Również te środki mają zostać wydane na decentralizację kraju.

Bruksela zamierza przeznaczyć 50 milionów euro na proces decentralizacji Ukrainy. Według doniesień stacji RT, chodzi o zwiększenie kompetencji władz samorządowych w kraju, w tym w rejonach południowo-wschodniej Ukrainy, kontrolowanych przez Kijów. Władze UE liczą na to, że te środki pozwolą na  przywrócenie republik Donieckiej oraz Ługańskiej Ukrainie.

Należy zauważyć, że Komisja Europejska uruchomiła już „Program działań Unii Europejskiej na rzecz wsparcia wschodniej Ukrainy” (Action Dokument for Suport to the East of Ukraine).

50,5 miliona euro zostanie przekazane na pomoc dla znajdującego się pod kontrolą Kijowa terytorium Donbasu, a także na wzmocnienie „potencjału lokalnego w procesie decentralizacji z uwzględnieniem uwarunkowań związanych z gender, reform administracyjnych, rozwoju lokalnego oraz świadczenia usług”.

Bruksela wierzy, że pomoże to zmniejszyć niebezpieczeństwo rozszerzenia się wypływającej z regionu destabilizacja, co z kolei „zasygnalizuje” ludności Donieckiej oraz Ługańskiej Republiki Ludowej koniecznośc powrotu pod kontrolę Kijowa.

Stało się także jasne, że UE stara się rozszerzyć swoje wpływy w Donbasie również innymi sposobami. Na przykład, poprzez produkcję audycji radiowych i telewizyjnych o tematyce europejskiej.

Autor: Jegor Gawriłow

Tłumaczenie: Marta Jabłońska

Źródło:http://www.mk.ru/politics/2017/10/30/evrosoyuz-vydelit-50-millionov-na-vozvrashhenie-donbassa-v-sostav-ukrainy.html

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.