Kijowska prokuratura na podstawie artykułu 343 Kodeksu Karnego Ukrainy wszczęła postępowanie w związku z uwolnieniem zatrzymanego wcześniej przez funkcjonariuszy organów ścigania Micheila Saakaszwilego. Informuje o tym agencja „Интерфакс-Украина”, powołując się na źródła w organach ścigania.

Artykuł 343 KK Ukrainy dotyczy utrudniania działań funkcjonariuszy służb porządkowych i państwowej służby wykonawczej. Kodeks przewiduje grzywnę w wysokości od 50 do 200 stawek minimalnych, prace społeczne na okres do dwóch lat lub areszt na okres do 6 miesięcy.

5 grudnia Micheil Saakaszwili został zatrzymany pod zarzutem współpracy z członkami organizacji przestępczej i wspieraniu działalności przestępczej. Miał być on przewieziony do gmachu Służby Bezpieczeństwa Ukrainy, jednak uniemożliwiły to starcia między służbami porządkowymi a zwolennikami polityka. Wydarzenia miały miejsce w pobliżu Placu Europejskiego. Po rozbiciu okien pojazdu protestującym udało się uwolnić Saakaszwilego, który następnie przeszedł pod budynek Rady Najwyższej, z żądaniem „impeachmentu” prezydenta.

Tłumaczyła: Olga Skupień

Źródło: http://www.capital.ua/ru/news/103606-prokuratura-kieva-otkryla-delo-po-faktu-osvobozhdeniya-saakashvili

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.