MSZ Białorusi: Polska popełnia duży błąd
Szef MSZ Białorusi Władimir Makej powiedział, że Mińsk uważa za „błędne” plany odnośnie zwiększenia obecności wojskowej USA na terytorium sąsiadujących z republiką państw, między innymi w Polsce.
Matwijenko: Rosja i Białoruś muszą trzymać się razem
W stosunkach między Rosją i Białorusią dominuje pozytywna dynamika, o czym świadczy wzrost wzajemnego obrotu towarami. Informacji na ten temat w wywiadzie z TASS udzieliła przewodnicząca Rady Federacji Walentyna Matwijenko.
Białoruś postanowiła zmienić konstytucję z uwagi na Europę
Centralna Komisja Wyborcza (CKW) Białorusi opracowała propozycję zmiany konstytucji kraju. Informacje na ten temat podaje „TUT.by”.
Łukaszenko wzywa do dywersyfikacji handlu białoruskiego
Na spotkaniu poświęconym aktualnym sprawom gospodarczym prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko przypomniał o kwestii, dotyczącej dywersyfikacji eksportu białoruskiego. Informacje na ten temat podaje BELTA.
Cło antydumpingowe na cement z Białorusi, Rosji i Mołdawii
Międzyresortowa Komisja Handlu Międzynarodowego (MKMT) wprowadziła cło antydumpingowe na materiały budowlane: klinkier cementowy i cement portlandzki, które są importowane na Ukrainę z Białorusi, Rosji oraz Mołdawii,
W maju 132 tys. osób wyjechało z Białorusi do UE
132 tys. osób wyjechało w maju z Republiki Białorusi do Unii Europejskiej . 119 tys. z nich powróciło do tej pory . Podczas długiego majowego weekendu najbardziej obleganymi przejściami granicznymi były: Kamienny Łog, Bruzgi oraz Brześć
Łukaszenka: „Nas nie można złamać i obalić, jak w Wenezueli”
Dzięki jedności narodu udało się zatrzymać z czasem na Białorusi protesty, które mogły przerodzić się w starcia. Powiedział dziennikarzom Aleksandr Łukaszenka po pamiętnym wiecu z okazji Dnia Zwycięstwa.
Grybauskaite: Litwa nie może współpracować z Białorusią z powodu elektrowni jądrowej
Jak podaje portal Delfi, Litwa nie może współpracować z Białorusią z powodu budowy ostrowieckiej elektrowni jądrowej, gdyż musiałaby uznać legalność białoruskiej elektrowni i tym samym straciłaby możliwość domagania się jej zamknięcia- powiedziała prezydent Litwy Dalia Grybauskaite.
Ostatni lot SU 1492. Wśród ofiar nie ma Białorusinów
Jak wynika ze wstępnych ustaleń nie ma Białorusinów wśród ofiar lotu Moskwa-Murmańsk na lotnisku Szeremietiewo, przekazał portalowi tut.by rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Białorusi Anatolij Głaz.
Tragiczny wypadek w Krasnodarze. Nie żyje dwóch komików
Śmiertelny wypadek na terytorium Krasnodaru w Rosji. Nie żyje pięć osób, w tym dwóch uczestników projektu komediowego Stand Up Denis Malovichko i Elena Zueva, poinformował Piatyj kanał.
Tragiczny wypadek w Krasnodarze. Nie żyje dwóch komików
Śmiertelny wypadek na terytorium Krasnodaru w Rosji. Nie żyje pięć osób, w tym dwóch uczestników projektu komediowego Stand Up Denis Malovichko i Elena Zueva, poinformował Piatyj kanał.
KGB zatrzymało szefa Betlelecomu
Prawie 500 tys. dolarów, trzy mieszkania w Mińsku i dworek, tyle posiadał aresztowany dyrektor Betlelecomu. Wraz z Siergiejem Siwodedowem zatrzymano również obywatela Rosji.
Były prezydent Litwy Rolandas Paksas odwiedził Białoruś
Rolandas Paksas podczas pobytu w Republice Białorusi spotkał się z Aleksandrem Łukaszenką, ale nie reprezentował Litwy, powiedział litewski minister spraw zagranicznych Linkas Linkevicius, donosi Delfi.
Polska, Niemcy i Czechy wstrzymała odbiór rosyjskiej ropy rurociągiem Przyjaźń
Ze względu na niską jakość Polska bezterminowo wstrzymała tranzyt ropy naftowej typu REBCO systemem rurociągów Przyjaźń.
Co najczęściej kupują Białorusini?
Mieszkańcy Republiki Białorusi oszczędzają na mięsie i rybach, natomiast chętnie kupują podroby, słodycze i makaron. Na co jeszcze wydają pieniądze?
Od 1 maja wzrosną emerytury na Białorusi
Dobra wiadomość dla seniorów. Na Białorusi zostaną podwyższone emerytury, już od 1 maja. Ich wzrost wyniesie 6,5%. Przewidziane jest to w dekrecie prezydenckim „O podnoszeniu emerytur”.
Nielegalny transport jabłek z Białorusi
W punkcie rosyjskiej kontroli fitosanitarnej w Dolostsy, w czasie inspekcji pojazdu dostawczego, znaleziono jabłka bez świadectw fitosanitarnych. Owoce nielegalnie przywieziono z Białorusi.
Uciążliwa muzyka w dzielnicy Wostok
W mińskiej dzielnicy Wostok przez dwa dni rozbrzmiewała głośna muzyka. Dźwięki słyszalne były m.in. w Bibliotece Narodowej i w okolicznych blokach. Zakłócały ciszę mieszkańców oraz dezorganizowały pracę bibliotekarzy.
Zwłoki dziecka w kanale melioracyjnym
Znaleziono chłopca, który zaginął w ubiegłą środę we wsi Lubaszki w obwodzie brzeskim na Białorusi. Gdy przybyły służby ratownicze, Wania już nie żył. Zwłoki dziecka wyłowiono z kanału melioracyjnego.
NOWE RELACJE GRUPY PRZYJAŹNI "FRANCJA - BIAŁORUŚ".
Białoruś i Francja są gotowe do wzmocnienia wzajemnych relacji w różnych dziedzinach. Napięcie w regionie i sąsiedztwo Rosji stanowią ważny aspekt dla obu krajów – takiej informacji udzielił podczas wizyty w Mińsku przewodniczący grupy przyjaźni „Francja — Białoruś",

Strony