Kijowska prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie odbicia Saakaszwilego.
Kijowska prokuratura na podstawie artykułu 343 Kodeksu Karnego Ukrainy wszczęła postępowanie w związku z uwolnieniem zatrzymanego wcześniej przez funkcjonariuszy organów ścigania Micheila Saakaszwilego.
Micheil Saakaszwili został zatrzymany przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy
Eksprezydent Gruzji i odniczący Odeskiej Obwodowej Administracji Państwowej, Micheil Saakaszwili, został zatrzymany w Kijowie w związku z podejrzeniem o współpracę z członkami organizacji przestępczych i ukrywanie ich działalności. Informuje o tym Służba Bezpieczeństwa Ukrainy.
Assad przekazał Putinowi : Dziękuję, że nam Pan 'uratował kraj
Bashar al-Assad podziękował Putinowi za 'ratowanie' jego kraju i rosyjskie wsparcie w Syrii. Prezydenci spotkali się w Soczi nad Morzem Czarnym.
Unia Europejska przeznaczy 50 milionów euro na przywrócenie Donbasu Ukrainie
Bruksela zamierza przeznaczyć 50 milionów euro na proces decentralizacji Ukrainy. Według doniesień stacji RT, chodzi o zwiększenie kompetencji władz samorządowych w kraju, w tym w rejonach południowo-wschodniej Ukrainy, kontrolowanych przez Kijów.
Protesty pod gmachem Rady Najwyższej Ukrainy zostały wznowione z nową siłą
Według słów organizatorów akcji protestacyjnej, 27 października, równo o godzinie 24:00 minął termin ultimatum, które weterani wojny o niepodległość kraju przedstawili ukraińskiej władzy.
Ukraina: Starcia na demonstracji przeciw korupcji
W czasie starć zostały ranne co najmniej dwie osoby, demonstrant i funkcjonariusz sił bezpieczeństwa. Prawie 5.000 Ukraińców, pod przewodnictwem byłego gruzińskiego prezydenta Micheila Saakaszwilego,
Do podstarzałego Putina demonstranci na ulicach krzyczą "Putin – złodziej".
Niezadowolenie z Putina osiągnęło już taki poziom, że demonstranci w miastach całej Rosji publicznie wyrażają swoje rozgoryczenie. "Putin – złodziej!", takich okrzyków musiał słuchać Władimir Putin przy okazji swoich 65. urodzin.
W Kazachstanie omówiono projekt przejścia języka kazachskiego na alfabet łaciński”
Podczas spotkania został zaprezentowany projekt jednolitego standardu kazachskiego alfabetu zapisanego za pomocą alfabetu łacińskiego. Przygotowano go z uwzględnieniem propozycji otrzymanych w trakcie debaty publicznej.
W Inguszetii udaremniono zamach na znanego imama.
Według informacji, do których dotarła gazeta „Kommiersant”, funkcjonariusze FSB w Inguszetii udaremnili zamach na znanego przywódcę religijnego — imama meczetu w Nasyr-Korcie Chamzata Czumakowa.
Mołdawska armia wypowiedziała posłuszeństwo prezydentowi
Uczestnictwo wojska mołdawskiego w manewrach NATO może wywołać w kraju rewolucję. Prezydent Mołdawii zwróci się do narodu i stanie na czele protestu o zasięgu ogólnonarodowym, powiedział „Niezawisimej Gazietie” deputowany do parlamentu Mołdawii, Vladimir Turcan.
Isloma nie ma już rok
Co stoi za ogromnymi zmianami w Uzbekistanie? 29 sierpnia 2016 r. agencja „Fergana” poinformowała, powołując się na własne źródła, o śmierci pierwszego prezydenta Isloma Karimova.
W Małorosji mało było rosyjskości
Moskwa nie poparła inicjatywy Doniecka o stworzeniu nowego państwa ukraińskiego. W Mińsku w środę odbyło się kolejne spotkanie trójstronnej grupy kontaktowej ds. uregulowania konfliktu w Donbasie, na którym jedną z najważniejszych kwestii do omówienia była propozycja przywódcy samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej,
Ukraina nie wpuści Saakaszwilego na swoje terytorium
Ukraina nie wpuści Micheila Saakaszwilego na swoje terytorium. Poinformowało o tym kierownictwo ukraińskich służb granicznych. Były prezydent Gruzji i były gubernator
W Aszchabadzie zdemontowano pozłacany pomnik Saparmurata Nijazowa
W Aszchabadzie zdemontowano pozłacany pomnik byłego prezydenta Turkmenistanu Saparmurata Nijazowa. Poinformowała o tym w poniedziałek, 24 Lipca, turkmeńska redakcja radia „Swoboda”.
Karabaski bumerang: do czego doprowadzi eskalacja konfliktu między Azerbejdżanem i Armenią
Azerbejdżan wprowadził wojsko w stan gotowości bojowej w odpowiedzi na atak na swoje terytorium ze strony Górskiego Karabachu. Poinformowało o tym w piątek Ministerstwo Obrony republiki zakaukaskiej.
70 proc. Ukraińców chce kompromisu w sprawie Donbasu
Około 70 procent Ukraińców chce kompromisu w sprawie rozwiązania konfliktu w Zagłębiu Donieckim. Niemal jedna piąta wymieniła rozwiązanie siłowe. Takie są wyniki badań przeprowadzonych nad Dnieprem przez fundację „Inicjatywy Demokratyczne” i Centrum Razumkowa.
W więzieniach Erdogana
Stambuł — Przez ostatnich sześć lat byłem członkiem tureckiego parlamentu, reprezentując opozycyjną Republikańską Partię Ludową. To zmusiło mnie do stania się specjalistą od tureckiego systemu penitencjarnego, ponieważ rządząca Partia Sprawiedliwości i Rozwoju (AKP)
Na Ukrainie straszą polskimi czołgami! Obawiają się odbicia przez Polskę Lwowa!
W wywiadzie dla portalu Vgolos.com.ua, który jest ściśle związany z ukraińską nacjonalistyczną partią Swoboda – Walerij Majdaniuk przewiduje, że Polska może wysłać wojsko w celu rychłego odzyskania Lwowa.
Rosjanie wtargnęli do Gruzji, granica przesunięta!
Rosja samowolnie przesunęła jedną ze swoich granic z Gruzją o kilkaset metrów w głąb tego kraju. Eksperci alarmują, że taki ruch może poważnie zdestabilizować bezpieczeństwo w całym regionie.
Rosja UJAWNIA kto stał za zamachem na World Trade Center!
Rosyjska gazeta „Pravda” opublikowała na swoich łamach informację o planach rządu Federacji Rosyjskiej dotyczących ujawnienia zdjęć satelitarnych, które znajdują się jego posiadaniu. Mają one być „niezbitym dowodem” na to kto w rzeczywistości stoi za jednym z największych zamachów w historii – atakiem na World Trade Center.

Strony