Przekop Mierzei Wiślanej: Władze centralne Rosji są przeciw, media lokalne w Kaliningradzie
Planowany przez rząd przekop Mierzei Wiślanej wzbudza kontrowersje - w kraju organizacji ekologicznych, z kolei w Rosji - szczebla centralnego, zaniepokojonego utratą strategicznej przewagi nad Zalewem.
Bożonarodzeniowa noc była najzimniejszą od początku wieku
Bożonarodzeniowa noc w Moskwie była najmroźniejszą od początku zimy, powietrze w stolicy ochłodziło się do - 29,8 stopni, podało Meteorologiczne centrum FR, dodając, że tak zimno w XXI wieku w stolicy Rosji jeszcze nie było.
Interesujące fakty o Mołdawii
Mołdawia została uznana przez czytelników "LonelyPlanet" za "miejsce numer jeden na liście nieznanych krajów w Europie". Nigdy nie możecie mieć pewności, co akurat wy odkryjecie tam dla siebie. Oczywiście, nie będzie to najwyższa góra, czy najgłębsze morze, a nawet najdłuższa rzeka, jednak to właśnie to miejsce z wielu powodów fascynuje i zadziwia:
Strefy czasowe w Rosji z rysem historycznym
W Rosji ze względu na rozmiary terytorium ustalenie poprawnego czasu od wieków stanowiło spory problem. Obecna Rosja, która na Zachodzie sięga Środkowej Europy, a na Wschodzie opiera się o granice Ameryki musiała zostać podzielona na wiele stref czasowych.
UKRAINA 2016. DRZEWA NA INSTYTUCKIEJ
Ponad dwa lata temu wszystkie polskie media żyły Ukrainą. Umowa stowarzyszeniowa, protesty, dyktatura Janukowycza, Berkut, porozumienie podpisane z udziałem ministra Sikorskiego. Scena, rewolucja transmitowana na żywo w internecie.
Trybunał Konstytucyjny będzie miał większe uprawnienia
Trybunał Konstytucyjny może mieć prawo decyzji, czy wypełniać postanowienia ETCP. Parlamentarna Komisja ds. ustawodawstwa konstytucyjnego poleciła izbie poprzeć projekt prawny, który daje Trybunałowi Konstytucyjnemu (TK) prawo wyboru(...)
Turkmenistan – WSTĘP
Dzisiejszy Turkmenistan obejmuje obszar, na którym doszło do skrzyżowania wielu cywilizacji.
Polska w czołówce miejsc atrakcyjnych turystycznie
Międzynarodowe czasopismo podróżnicze Lonely Planet umieściło Polskę na liście miejsc najbardziej atrakcyjnych dla turystów.
Poznaj Kazachstan
Kazachstan - to atrakcyjny kraj o wspaniałej przyrodzie, zróżnicowanym krajobrazie i cudownej architekturze, łączącyprzy tym wschodnią harmonięoraz zachodni luksus.
Ustrój polityczny, podział administracyjny i ludność Mongolii
Mongolia jest dziś krajem całkowicie demokratycznym, w którym władza pochodzi z wolnych wyborów, swobody obywatelskie są respektowane.
Kultura Mongolii
Muzyka Mongolii: Podstawą mongolskiej muzyki jest skala pięciotonowa, tzw. Pentatonika. Naród mongolski jest bardzo muzykalny i lubi śpiewad. Pieśni z reguły są jednogłosowe. Głównymi jej rodzajami są pieśni - tzw. uroczyste, o swobodniej rytmice
Jurta (ger) – życie koczownika Mongolskiego
Życie koczownika sprawia, że budowanie stałego domu staje się mało opłacalne.
Język i pismo w Mongoli
Język - Starodawny i współczesny Mongołowie mówią językiem mongolskim, który zalicza się do grupy języków Ałtajskich w skład, których wchodzą języki, kazaskie, tureckie, uzbeckie japooskie i koreańskie
Historia Mongolii
Mongolia jest krajem ze starodawną kulturą i niezwykłymi dziejami historycznymi spośród ludów zamieszkałych w Azji Centralnej.
Gospodarka Mongolii
Produkt narodowy brutto na 1 mieszkańca wynosi niecałe 500 USD. Najwyższy udział w tworzeniu PNB mają (szacunkowo) handel (36%), przemysł (30%), i rolnictwo (23%).
Geografia Mongolii
Krajobraz Mongolii Mongolia jest krajem śródlądowym o charakterze wyźynno - górzystym, leżącym w północno - wschodniej części Azji Centralnej.
W Rosji wystawione na sprzedaż korona cesarska
Rosji największy producent diamentów OAO "PO" Kristall "wystawił na sprzedaż replik e Grand Imperial Crown. Jego cena wynosi miliard rubli. Dla RIA Novosti powiedział szef Maxim Shkadov.
Tradycja w Rosji
W Rosji Nowy Rok obchodzony jest tak uroczyście jak w Polsce Wigilia
Kolej transsyberyjska
Kolej transsyberyjska to ewenement na skalę światową, a to z tej przyczyny, że bije światowy rekord długości, dochodzący do 9 tysięcy kilometrów.
Jezioro bajkał
Położony w południowo-wschodniej Syberii, liczący 3,15 milionów ha Bajkał to najstarsze (25 mln lat) i najgłębsze jezioro na świecie.