Operacja Połączonych Sił zastępuje ATO, mówi szef sztabu generalnego

Zajawka: 
Ukraiński konwój transporterów opancerzonych wysunął się na drodze do miasta Slovyansk 11 lipca 2014 r. Na Ukrainie operacja antyterrorystyczna (ATO) w Donbasie jest obecnie znana jako operacja sił zbrojnych i jest w pełni pod dowództwem wojskowym, szef ukraińskiego sztabu generalnego Wiktor Muzhenko powiedział 22 lutego.

Polityka Kremla i szkolnictwo wyższe na Ukrainie. Jak rozwiązać ten związek?

Zajawka: 
"Jedyny kraj. Unified Country "- pamiętasz ten slogan w imię dwujęzyczności? Zaraz po rewolucji ich godność hojnie obdarowała ukraińską stolicę. I tak po raz kolejny skierował kraj na dawną podległość . Ponieważ dwujęzyczność jest sprawdzonym sposobem podporządkowywania Ukrainy "jednemu krajowi" Rosji.

Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy zszokowane wykonaniem kolejnej kary śmierci na Białorusi

Zajawka: 
Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy potępiło rozstrzelanie Kiryła Kazaczka, skazanego na najwyższy wymiar kary za zamordowanie dwójki własnych dzieci. Wyrok wykonano prawdopodobnie pod koniec października ub.r., ale matka skazanego dowiedziała się o tym znacznie później – od obrońców praw człowieka.

Ukraińscy naukowcy są zaproszeni do wzięcia udziału w projekcie MEET UP

Zajawka: 
W ramach tej inicjatywy naukowcy z Ukrainy i Niemiec mogą otrzymać dofinansowanie na wspólny projekt. Tematy prac konkursowych to problemy innowacyjne, lokalne i globalne. Wiadomości zostały zgłoszone na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki Ukrainy. Termin składania aplikacji upływa 15 marca 2018 r.

Strony

Subskrybuj Polityka