Rolnik i jego małżonka zostali brutalnie zabici w regionie Nikołajewa
Dziś rano w okolicach Nikołajewa jeden z mieszkańców znalazł w domu ciała swoich rodziców.
W Kijowie starszy mężczyzna zginął podczas pożaru
Dziś w Kijowie w domu na ulicy Vyshgorodskaya usłyszano dwa wybuchy, po których rozszalał się pożar. Z budynku ewakuowano dwie osoby, natomiast jedna, starszy mężczyzna, zmarła.
W Odessie osądzono 70-letnią kobietę, która zabiła dwie osoby
Sąd skazał na pięć lat więzienia 70-letnią kobietę, która zabiła dwie osoby. Ponadto musi ona także zapłacić 100 tysięcy hrywien jako odszkodowanie za straty moralne dla rodzin zamordowanych przez nią ludzi.
W studni w wiosce Orlovschina znaleziono ciało kobiety w 9 miesiącu ciąży
Wczoraj za dnia w wiosce Orlovschina nad Dnieprem, w studni znaleziono ciało kobiety. Jak podaje „Kriminal” była ona w 9 miesiącu ciąży. Według źródła, wczoraj, 29 kwietnia 2019 około godziny 12.35, we wsi Orlovschina w studni przy ulicy Michurin odnaleziono zwłoki 32-letniej ciężarnej kobiety.
Ukraińcy niszczą twierdzę w Kamieńcu Podolskim!
Internautów zaniepokoił film umieszczony na facebookowym koncie Konrada Falęckiego. Widać na nim, jak robotnicy głazem na wahadle i młotami pneumatycznymi kruszą grube mury obronne twierdzy w Kamieńcu Podolskim, dziś należącym do Ukrainy.
UNICEF alarmuje: 200 tys. dzieci z Donbasu potrzebuje natychmiastowej pomocy psychosocjalnej
Konflikt zbrojny na wschodzie Ukrainy odcisnął trwałe piętno na życiu tysięcy dzieci. Co czwarte dziecko w obwodzie donieckim oraz ługańskim, czyli ponad 200 tys. potrzebuje natychmiastowej pomocy psychologicznej.
„Wyszywanka” współcześnie – trend w modzie czy manifestacja narodowości?
Podczas ostatnich kilku lat, tradycyjne haftowane wzory stały się znów popularne w codziennym życiu na Ukrainie. Obecnie często można spotkać ludzi noszących ubrania z elementami etnicznymi, po ulicach niekiedy jeżdżą samochody ozdobione „wyszywankami”.
Jeszcze Polska nie zginęła, ale musi zginąć, jeszcze Polak Ukraińcowi buty czyścić musi
„Jeszcze Polska nie zginęła, ale zginąć musi, jeszcze Polak Ukraińcowi buty czyścić musi" – ten skandaliczny wpis zamieściła na swoim profilu na portalu społecznościowym młoda Ukrainka, wolontariuszka ochotniczego batalionu Azow.
Achtung! Panzer! Czołgi zaorały ulice Kijowa
Jak wiadomo drogi na Ukrainie od lat są w stanie agonalnym. Ukraińska armia najwyraźniej postanowiła je dobić – wysłała czołgi, które bez litości zaorały asfalt na ulicach Kijowa ćwicząc przed zapowiedzianą na 24 sierpnia defiladą z okazji Dnia Niepodległości.
Ukraina chce powrotu do tradycji banderowskich! A my im pożyczyliśmy 4 mld zł...
Na Ukrainie tradycyjnie odbyły się obchody rocznicy urodzin przywódcy UPA Stepana Bandery. Oczywiście jak co roku wiele osób wyszło na ulice oraz pod pomniki mordercy Polaków, aby uczcić jego „dzielne” walki.
Mieszkańcy Doniecka skarżą się na szabrownictwo bojowników
Blogger Anatolij Szarij udostępnił w Internecie film z wypowiedziami mieszkańców Doniecka na temat tego, jak żyje im się w DRL. Mieszkańcy osiedla Oktiabrskij nie wahali się opowiedzieć o szabrownictwie, grabieżach i bezczynności władz.