Interfax: Rosja rozmieści policję wojskową na Wzgórzach Golan
Rosja rozmieści policję wojskową na Wzgórzach Golan i utworzy osiem punktów obserwacyjnych, by uniknąć możliwych prowokacji - poinformowała w czwartek agencja Interfax, powołując się na rosyjskie ministerstwo obrony.
Europosłowie PiS wykluczeni z misji obserwacyjnych
Przedstawiciele Zespołu ds. Wspierania Demokracji i Koordynacji Wyborów PE wykluczyli trzech europosłów EKR, w tym Ryszarda Czarneckiego i Kosmę Złotowskiego, z przyszłych misji obserwacyjnych na wybory. "To przykład podwójnych standardów" – ocenił Czarnecki.
Ukraina porwała rosyjski statek? Moskwa grozi odwetem
Kolejne starcie pomiędzy Rosją i Ukrainą. Rosjanie twierdzą, że Ukraina 25 marca dokonała pirackiego porwania statku rybackiego "Nord" na Morzu Azowskim.
Nowa rosyjska bomba lotnicza wywoła trzecią wojnę światową?
Nowa bomba lotnicza „Driel", która zostanie przyjęta na uzbrojenie rosyjskiej armii w tym roku, jest według brytyjskich mediów „kolejnym sygnałem agresji ze strony Kremla". Pisze o tym brytyjska gazeta Daily Express. Periodyk podkreśla, że amunicja przeznaczona na uzbrojenie myśliwców V generacji Su-57 nasila obawy odnośnie prawdopodobnego wybuchu
Moskwa „szykuje niespodziankę” dla Londynu
Rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa uważa, że Wielka Brytania w „sprawie Skripala” używa technik czarnego piaru i nazwała działania Londynu „kolosalną prowokacją i awanturą” - w ten sposób wyraziła się na antenie stacji telewizyjnej „Rossija 1”.
Najwięcej broni Ukraina sprzedaje... Rosji
Wojna w Donbasie, embargo i sankcje nie przeszkodziły Rosji importować broni z Ukrainy. Moskwa stała się największym klientem ukraińskiej zbrojeniówki.
Chiny wzywają świat do zjednoczenia się przeciw amerykańskiemu protekcjonizmowi
Chiński premier Li Keqiang ostrzegł, że 'w wojnie handlowej nie będzie zwycięzcy’. Chińskie państwowe media wyprzedziły amerykańskie sankcje handlowe i wezwały inne państwa do ostrego sprzeciwu wobec "protekcjonistycznym" posunięciom Waszyngtonu.
DRL: Zestrzeliliśmy drona polskiej produkcji
Powstańcy Donieckiej Republiki Ludowej zestrzelili drona Fly eye polskiej produkcji, który naprowadzał ostrzał z moździerzy ukraińskich sił bezpieczeństwa we wsi Sachanka na południu republiki, powiedział w piątek dziennikarzom wiceszef dowództwa operacyjnego DRL Eduard Basurin.d
WŁADIMIR PUTIN PONOWNIE PREZYDENTEM
Według zbliżonego do Kremla Ogólnorosyjskiego Centrum Badania Opinii Publicznej (WCIOM) Putin uzyskał w niedzielnych wyborach 73,9 proc. głosów.
Rosyjska broń hipersoniczna zachwiała nuklearną równowagą! Nie ma przed nią obrony
Wyścig zbrojeń między USA, Rosją i Chinami gwałtownie wszedł na wyższy poziom. Przy broni hipersonicznej klasyczne rakiety balistyczne mogą wydać się niewinnymi zabawkami.
Rosja pokazała najnowszą rakietę
Rosyjski resort obrony wypróbował rakietę, której istnienie ujawnił niedawno Władimir Putin. Rosyjscy wojskowi przeprowadzili próbę systemu rakietowego "Kindżał",
Petro Poroszenko oskarżył Rosję o „szantaż gazowy”
Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko na spotkaniu z ministrem obrony Szwecji Peterem Hultqvistem w Kijowie oskarżył Rosję o „szantaż gazowy” i wyraził nadzieję na ingerencję krajów Europy Północnej
Krawczuk wypowiedział się na temat żołnierzy sił pokojowych w Donbasie
Pierwszy prezydent Ukrainy, Leonid Krawczuk (1991-1994), nie wyklucza rozwoju wydarzeń, w których siły pokojowe Narodów Zjednoczonych nigdy nie wejdą do okupowanej przez Rosje Donbasu.
Operacja Połączonych Sił zastępuje ATO, mówi szef sztabu generalnego
Ukraiński konwój transporterów opancerzonych wysunął się na drodze do miasta Slovyansk 11 lipca 2014 r. Na Ukrainie operacja antyterrorystyczna (ATO) w Donbasie jest obecnie znana jako operacja sił zbrojnych i jest w pełni pod dowództwem wojskowym, szef ukraińskiego sztabu generalnego Wiktor Muzhenko powiedział 22 lutego.
Polityka Kremla i szkolnictwo wyższe na Ukrainie. Jak rozwiązać ten związek?
"Jedyny kraj. Unified Country "- pamiętasz ten slogan w imię dwujęzyczności? Zaraz po rewolucji ich godność hojnie obdarowała ukraińską stolicę. I tak po raz kolejny skierował kraj na dawną podległość . Ponieważ dwujęzyczność jest sprawdzonym sposobem podporządkowywania Ukrainy "jednemu krajowi" Rosji.
Mleczne Wojny. Białoruś kontratakuje
Łukaszenka zapowiedział, że rosyjskiego embarga na białoruskie mleko nie pozostawi bez odpowiedzi. Podczas spotkania z wicepremierem Michaiłem Rusym, prezydent polecił urzędnikowi zapoznać się z „kryzysem mlecznym”. Alaksandr Łukaszenkapodkreślił, że to kolejny już białorusko-rosyjski spór o dostawy mleka.
Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy zszokowane wykonaniem kolejnej kary śmierci na Białorusi
Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy potępiło rozstrzelanie Kiryła Kazaczka, skazanego na najwyższy wymiar kary za zamordowanie dwójki własnych dzieci. Wyrok wykonano prawdopodobnie pod koniec października ub.r., ale matka skazanego dowiedziała się o tym znacznie później – od obrońców praw człowieka.
Ukraińscy naukowcy są zaproszeni do wzięcia udziału w projekcie MEET UP
W ramach tej inicjatywy naukowcy z Ukrainy i Niemiec mogą otrzymać dofinansowanie na wspólny projekt. Tematy prac konkursowych to problemy innowacyjne, lokalne i globalne. Wiadomości zostały zgłoszone na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki Ukrainy. Termin składania aplikacji upływa 15 marca 2018 r.
„Rosja naprawdę ma broń, której nie posiada nikt inny”
Serbski ekspert ds. wojskowości, dziennikarz dziennika „Politika” Miroslav Lazanski w wywiadzie dla Sputnika komentuje orędzie Władimira Putina do Zgromadzenia Federalnego.
Jak i dlaczego Białorusini obchodzą rocznicę wybuchu Rewolucji Październikowej?
Białoruś pozostaje jedynym krajem byłego Związku Radzieckiego, w którym rocznica wybuchu Rewolucji Październikowej 1917r. jest oficjalnym świętem. Tymczasem wielu uważa ją za największą tragedię dla narodu.

Strony