Moskwiczanka spędziła w mieszkaniu ponad miesiąc ze zmarłym synem
Mieszkanie w południowo-zachodniej części Moskwy na prawie półtora miesiąca zamieniło się w grobowiec. Dnia 14 marca na prośbę sąsiadów zostały otwarte jego drzwi, w środku znajdowało się ciało 79-letniej kobiety, a także jej 52-letniego syna i kota.
Pięć lat po aneksji Krymu. Co zostało z początkowej euforii?
Aneksja Półwyspu Krymskiego w marcu 2014 roku przyniosła Putinowi wśród Rosjan rekordową popularność. Pięć lat później nie tylko spadły jego notowania, ale zmieniły się także nastroje społeczne - piszą dla "Deutsche Welle" Elena Barysheva i Roman Goncharenko.
Obudziła się po dwudziestu latach. Historie ludzi, którzy zapadli w letarg
Przesypiamy średnio jedną trzecią życia. W historii znane są jednak przypadki, kiedy to człowiek zapada w sen na długie lata. Ma szczęście, jeśli z uwagi na swój stan głębokiego śnienia nie zostanie uznany za zmarłego i pochowany.
Wojskowi w Rosji mają zakaz korzystania z gadżetów i kontaktowania się z dziennikarzami
Prezydent Władimir Putin podpisał ustawę o zakazie posiadania przez wojskowych smartfonów oraz kontaktowania się z przedstawicielami mediów. Takie same ograniczenia będą dotyczyć Rosjan, powołanych do służby wojskowej.
RBK: Rosja nie rozpatruje możliwości przekazania Japonii Wysp Kurylskich
Rosja nie rozpatruje możliwości przekazania Japonii Wysp Kurylskich. Świadczą o tym warunki przedstawione Tokio przez Moskwę, które są dla Japończyków nie do zaakceptowania
W Moskwie przed sądem stanie seryjny morderca kobiet
W Moskwie przed sądem stanie mężczyzna, który przyznał się do zabójstwa pięciu kobiet na terenie Moskwy i Obwodu moskiewskiego.
Rosstat opublikował dane na temat wysokości wynagrodzeń urzędników
Najwyższe wynagrodzenie spośród urzędników państwowych otrzymują pracownicy aparatu rządu Federacji Rosyjskiej - średnio 240,3 tys. rubli miesięcznie.
Ewakuacja dziesięciu szkół w Petersburgu
Dziesięć szkół w Petersburgu ewakuowano z powodu uzyskania anonimowych informacji o podłożeniu materiałów wybuchowych.
Rosjanie wydobyli wyjątkowy 100 karatowy diament
Rosyjska ALROSA, światowy lider przemysłu wydobywczego diamentów, znalazła na terenie swojego złoża w północno- wschodniej Jakucji unikalny diament.
Putin: perspektywiczne wzory broni Federacji Rosyjskiej nie mają analogów na świecie
Perspektywiczne wzory rosyjskiej broni nie mają analogów na świecie- oświadczył prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin, przemawiając w piątek, 22 lutego, przed rozpoczęciem uroczystego koncertu z okazji Dnia Obrońcy Ojczyzny na Kremlu.
Trzyletnia dziewczynka spędziła sama tydzień w domu i zmarła
Mieszkanka Kirowa zostawiła na tydzień trzyletnią córkę samą w domu. Dziewczynka umarła z pragnienia.
Większość Rosjan jest przeciwna eutanazji
Ogólnorosyjskie Centrum Badania Opinii Publicznej (WCIOM) sprawdziło, jaki jest stosunek Rosjan do eutanazji. Okazało się, że większość respondentów występuje przeciwko tej procedurze.
W Permie zatrzymano dyrektora ośrodka, w którym przebywali wycieńczeni emeryci
Dyrektor ośrodka dla osób starszych w Permie, którego wcześniej poszukiwano, został zatrzymany.
Twierdza Rosja w budowie
Gdyby na sytuację ekonomiczną Rosji patrzeć przez pryzmat budżetu federalnego to jest ona nie tylko dobra, ale wręcz znakomita. Jednak o osiągnięciu ambitnych celów stawianych "kapitanom" rosyjskiej gospodarki przez Władimira Putina nie ma co myśleć.
Płatny urlop dla świeżo upieczonego taty
Deputowany Gosdumy z partii LDPR Wasilij Wlasow przygotowuje projekt ustawy, dotyczący udzielania mężczyznom, którym urodziło się dziecko 10-dniowego płatnego urlopu.
7 tysięcy Rosjan wróci z zagranicy do Tweru
Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew podpisał rozporządzenie, które zatwierdza program przeniesienia się do Obwodu twerskiego siedmiu tysięcy Rosjan z zagranicy.
W Surgucie dokonano obrzędu publicznego zabicia barana
W sieciach społecznościowych zamieszczono wideo, na którym odbywa się rytualny obrzęd muzułmanów –składanie ofiary na cześć narodzin dziecka. Mieszkańcy Surgutu negatywnie odnieśli się do zaistniałej sytuacji, która miała miejsce bezpośrednio przy klinice położniczej.
Pijani Rosjanie wrzucili niemowlę do gorącego pieca. Dziecko zmarło
Dwaj pijani mieszkańcy wsi Charoy w Chakasji wrzucili swojego 11-miesięcznego wnuka do gorącego pieca, w rezultacie czego dziecko zmarło.
Już od lutego kolejne zmiany w życiu Rosjan
Leki dla nieuleczalnie chorych, zmiana mandatów za prędkość i stabilny Internet
Pierwszy rosyjski superdyskont w Lipsku. Czy uda się też skok na Polskę?
Rosyjskie konsorcjum Torgservis otworzyło w Lipsku pierwszą filię supertaniego marketu Mere, rzucając wyzwanie cenowe sieciom Aldi i Lidl.

Strony