Azerbejdżan z rosyjskim akcentem. Co sprawiło radość Walentinie Matwijenko w czasie pobytu w Baku?
Marszałek Rady Federacji wróciła ze stolicy Azerbejdżanu z kolejnym orderem i bagażem miłych wrażeń. Stosunek mieszkańców tej byłej republiki radzieckiej do państwa rosyjskiego, jego języka i kultury wzbudziły podziw Matwijenko.
Europosłowie PiS wykluczeni z misji obserwacyjnych
Przedstawiciele Zespołu ds. Wspierania Demokracji i Koordynacji Wyborów PE wykluczyli trzech europosłów EKR, w tym Ryszarda Czarneckiego i Kosmę Złotowskiego, z przyszłych misji obserwacyjnych na wybory. "To przykład podwójnych standardów" – ocenił Czarnecki.
Karabaski bumerang: do czego doprowadzi eskalacja konfliktu między Azerbejdżanem i Armenią
Azerbejdżan wprowadził wojsko w stan gotowości bojowej w odpowiedzi na atak na swoje terytorium ze strony Górskiego Karabachu. Poinformowało o tym w piątek Ministerstwo Obrony republiki zakaukaskiej.
Ilham Alijew: Azerbejdżan jest gotowy zrezygnować ze zwiększenia wydobycia ropy naftowej.
18 października Azerbejdżan obchodził 25-lecie ogłoszenia niepodległości. W związku z tym wydarzeniem prezydent kraju Ilham Alijew udzielił ekskluzywnego wywiadu dla RIA Novosti. W wywiadzie z prezesem międzynarodowego centrum prasowego MIA „Rossija cevodnja” Dmitrjem Kisielewym
Wznowienie walk w rejonie Górnego Karabachu
Władze Górskiego Karabachu oraz Azerbejdżanu poinformowały o ostrzale w strefie konfliktu. Po dwudziestoletniej przerwie strony konfliktu naruszyły porozumienie o zawieszeniu broni.
Kolejne wybory w Azerbejdżanie wygrane przez Partię Nowego Azerbejdżanu
Czy dynastia może rządzić krajem postsowieckim? Tak, o ile w mniemaniu przeciętnych obywateli jest niezastąpiona i wykazuje minimum zaangażowania w sprawę swojego przetrwania.