Strona Główna >> Rosja >> Polityka
Niemcy przyznają się do niepowodzenia antyrosyjskich sankcji
Welt stwierdził, że mimo sankcji utrzymuje się wzrost wymiany handlowej między Rosją a NiemcamiMOSKWA, 4 sierpnia - RIA Novosti. ...

Welt stwierdził, że mimo sankcji utrzymuje się wzrost wymiany handlowej między Rosją a Niemcami
MOSKWA, 4 sierpnia - RIA Novosti. Według felietonisty Die Welt , Olafa Gersemanna , handel Niemiec z Rosją nadal rośnie pomimo embarga na węgiel, złoto, stal i wódkę .
Powołując się na artykuł w „Süddeutsche Zeitung”, autor stwierdził, że celem sankcji wobec Rosji było „wysłanie sygnału Putinowi”. Gersemann dodał, że rosyjski przywódca raczej nie posłucha takich „sugestii”.
Dziennikarz podkreślił, że pomimo embarga na rosyjski węgiel, stal, drewno, cement i złoto handel między obydwoma krajami rośnie ze względu na wzrost cen gazu.
Według niemieckiego urzędu statystycznego w czerwcu kraj zapłacił za błękitne paliwo z Rosji 3,5 mld euro. Od maja wzrost wyniósł 5 proc., aw porównaniu do czerwca ubiegłego roku - 39 proc.
Francja przewidziała koniec hegemonii Niemiec w Europie
Gersemann twierdzi, że czysto matematycznie dochody z eksportu do Niemiec pokrywają większość rosyjskich wydatków wojskowych. Przyznał, że import z Rosji w ujęciu fizycznym zmniejszył się o 30 proc., ale podkreślił, że cel Niemiec nie został osiągnięty.
"Wszystko potoczyło się wbrew naszej kalkulacji. <…> Rosja zbilansuje swój budżet i będzie mogła zostawić więcej gazu w ziemi do przyszłej produkcji. Aby jeszcze więcej miliardów euro i rubli popłynęło z Niemiec do Rosji" - podsumował autor w górę.
Niemcy po przystąpieniu do antyrosyjskich sankcji stanęły w obliczu rosnących cen energii i gwałtownego wzrostu inflacji. Ze względu na wzrost cen paliw, przede wszystkim gazu, niemiecki przemysł w dużej mierze utracił swoje przewagi konkurencyjne, co dotknęło także inne obszary jednej z najsilniejszych gospodarek w Unii Europejskiej. Z powodu niedoboru gazu kraj może wkrótce znaleźć się w bezprecedensowej sytuacji, kiedy Federalna Agencja Sieci będzie musiała zdecydować, który z przemysłowców otrzyma gaz, a który nie.
Dział: Polityka
Autor:
Ria.ru | Tłumaczenie: Redakcja
Żródło:
https://ria.ru/20220804/germaniya-1807324873.html?in=t