Ostatni lot SU 1492. Wśród ofiar nie ma Białorusinów
Jak wynika ze wstępnych ustaleń nie ma Białorusinów wśród ofiar lotu Moskwa-Murmańsk na lotnisku Szeremietiewo, przekazał portalowi tut.by rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Białorusi Anatolij Głaz.
Uciążliwa muzyka w dzielnicy Wostok
W mińskiej dzielnicy Wostok przez dwa dni rozbrzmiewała głośna muzyka. Dźwięki słyszalne były m.in. w Bibliotece Narodowej i w okolicznych blokach. Zakłócały ciszę mieszkańców oraz dezorganizowały pracę bibliotekarzy.
Zwłoki dziecka w kanale melioracyjnym
Znaleziono chłopca, który zaginął w ubiegłą środę we wsi Lubaszki w obwodzie brzeskim na Białorusi. Gdy przybyły służby ratownicze, Wania już nie żył. Zwłoki dziecka wyłowiono z kanału melioracyjnego.
Bójka dwóch niezdyscyplinowanych kierowców
Policja zatrzymała w Mińsku 26-letniego kierowcę, który w wyniku bójki poważnie zranił mieszkańca dzielnicy Molodechno. 49-latek na skutek doznanych obrażeń został przewieziony do szpitala
W Saligorsku nauczycielka zmusiła ucznia do skasowania patriotycznych wierszy
„Nasza Niwa” dotarła do szczegółów dziwnej sytuacji, która wydarzyła się w Liceum numer 1 w Saligorsku. To właśnie tam w klasie 10A uczy się Herman Lebed – bardzo dobry uczeń oraz uczestnik olimpiad historycznych
„Uczucie, że Ukraina ma przewodnik po błędach Saakaszwilego”
Gruzja powinna przywrócić stosunki z Rosją, ponieważ leży to w jej interesach narodowych. O tym w wywiadzie dla Izwiestii powiedział były przewodniczący parlamentu republiki Nino Burdżanadze. Podczas rozmowy lider gruzińskiej opozycji, dwukrotnie pełniący funkcję prezydenta kraju, mówił o zbliżających się wyborach prezydenckich i nacisku na jej
Powietrzna kontrabanda: papierosy z Białorusi leciały do Polski dronem
Nielegalną „przesyłkę lotniczą” przechwycili pogranicznicy z Brześcia. Do incydentu doszło w pobliżu pasa granicznego – na odcinku, za który odpowiadają pogranicznicy ze strażnicy Znamionka. Oni też podjęli natychmiastowe działania.
Woda podtapia kościół w Nieświeżu
Woda podtapia Kościół Bożego Ciała w Nieświeżu. W podziemiach świątyni znajduje się krypta, w której spoczywa około 100 przedstawicieli rodu Radziwiłłów.
RELIGIE NA BIAŁORUSI
Mieszkańcy Białorusi swobodnie wyznają wiele religii. Najbardziej rozpowszechnioną religią w kraju jest chrześcijaństwo. Chrześcijanie Białorusi wyznają: prawosławie, katolicyzm, uniatyzm, protestantyzm. Wśród innych religii najbardziej popularne judaizm oraz islam.
LUDNOŚĆ BIAŁORUSI
Na Białorusi żyją przyjaźni i dobroduszni ludzie. Cierpliwość i spokój białorusinów w dużej mierze determinowane przez historię z niezliczoną liczbą wojen. Przy czym sami białorusini nigdy ich nie zaczynali.
Walentin Konon – Przepędzenie ciemnoty
Wiara w opętanie staje się coraz bardziej popularna w rozlicznych kręgach religijnych od chrześcijaństwa po islam. Jakie są skutki takich rytuałów? Czy są one bezpieczne? Czy można je racjonalnie wyjaśnić?
Protesty wsparcia dla „pasożytów społecznych”
Kto pozostaje bez pracy, powinien płacić. Przeciwko temu demonstrują na Białorusi setki ludzi. Jak będzie reakcja autorytarnego prezydenta Łukaszenki?
W Mińsku przywrócono polskie nazwy ulic!
To chyba cud, że białoruskie władze poszły na takie ideologiczne ustępstwo i zgodziły się umieścić tabliczki z historycznymi nazwami ulic i placów w centrum stolicy. Nowe tabliczki z dawnymi nazwami pojawiły pod nazwami obecnie widniejącymi na domach, nadanymi głównie na cześć działaczy komunistycznych i rewolucyjnych.
Białoruś: napastnicy z piłą mechaniczną i siekierą zaatakowali klientki galerii handlowej
W stolicy Białorusi doszło do makabrycznego mordu. Mężczyzna zabił kobietę piłą mechaniczną, druga jest ranna.Do zdarzenia doszło w stolicy Białorusi. Dwóch mężczyzn weszło do Galerii Handlowej Europa bocznym wejściem. Jeden z nich był uzbrojony w piłę mechaniczną, drugi w siekierę.