Twierdza Rosja w budowie
Gdyby na sytuację ekonomiczną Rosji patrzeć przez pryzmat budżetu federalnego to jest ona nie tylko dobra, ale wręcz znakomita. Jednak o osiągnięciu ambitnych celów stawianych "kapitanom" rosyjskiej gospodarki przez Władimira Putina nie ma co myśleć.
7 tysięcy Rosjan wróci z zagranicy do Tweru
Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew podpisał rozporządzenie, które zatwierdza program przeniesienia się do Obwodu twerskiego siedmiu tysięcy Rosjan z zagranicy.
Białoruś: Łukaszenka nakazał wzmocnić ochronę granic
Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka nakazał w poniedziałek zwiększenie liczby żołnierzy wojsk granicznych. To jego odpowiedź na "nasilenie się negatywnych czynników" oraz przygotowania do Igrzysk Europejskich, których gospodarzem będzie w czerwcu Białoruś.
Deputowanym Gosdumy i senatorom wysłano pocztą śmieci
Aktywiści z Krasnojarska zrobili paczki zawierające śmieci i wysłali je deputowanym i senatorom. Nagrali film i zamieścili go na YouTube, starając się w ten sposób zwrócić uwagę władz i społeczeństwa na problem zanieczyszczenia miasta.
Rosjanie przestali ufać prywatnym organizacjom
Rosja zajęła ostatnie miejsce w międzynarodowym rankingu, dotyczącym kwestii zaufania instytucjom społecznym.
W Rosji śmiertelnie pobito weterankę Wielkiej Wojny Ojczyźnianej
97-letnia weteranka Wielkiej Wojny Ojczyźnianej zmarła w wyniku obrażeń po ataku dwóch złodziei, którzy wdarli się do jej domu w miejscowości Kursawka (Kraj Stawropolski).
W Petersburgu rozwieszono wizerunki świętych w celu zapobiegania wypadkom samochodowym
Na drogach Sankt-Petersburga pojawiło się 60 billboardów z wizerunkami świętych prawosławnych w celu zapobiegania wypadkom samochodowym - informuje „Fontanka”.
Opracowano projekt ustawy, dotyczący ochrony informacji o genomie Rosjan
Rospotrebnadzor (Federalna Służba Nadzoru w Sferze Obrony Praw Konsumenta i Dobrobytu Człowieka) opracował projekt ustawy, dotyczący ochrony informacji uzyskanych z biologicznego i genetycznego materiału Rosjan.
Jakie zmiany zaszły w życiu mieszkańców Rosji po Nowym Roku
W 2019 roku mieszkańcy Rosji mogą spodziewać się wielu zmian. W państwie dziesiątki przepisów weszło w życie, część z nich obowiązuje już od 1 stycznia. Zmiany dotkną głównie freelancerów, działkowców, biznesmenów, rodziców, kierowców,
Poroszenko o wejściu Ukrainy do UE i NATO: Potrzeba pięciu lat
Ukraina powinna przygotować się do członkostwa w Unii Europejskiej i NATO w ciągu najbliższych pięciu lat - oświadczył we wtorek podczas wizyty w Tarnopolu na zachodzie kraju prezydent Ukrainy Petro Poroszenko.
Putin spełnił marzenie ciężko chorego chłopca – zorganizował dla niego lot helikopterem
Po odwiedzeniu forum wolontariuszy Rosji, prezydent obiecał spełnić marzenia pięciorga dzieci, jednym z nich jest Artiom Palianov.
Pięć lat po Majdanie. To jest rewolucja. Bez krwi się nie obędzie
W piątą rocznicę zrywu na Majdanie jadę na Ukrainę. Chcę spotkać się z ludźmi, którzy – nie będąc politykami z pierwszych stron gazet – odcisnęli swoje piętno na rewolucji. Niektórzy stali się jej bohaterami, inni – ofiarami, a większość i bohaterami, i ofiarami. Rewolucja zmieniła każdego z nich.
Putin znów grozi palcem Europie
Na linii Rosja-Europa pojawił się kolejny zgrzyt. Władimir Putin przestrzega przed rozmieszczeniem pocisków rakietowych USA w Europie. Grozi działaniami odwetowymi.
Ołeh Sencow przerwał głodówkę, rozpoczęto jego rehabilitację
Wiceszef rosyjskiej Federalnej Służby Więziennej Witalij Maksimienko poinformował w piątek, że odbywający karę 20 lat więzienia ukraiński reżyser Ołeh Sencow przerwał głodówkę, którą prowadził od ponad czterech miesięcy. Rozpoczęto jego rehabilitację - dodał.
4 lata później: bez sprawiedliwości Nie rozliczony Majdan
W czwartą rocznicę zabójstw 78 protestujących EuroMajdan w dniach 18-20 lutego 2014 r. Ukraińskie władze utworzyły portrety ofiar na Majdanie Nezalezhnosti w Kijowie. Władze planują także budowę zespołu pamiątkowego przy ul. x
Rosja ciągnie ku sobie Serbię
Serbia mogłaby od razu zostać rosyjską gubernią, tylko Moskwa musi dać więcej pieniędzy, ale nie daje i teraz nawet wiadomo, że nie może.
Ukraiński generał grozi: „Jeśli Polska będzie ścigać za banderyzm, Ukraińcy w Polsce zbuntują się”
Ukraiński generał i były minister obrony Ołeksandr Kuźmuk zagroził w wywiadzie telewizyjnym, że odpowiedzią na penalizację banderyzmu i kłamstwa wołyńskiego w ustawie o IPN może być zbrojny bunt ukraińskich imigrantów zarobkowych w Polsce.
Interfax: Rosja rozmieści policję wojskową na Wzgórzach Golan
Rosja rozmieści policję wojskową na Wzgórzach Golan i utworzy osiem punktów obserwacyjnych, by uniknąć możliwych prowokacji - poinformowała w czwartek agencja Interfax, powołując się na rosyjskie ministerstwo obrony.
Europosłowie PiS wykluczeni z misji obserwacyjnych
Przedstawiciele Zespołu ds. Wspierania Demokracji i Koordynacji Wyborów PE wykluczyli trzech europosłów EKR, w tym Ryszarda Czarneckiego i Kosmę Złotowskiego, z przyszłych misji obserwacyjnych na wybory. "To przykład podwójnych standardów" – ocenił Czarnecki.
Ukraina porwała rosyjski statek? Moskwa grozi odwetem
Kolejne starcie pomiędzy Rosją i Ukrainą. Rosjanie twierdzą, że Ukraina 25 marca dokonała pirackiego porwania statku rybackiego "Nord" na Morzu Azowskim.

Strony