industry Corporation of China kupiła prawo do produkcji An-225 Mrija, czyli największego samolotu na świecie. An-225 Mrija to legenda lotnictwa wyprodukowana przez zakłady Antonowa pod koniec lat 80.
Uczeni z Syberii stworzyli urządzenie umożliwiające przewidywanie trzęsień ziemi
​Nowosybirsk. Specjaliści z Instytutu Monitorowania Systemów Klimatycznych i Ekologicznych RAS SB Naukowego Centrum Syberyjskiego Oddziału Rosyjskiej Akademii Nauk Tomsk opracowali rejestrator geofizyczny,
Rower, który łamie tradycje i prawa kolarstwa
Nadchodzi czas, że pojawia się coś, co łamie wszelkie obowiązujące dotychczas tradycje i prawa. Tak też miało miejsce w przypadku nowego roweru. Cechą wyróżniającą go spośród rowerów sportowych jest innowacyjna konstrukcja i po prostu niesamowity design.
Chiny zaprezentowały automatyczny robot przeznaczony do prowadzenia badań na Marsie
​Chiny, które wyłożyły miliardy euro na program kosmiczny, przedstawiły właśnie zdjęcie automatycznego robota, który zostanie wysłany na Marsa.