Komu najbardziej się opłaca wprowadzenie stanu wojennego na Ukrainie?
W poniedziałkowy wieczór, 26 listopada, Rada Najwyższa Ukrainy wprowadziła stan wojenny na okres 30 dni na terytorium wszystkich graniczących z Rosją obwodów. Oznacza to przede wszystkim delegalizację partii politycznych zagrażających suwerenności kraju,
Poroszenko o wejściu Ukrainy do UE i NATO: Potrzeba pięciu lat
Ukraina powinna przygotować się do członkostwa w Unii Europejskiej i NATO w ciągu najbliższych pięciu lat - oświadczył we wtorek podczas wizyty w Tarnopolu na zachodzie kraju prezydent Ukrainy Petro Poroszenko.
Pięć lat po Majdanie. To jest rewolucja. Bez krwi się nie obędzie
W piątą rocznicę zrywu na Majdanie jadę na Ukrainę. Chcę spotkać się z ludźmi, którzy – nie będąc politykami z pierwszych stron gazet – odcisnęli swoje piętno na rewolucji. Niektórzy stali się jej bohaterami, inni – ofiarami, a większość i bohaterami, i ofiarami. Rewolucja zmieniła każdego z nich.
4 lata później: bez sprawiedliwości Nie rozliczony Majdan
W czwartą rocznicę zabójstw 78 protestujących EuroMajdan w dniach 18-20 lutego 2014 r. Ukraińskie władze utworzyły portrety ofiar na Majdanie Nezalezhnosti w Kijowie. Władze planują także budowę zespołu pamiątkowego przy ul. x
Ukraińcy niszczą twierdzę w Kamieńcu Podolskim!
Internautów zaniepokoił film umieszczony na facebookowym koncie Konrada Falęckiego. Widać na nim, jak robotnicy głazem na wahadle i młotami pneumatycznymi kruszą grube mury obronne twierdzy w Kamieńcu Podolskim, dziś należącym do Ukrainy.
Ukraiński generał grozi: „Jeśli Polska będzie ścigać za banderyzm, Ukraińcy w Polsce zbuntują się”
Ukraiński generał i były minister obrony Ołeksandr Kuźmuk zagroził w wywiadzie telewizyjnym, że odpowiedzią na penalizację banderyzmu i kłamstwa wołyńskiego w ustawie o IPN może być zbrojny bunt ukraińskich imigrantów zarobkowych w Polsce.
Ukraina porwała rosyjski statek? Moskwa grozi odwetem
Kolejne starcie pomiędzy Rosją i Ukrainą. Rosjanie twierdzą, że Ukraina 25 marca dokonała pirackiego porwania statku rybackiego "Nord" na Morzu Azowskim.
Najwięcej broni Ukraina sprzedaje... Rosji
Wojna w Donbasie, embargo i sankcje nie przeszkodziły Rosji importować broni z Ukrainy. Moskwa stała się największym klientem ukraińskiej zbrojeniówki.
DRL: Zestrzeliliśmy drona polskiej produkcji
Powstańcy Donieckiej Republiki Ludowej zestrzelili drona Fly eye polskiej produkcji, który naprowadzał ostrzał z moździerzy ukraińskich sił bezpieczeństwa we wsi Sachanka na południu republiki, powiedział w piątek dziennikarzom wiceszef dowództwa operacyjnego DRL Eduard Basurin.d
Petro Poroszenko oskarżył Rosję o „szantaż gazowy”
Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko na spotkaniu z ministrem obrony Szwecji Peterem Hultqvistem w Kijowie oskarżył Rosję o „szantaż gazowy” i wyraził nadzieję na ingerencję krajów Europy Północnej
Krawczuk wypowiedział się na temat żołnierzy sił pokojowych w Donbasie
Pierwszy prezydent Ukrainy, Leonid Krawczuk (1991-1994), nie wyklucza rozwoju wydarzeń, w których siły pokojowe Narodów Zjednoczonych nigdy nie wejdą do okupowanej przez Rosje Donbasu.
Operacja Połączonych Sił zastępuje ATO, mówi szef sztabu generalnego
Ukraiński konwój transporterów opancerzonych wysunął się na drodze do miasta Slovyansk 11 lipca 2014 r. Na Ukrainie operacja antyterrorystyczna (ATO) w Donbasie jest obecnie znana jako operacja sił zbrojnych i jest w pełni pod dowództwem wojskowym, szef ukraińskiego sztabu generalnego Wiktor Muzhenko powiedział 22 lutego.
Ukraińscy naukowcy są zaproszeni do wzięcia udziału w projekcie MEET UP
W ramach tej inicjatywy naukowcy z Ukrainy i Niemiec mogą otrzymać dofinansowanie na wspólny projekt. Tematy prac konkursowych to problemy innowacyjne, lokalne i globalne. Wiadomości zostały zgłoszone na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki Ukrainy. Termin składania aplikacji upływa 15 marca 2018 r.
Tysiące demonstrantów. Chcą zmiany Poroszenki.
Ponad tysiąc zwolenników byłego gruzińskiego premiera Mikheila Saakashvili wyszło na ulice Kijowa żądając zmiany prezydenta Petra Poroszenki.
SKANDAL! Nowa ustawa na Ukrainie: Polska OKUPANTEM!
Polacy żyją konfliktem z Izraelem, tymczasem na Ukrainie dochodzi do równie skandalicznych działań. Wszystko wskazuje na to, że to początek nowego, nieznanego w XXI wieku,
UKRAINA ZABLOKOWAŁA MOŻLIWOŚĆ PRZEPROWADZANIA NA JEJ TERENIE PRAC POSZUKIWAWCZYCH I EKSHUMACJI
Nie będzie prac poszukiwawczych i ekshumacji na terenie Ukrainy. Tamtejsze władze wstrzymały wcześniej wydane pozwolenie, przez co Instytut Pamięci Narodowej ma związane ręce. Strona ukraińska zasłania się względami bezpieczeństwa.
Kijowska prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie odbicia Saakaszwilego.
Kijowska prokuratura na podstawie artykułu 343 Kodeksu Karnego Ukrainy wszczęła postępowanie w związku z uwolnieniem zatrzymanego wcześniej przez funkcjonariuszy organów ścigania Micheila Saakaszwilego.
Micheil Saakaszwili został zatrzymany przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy
Eksprezydent Gruzji i odniczący Odeskiej Obwodowej Administracji Państwowej, Micheil Saakaszwili, został zatrzymany w Kijowie w związku z podejrzeniem o współpracę z członkami organizacji przestępczych i ukrywanie ich działalności. Informuje o tym Służba Bezpieczeństwa Ukrainy.
Unia Europejska przeznaczy 50 milionów euro na przywrócenie Donbasu Ukrainie
Bruksela zamierza przeznaczyć 50 milionów euro na proces decentralizacji Ukrainy. Według doniesień stacji RT, chodzi o zwiększenie kompetencji władz samorządowych w kraju, w tym w rejonach południowo-wschodniej Ukrainy, kontrolowanych przez Kijów.
Protesty pod gmachem Rady Najwyższej Ukrainy zostały wznowione z nową siłą
Według słów organizatorów akcji protestacyjnej, 27 października, równo o godzinie 24:00 minął termin ultimatum, które weterani wojny o niepodległość kraju przedstawili ukraińskiej władzy.

Strony