Eksprezydent Gruzji i odniczący Odeskiej Obwodowej Administracji Państwowej, Micheil Saakaszwili, został zatrzymany w Kijowie w związku z podejrzeniem o współpracę z członkami organizacji przestępczych i ukrywanie ich działalności. Informuje o tym Służba Bezpieczeństwa Ukrainy. Saakaszwilemu przedstawiono już zarzuty.

„5 grudnia 2017 funkcjonariusze SBU wraz z Generalną Prokuraturą Ukrainy w ramach postępowania karnego, wszczętego na podstawie cz. 1 art. 256 Kodeksu Karnego Ukrainy, zatrzymali Micheila Saakaszwilego w jego miejscu zamieszkania w Kijowie. Przedstawiciele organów ścigania w obecności adwokata Saakaszwilego przedstawili mu zarzuty popełnienia przestępstwa. Planowane jest przesłuchanie go przez śledczych” - informuje oświadczenie.

Cz. 1 art. 256 Kodeksu Karnego Ukrainy przewiduje pozbawienie wolności na okres od 3 do 5 lat.

Przypomnijmy, że wcześniej tego samego dnia przedstawiciele służb bezpieczeństwa weszli do kijowskiego mieszkania Micheila Saakaszwilego w celu przeprowadzenia przeszukania. Z kolei były gubernator Odessy wyszedł na dach budynku i odmawiał zejścia z niego. Mimo to został jednak zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Tłumaczyła: Olga Skupień

Źródło: http://nv.ua/ukraine/politics/zaderzhanie-saakashvili-v-sbu-soobshchili-v-chem-podozrevajut-byvshego-glavu-odesskoj-oga-2320615.html

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.