Azerbejdżan z rosyjskim akcentem. Co sprawiło radość Walentinie Matwijenko w czasie pobytu w Baku?
Marszałek Rady Federacji wróciła ze stolicy Azerbejdżanu z kolejnym orderem i bagażem miłych wrażeń. Stosunek mieszkańców tej byłej republiki radzieckiej do państwa rosyjskiego, jego języka i kultury wzbudziły podziw Matwijenko.
Janardag (Azerbejdżan)
Azerbejdżan nieprzypadkowo nazywany jest „krajem ognia”:wydobywająca się na powierzchnię nafta,nocne światła Baku,budzące grozę języki płomieni,które opanowały dziesiątki metrów na powierzchni ziemi…to nie przesada.
Europosłowie PiS wykluczeni z misji obserwacyjnych
Przedstawiciele Zespołu ds. Wspierania Demokracji i Koordynacji Wyborów PE wykluczyli trzech europosłów EKR, w tym Ryszarda Czarneckiego i Kosmę Złotowskiego, z przyszłych misji obserwacyjnych na wybory. "To przykład podwójnych standardów" – ocenił Czarnecki.
Azerbejdżan. Kraj, w którym mieszka kilkuset katolików
Państwo, w którym chrześcijanie stanowią niewielką mniejszość, już po raz drugi w ostatnich latach jest celem wizyty papieża.
Karabaski bumerang: do czego doprowadzi eskalacja konfliktu między Azerbejdżanem i Armenią
Azerbejdżan wprowadził wojsko w stan gotowości bojowej w odpowiedzi na atak na swoje terytorium ze strony Górskiego Karabachu. Poinformowało o tym w piątek Ministerstwo Obrony republiki zakaukaskiej.
Ceny ropy naftowej zależą od Iraku i Iranu - minister energetyki Azerbejdżanu
Przyjęcie "mapy drogowej" zgodnie z algierskimi decyzjami o wynikach spotkania ekspertów państw członkowskich i spoza OPEC, zależy bezporednio od pozycji Iraku i Iranu, państw wcześniej sprzeciwiających się zmniejszeniu produkcji, to oświadczenie zostało złożone dziennikarzom 29 października przez szefa Ministerstwa Energetyki Azerbejdżanu
Azerska ropa płynie do ukraińskich rafinerii. Współpraca się zacieśnia
10 marca "Ukrtatnafta" (operator rafinerii w Krzemieńczuku, w środkowej Ukrainie) otrzymał pierwszą partię azerskiej ropy dostarczoną przez system rurociągów firmy "Ukrtransnafta".
Azerska ropa płynie do ukraińskich rafinerii. Współpraca się zacieśnia
10 marca "Ukrtatnafta" (operator rafinerii w Krzemieńczuku, w środkowej Ukrainie) otrzymał pierwszą partię azerskiej ropy dostarczoną przez system rurociągów firmy "Ukrtransnafta".
Minister gospodarki Azerbejdżanu spotkał się z prezydentem i premierem Gruzji
W Tbilisi w ubiegłą sobotę (29.10) odbyło się spotkanie ministra gospodarki Azerbejdżanu Szachina Mustajewa z prezydentem Gruzji Giorgim Margwelaszwiliem i premierem Giorgim Kwirikaszwiliem.
Ilham Alijew: Azerbejdżan jest gotowy zrezygnować ze zwiększenia wydobycia ropy naftowej.
18 października Azerbejdżan obchodził 25-lecie ogłoszenia niepodległości. W związku z tym wydarzeniem prezydent kraju Ilham Alijew udzielił ekskluzywnego wywiadu dla RIA Novosti. W wywiadzie z prezesem międzynarodowego centrum prasowego MIA „Rossija cevodnja” Dmitrjem Kisielewym
Wyzwania Azerbejdżanu
Dobre relacje z Baku to klucz dla ewentualnej ekspansji biznesowej na całym Kaukazie oraz gwarancja naszej obecności na geopolitycznym skrzyżowaniu najważniejszych interesów ekonomicznych XXI w.
Wznowienie walk w rejonie Górnego Karabachu
Władze Górskiego Karabachu oraz Azerbejdżanu poinformowały o ostrzale w strefie konfliktu. Po dwudziestoletniej przerwie strony konfliktu naruszyły porozumienie o zawieszeniu broni.