Pięć lat po Majdanie. To jest rewolucja. Bez krwi się nie obędzie
W piątą rocznicę zrywu na Majdanie jadę na Ukrainę. Chcę spotkać się z ludźmi, którzy – nie będąc politykami z pierwszych stron gazet – odcisnęli swoje piętno na rewolucji. Niektórzy stali się jej bohaterami, inni – ofiarami, a większość i bohaterami, i ofiarami. Rewolucja zmieniła każdego z nich.
Putin znów grozi palcem Europie
Na linii Rosja-Europa pojawił się kolejny zgrzyt. Władimir Putin przestrzega przed rozmieszczeniem pocisków rakietowych USA w Europie. Grozi działaniami odwetowymi.
Ołeh Sencow przerwał głodówkę, rozpoczęto jego rehabilitację
Wiceszef rosyjskiej Federalnej Służby Więziennej Witalij Maksimienko poinformował w piątek, że odbywający karę 20 lat więzienia ukraiński reżyser Ołeh Sencow przerwał głodówkę, którą prowadził od ponad czterech miesięcy. Rozpoczęto jego rehabilitację - dodał.
4 lata później: bez sprawiedliwości Nie rozliczony Majdan
W czwartą rocznicę zabójstw 78 protestujących EuroMajdan w dniach 18-20 lutego 2014 r. Ukraińskie władze utworzyły portrety ofiar na Majdanie Nezalezhnosti w Kijowie. Władze planują także budowę zespołu pamiątkowego przy ul. x
Rosja ciągnie ku sobie Serbię
Serbia mogłaby od razu zostać rosyjską gubernią, tylko Moskwa musi dać więcej pieniędzy, ale nie daje i teraz nawet wiadomo, że nie może.
Ukraiński generał grozi: „Jeśli Polska będzie ścigać za banderyzm, Ukraińcy w Polsce zbuntują się”
Ukraiński generał i były minister obrony Ołeksandr Kuźmuk zagroził w wywiadzie telewizyjnym, że odpowiedzią na penalizację banderyzmu i kłamstwa wołyńskiego w ustawie o IPN może być zbrojny bunt ukraińskich imigrantów zarobkowych w Polsce.
Interfax: Rosja rozmieści policję wojskową na Wzgórzach Golan
Rosja rozmieści policję wojskową na Wzgórzach Golan i utworzy osiem punktów obserwacyjnych, by uniknąć możliwych prowokacji - poinformowała w czwartek agencja Interfax, powołując się na rosyjskie ministerstwo obrony.
Europosłowie PiS wykluczeni z misji obserwacyjnych
Przedstawiciele Zespołu ds. Wspierania Demokracji i Koordynacji Wyborów PE wykluczyli trzech europosłów EKR, w tym Ryszarda Czarneckiego i Kosmę Złotowskiego, z przyszłych misji obserwacyjnych na wybory. "To przykład podwójnych standardów" – ocenił Czarnecki.
Ukraina porwała rosyjski statek? Moskwa grozi odwetem
Kolejne starcie pomiędzy Rosją i Ukrainą. Rosjanie twierdzą, że Ukraina 25 marca dokonała pirackiego porwania statku rybackiego "Nord" na Morzu Azowskim.
Nowa rosyjska bomba lotnicza wywoła trzecią wojnę światową?
Nowa bomba lotnicza „Driel", która zostanie przyjęta na uzbrojenie rosyjskiej armii w tym roku, jest według brytyjskich mediów „kolejnym sygnałem agresji ze strony Kremla". Pisze o tym brytyjska gazeta Daily Express. Periodyk podkreśla, że amunicja przeznaczona na uzbrojenie myśliwców V generacji Su-57 nasila obawy odnośnie prawdopodobnego wybuchu
Moskwa „szykuje niespodziankę” dla Londynu
Rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa uważa, że Wielka Brytania w „sprawie Skripala” używa technik czarnego piaru i nazwała działania Londynu „kolosalną prowokacją i awanturą” - w ten sposób wyraziła się na antenie stacji telewizyjnej „Rossija 1”.
Najwięcej broni Ukraina sprzedaje... Rosji
Wojna w Donbasie, embargo i sankcje nie przeszkodziły Rosji importować broni z Ukrainy. Moskwa stała się największym klientem ukraińskiej zbrojeniówki.
Chiny wzywają świat do zjednoczenia się przeciw amerykańskiemu protekcjonizmowi
Chiński premier Li Keqiang ostrzegł, że 'w wojnie handlowej nie będzie zwycięzcy’. Chińskie państwowe media wyprzedziły amerykańskie sankcje handlowe i wezwały inne państwa do ostrego sprzeciwu wobec "protekcjonistycznym" posunięciom Waszyngtonu.
DRL: Zestrzeliliśmy drona polskiej produkcji
Powstańcy Donieckiej Republiki Ludowej zestrzelili drona Fly eye polskiej produkcji, który naprowadzał ostrzał z moździerzy ukraińskich sił bezpieczeństwa we wsi Sachanka na południu republiki, powiedział w piątek dziennikarzom wiceszef dowództwa operacyjnego DRL Eduard Basurin.d
WŁADIMIR PUTIN PONOWNIE PREZYDENTEM
Według zbliżonego do Kremla Ogólnorosyjskiego Centrum Badania Opinii Publicznej (WCIOM) Putin uzyskał w niedzielnych wyborach 73,9 proc. głosów.
Rosyjska broń hipersoniczna zachwiała nuklearną równowagą! Nie ma przed nią obrony
Wyścig zbrojeń między USA, Rosją i Chinami gwałtownie wszedł na wyższy poziom. Przy broni hipersonicznej klasyczne rakiety balistyczne mogą wydać się niewinnymi zabawkami.
Rosja pokazała najnowszą rakietę
Rosyjski resort obrony wypróbował rakietę, której istnienie ujawnił niedawno Władimir Putin. Rosyjscy wojskowi przeprowadzili próbę systemu rakietowego "Kindżał",
Petro Poroszenko oskarżył Rosję o „szantaż gazowy”
Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko na spotkaniu z ministrem obrony Szwecji Peterem Hultqvistem w Kijowie oskarżył Rosję o „szantaż gazowy” i wyraził nadzieję na ingerencję krajów Europy Północnej
Krawczuk wypowiedział się na temat żołnierzy sił pokojowych w Donbasie
Pierwszy prezydent Ukrainy, Leonid Krawczuk (1991-1994), nie wyklucza rozwoju wydarzeń, w których siły pokojowe Narodów Zjednoczonych nigdy nie wejdą do okupowanej przez Rosje Donbasu.
Operacja Połączonych Sił zastępuje ATO, mówi szef sztabu generalnego
Ukraiński konwój transporterów opancerzonych wysunął się na drodze do miasta Slovyansk 11 lipca 2014 r. Na Ukrainie operacja antyterrorystyczna (ATO) w Donbasie jest obecnie znana jako operacja sił zbrojnych i jest w pełni pod dowództwem wojskowym, szef ukraińskiego sztabu generalnego Wiktor Muzhenko powiedział 22 lutego.

Strony