Ludzie z całej Białorusi zwożą kamienie do odbudowy zamku
Ludzie z całej Białorusi zwożą kamienie do miasteczka Krewo, położonego niedaleko litewskiej granicy. Są one potrzebne do odbudowy miejscowego zamku. Jego rekonstrukcję rozpoczęto w ubiegłym roku. Jednak szybko skończyły się kamienie, potrzebne do naprawy ścian i wież.
 JESIENNY BAL "IMIENINY DOMINIKA" ODBĘDZIE SIĘ W ZAMKU MIRSKIM 21 PAŹDZIERNIKA
Zamkowy kompleks "Mir" zaprasza wszystkich dam i kawalerów na jesienny bal "Imieniny Dominika" 21 października o godzinie 19.00. Wehikuł czasu przeniesie gości na początek XIX w. – okres, gdy właścicielem majestatycznego Mirskiego zamku był książę Dominik Radziwiłł.
DO STREFY BEZWIZOWEJ W GRODNIE ZAMIERZAJĄ WŁĄCZYĆ DWORZEC KOLEJOWY I LOTNISKO
Do strefy bezwizowej w Grodnie zamierzają włączyć dworzec kolejowy i lotnisko. Przyjeżdżać bez wiz do Grodna i części obwodu Grodzieńskiego zagraniczni turyści będą mogli nie tylko na samochodach lub na rowerach, ale i na pociągach i samolotach.
"BELAVIA" ZMIENIA LIMIT BAGAŻU
Co to znaczy? Że zamiast bagażu o łącznej wadze 20 kg pasażer klasy ekonomicznej będzie mógł wziąć w lot jedną sztukę bagażu o wadze do 23 kg. Pasażerowie klasy biznes mogą wziąć dwie sztuki po 32 kg każda zamiast ogólnych 30 kg
BIAŁORUŚ I POLSKA BĘDĄ PROMOWAĆ KANAŁ AUGUSTOWSKI POD JEDNĄ MARKĄ
Białoruś i Polska będą promować kanał Augustowski pod jedną marką. Delegacja Sejmu RP na czele z Wicemarszałkiem Ryszardem Terleckim odwiedziła we wrześniu Obwód Grodzieński. Podczas spotkania mówiło się o tym, że Białoruś i Polska będą promować kanał Augustowski pod jedną marką i pracować nad wspólnymi projektami w turystyce.
W GRUDNIU Z MIŃSKA DO WILNA POJADĄ POCIĄGI PIĘTROWE
Według wiadomości portalu delfi.lt, nowoczesne pociągi rozwijające prędkość do 160 km/h już dostarczone na Litwę. Chodzi o transporcie produkcji czeskiej firmy Škoda Vagonka.
W MIŃSKU PRZYSTĄPILI DO STWORZENIA SERWISU "MAPA GOŚCIA MIASTA"
W Mińsku przystąpili do stworzenia serwisu "Mapa gościa miasta", czyli turystycznego programu na rzecz turystów poprzez rabatów i bonusów za odwiedzenie muzeów, kawiarni, centrów handlowych i innych obiektów.
 BIAŁORUSINOM ZACZNĄ WYDAWAĆ KARTY ID OD 1 LIPCA 2018 ROKU
Według Ministra komunikacji i informatyzacji Siergieja Popkowa, ID-karta stanie się pełnoprawnym środkiem identyfikacji obywateli. Podstawowych funkcji będzie miała dwie.
Białoruś wprowadza ruch bezwizowy dla obywateli 80 krajów
Białoruś wprowadza ruch bezwizowy dla obywateli 80 państw. Odpowiedni dekret prezydenta Aleksandra Łukaszenki wejdzie w życie w ciągu miesiąca po jego oficjalnej publikacji. Ruchem bezwizowym zostały objęte wszystkie kraje Unii Europejskiej oraz obywatele między innymi Brazylii, Indonezji, Stanów Zjednoczonych i Japonii. Zniesienie wiz ma sprzyjać
Białoruś: ruch bezwizowy dla obywateli 80 krajów?
Białoruś zamierza wprowadzić ruch bezwizowy dla obywateli 80 krajów. Władze w Mińsku zapowiadają, że zmiana może wejść w życie w ciągu kilku miesięcy, jako impuls dla rozwoju kulejącej turystyki w kraju.