Sankt Petersburg został ogłoszony najlepszym turystycznym miastem Europy
Sankt Petersburg po raz trzeci został laureatem międzynarodowej nagrody World Travel Awards - poinformowano o tym na oficjalnej stronie internetowej miasta.
 JESIENNY BAL "IMIENINY DOMINIKA" ODBĘDZIE SIĘ W ZAMKU MIRSKIM 21 PAŹDZIERNIKA
Zamkowy kompleks "Mir" zaprasza wszystkich dam i kawalerów na jesienny bal "Imieniny Dominika" 21 października o godzinie 19.00. Wehikuł czasu przeniesie gości na początek XIX w. – okres, gdy właścicielem majestatycznego Mirskiego zamku był książę Dominik Radziwiłł.
DO STREFY BEZWIZOWEJ W GRODNIE ZAMIERZAJĄ WŁĄCZYĆ DWORZEC KOLEJOWY I LOTNISKO
Do strefy bezwizowej w Grodnie zamierzają włączyć dworzec kolejowy i lotnisko. Przyjeżdżać bez wiz do Grodna i części obwodu Grodzieńskiego zagraniczni turyści będą mogli nie tylko na samochodach lub na rowerach, ale i na pociągach i samolotach.
"BELAVIA" ZMIENIA LIMIT BAGAŻU
Co to znaczy? Że zamiast bagażu o łącznej wadze 20 kg pasażer klasy ekonomicznej będzie mógł wziąć w lot jedną sztukę bagażu o wadze do 23 kg. Pasażerowie klasy biznes mogą wziąć dwie sztuki po 32 kg każda zamiast ogólnych 30 kg
BIAŁORUŚ I POLSKA BĘDĄ PROMOWAĆ KANAŁ AUGUSTOWSKI POD JEDNĄ MARKĄ
Białoruś i Polska będą promować kanał Augustowski pod jedną marką. Delegacja Sejmu RP na czele z Wicemarszałkiem Ryszardem Terleckim odwiedziła we wrześniu Obwód Grodzieński. Podczas spotkania mówiło się o tym, że Białoruś i Polska będą promować kanał Augustowski pod jedną marką i pracować nad wspólnymi projektami w turystyce.
W GRUDNIU Z MIŃSKA DO WILNA POJADĄ POCIĄGI PIĘTROWE
Według wiadomości portalu delfi.lt, nowoczesne pociągi rozwijające prędkość do 160 km/h już dostarczone na Litwę. Chodzi o transporcie produkcji czeskiej firmy Škoda Vagonka.
W MIŃSKU PRZYSTĄPILI DO STWORZENIA SERWISU "MAPA GOŚCIA MIASTA"
W Mińsku przystąpili do stworzenia serwisu "Mapa gościa miasta", czyli turystycznego programu na rzecz turystów poprzez rabatów i bonusów za odwiedzenie muzeów, kawiarni, centrów handlowych i innych obiektów.
 BIAŁORUSINOM ZACZNĄ WYDAWAĆ KARTY ID OD 1 LIPCA 2018 ROKU
Według Ministra komunikacji i informatyzacji Siergieja Popkowa, ID-karta stanie się pełnoprawnym środkiem identyfikacji obywateli. Podstawowych funkcji będzie miała dwie.
Pomnik Kałasznikowa w centrum Moskwy
Dwumetrowy pomnik ukazuje Kałasznikowa trzymającego karabinek AK-47 często nazywany jego nazwiskiem.
Pociągi w Chinach mają pozwolenie jeździć znowu z prędkością 350 km/h
Po wypadku w Chinach wysoka prędkość osiągana przez pociągi została zmniejszona. To obecnie się zmienia: 7,, FUXING’’ pociągów może znowu osiągać rekordową prędkość 350 km/h.
„Apokalipsa” cen w Armenii: bilety lotnicze podrożały trzykrotnie
Ormiańskie agencje podróży panikują: ludzie rezerwują bilety po jednej cenie, a tuż przed wylotem nagle muszą dopłacać. Agencje tracą renomę, klienci są obrażeni.
Trzech ludzi, jedno stare Polo, 15000 km.
Tobiasz, Nikolaus i Jan chcą pojechać do Rosji samochodem z 1993 roku. Przed dwoma tygodniami rozpoczęli podróż w Londynie. Dlaczego?To było: „już o wiele za długo, kiedy nie zrobiliśmy żadnej głupoty”.
Co trzeba wiedzieć o nowych normach przewozu bagażu samolotem?
Rada Federacji uchwaliła przepisy, znoszące dotychczasowe obowiązkowe normy przewozu bagażu, wliczone w cenę bezzwrotnego biletu lotniczego.
Chińczycy przedstawili pociąg, który porusza się wirtualną linią kolejową
Autonomiczny rapid transit (Art), zaprezentowany w Chinach 2 czerwca ma około 30 metrów długości i czujniki, które wykrywają wymiary drogi, co pozwala mu na poruszanie się po określonym torze, bez metalowych szyn, powiedział Xinhaunet.net Feng Jianghua, główny inżynier projektu.
The Huffington Post włączył Kazachstan w top 17 miejsc do podróżowania
ASTANA. KAZINFORM - Popularne amerykańskie czasopismo The Huffington Post zaleca turystom odwiedzić Kazachstan, podaje Kazinform.
Znane linie lotnicze przybywają na Ukrainę. Są nowe połączenia z Polską
Podczas wspólnego briefingu Ministerstwa Infrastruktury z przedstawicielami Ryanair, który odbył się w 15 marca we Lwowie, oficjalnie ogłoszono rozpoczęcie działalności irlandzkiej firmy na Ukrainie.
Podstawowe informacje o Kazachstanie
1. Niepodległość od ZSRR uzyskana została 16 grudnia 1991 roku. 2. Gęstość zaludnienia wynosi 6,2 osób/km2 . 3. Kraj ten jest 8,5 razy wiekszy od Polski .
Kazachstan w czołówce rekomendowanych destynacji turystycznych
The New York Times opublikował listę najlepszych 52 miejsc do odwiedzenia w 2017 roku. Kazachstan zajął 26 pozycję, wyprzedzając wiele popularnych turystycznie krajów, między innymi Grecję, Tajlandię i Hiszpanię.
Białoruś wprowadza ruch bezwizowy dla obywateli 80 krajów
Białoruś wprowadza ruch bezwizowy dla obywateli 80 państw. Odpowiedni dekret prezydenta Aleksandra Łukaszenki wejdzie w życie w ciągu miesiąca po jego oficjalnej publikacji. Ruchem bezwizowym zostały objęte wszystkie kraje Unii Europejskiej oraz obywatele między innymi Brazylii, Indonezji, Stanów Zjednoczonych i Japonii. Zniesienie wiz ma sprzyjać
Chiny uruchomiły jedną z najdłuższych linii kolejowych świat
Nowa linia kolejowa łącząca Szanghaj z Kunming liczy 2 264 kilometry, a podróż trwa 11 godzin. W Chinach uruchomiono jedną z najdłuższych linii kolejowych, obsługiwaną przez pociągi pośpieszne, łączącą zamożne wschodnie wybrzeże z mniej rozwiniętymi południowo- zachodnimi regionami kraju.

Strony