6 stycznia, Mińsk. Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka złożył życzenia z okazji Święta Bożego Narodzenia prawosławnym chrześcijanom w kraju. Służba prasowa głowy Białorusi poinformowała o tym portal BELTA.

To czarujące Święto, które wyróżnia się dobrocią i czułością, pobudza człowieka do uświadomienia sobie wartości pokoju i zgody we własnym kraju oraz wzywa do naśladowania chrześcijańskiego ideału miłości i litości”, tak brzmiało życzenie.

Głowa państwa podkreślił, że Święto Bożego Narodzenia to jest czas rozmowy z przyjacielem, niezapomnianego uczucia ciepła, przytulnej domowej atmosfery oraz wzajemnego zrozumienia.

Z całego serca życzę Państwu dużo zdrowia, szczęścia oraz pełnej harmonii. Życzę, aby świąteczny nastrój tak pięknych dni wypełnił Państwa życia światłem i radością oraz aby podarował spokój i dobrobyt Państwa rodzinom”, podkreślił Alaksandr Łukaszenka.

Życzenie prezydenta Białorusi z okazji Święta Bożego Narodzenia

Prawosławnym chrześcijanom Białorusi

Drodzy rodacy!

Wszystkiego najlepszego z okazji Święta Bożego Narodzenia.

To czarujące Święto, które wyróżnia się dobrocią i czułością, pobudza człowieka do uświadomienia sobie wartości pokoju i zgody we własnym kraju oraz wzywa do naśladowania chrześcijańskiego ideału miłości i litości.

Święto Bożego Narodzenia to jest czas rozmowy z przyjacielem, niezapomnianego uczucia ciepła, przytulnej domowej atmosfery oraz wzajemnego zrozumienia.

Z całego serca życzę Państwu dużo zdrowia, szczęścia oraz pełnej harmonii.

Życzę, aby świąteczny nastrój tak pięknych dni wypełnił Państwa życia światłem i radością oraz aby podarował spokój i dobrobyt Państwa rodzinom.

Alaksandr Łukaszenka

Przetłumaczyła: Victoria Kędra

Źródło: http://www.belarus.by/ru/press-center/news/lukashenko-prazdnik-rozhdestva-pobuzhdaet-osoznat-tsennost-mira-i-soglasija-na-rodnoj-zemle_i_0000072434.html

Państwo: 

Komentarze

Wysłane przez BS (niezweryfikowany) w

<p>Dołączam się do życzeń. Życzę r&oacute;wnież abyśmy jako chrześcijanie i słowianie zarazem nie dali się podzielić i pamiętali o naszym ewangelicznym chrześcijańskim systemie wartości.</p>

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.