Jak w różnych krajach wprowadzano zakazy noszenia odzieży w określonym stylu i kolorze
Zakazy, związane z noszeniem odzieży w konkretnym stylu czy kolorze, są bardzo zróżnicowane i dotyczą wielu państw. Można się zastanowić w tym kontekście nad kilkoma kwestiami, przede wszystkim nasuwają się następujące pytania; dlaczego dany fason czy kolor ubrań odbierany jest jako niestosowny w jakimś kraju,
Eksperci nazwali główny „zielony” trend Rosji
Koncepcja „Zero Waste” została najbardziej popularną ekologiczną koncepcją wśród Rosjan, uważają eksperci, ankietowane „RIA Wiadomościami” w Dzień ekologa, który w kraju obchodzą 5 czerwca.
Festiwal „Rosyjskie sezony” w 2020 roku obejmie 12 francuskich regionów
Zaplanowano 275 wydarzeń. Kulturowy projekt „Rosyjskie sezony” w 2020 roku odbędzie w 64 francuskich miastach, gdzie będzie 275 różnych imprez. O tym dziennikarzy poinformował szef festiwalu Aleksiej Lebiediew.
W Rostowskim obwodzie zaczęli wielką realizację projektu w sferze „czystej” energetyki
W Rostowskim obwodzie zaczęli budować wiatrową elektrownię. W czwartek 23 maja w jej fundament gubernator Wasilij Golubew założył symboliczny kamień.
Beachcombers, czyli tup tup po plaży
Założyciel mieszczącego się w podziemiach kołobrzeskiego ratusza Muzeum "Patria Colbergiensi" opowiada o wyprawach na plażę w poszukiwaniu pozostałości po niemieckim i sowieckim lotnisku.
Wielki Post 2019: dlaczego w Czysty Poniedziałek nie wolno spożywać żadnych pokarmów
11 marca u prawosławnych chrześcijan w Rosji rozpoczął się Wielki Post, który trwać będzie siedem tygodni aż do Paschy. W tym okresie wierni powinni wyeliminować z codziennego menu mięso, tłuszcze zwierzęce, produkty mleczne i jaja.
Rospotrebnadzor przedstawił, jak Rosjanie powinni odżywiać się w okresie zimowym
Rekomendacje zostały opublikowane. Szczególnie zimą mieszkańcy Rosji powinni przestrzegać odpowiedniej diety oraz zaleceń, aby utrzymać swój organizm w dobrym zdrowiu Informacje na ten temat podaje Federalna Służba Nadzoru w Sferze Obrony Praw Konsumenta i Dobrobytu Człowieka.
Исследователи из Facebook изучили отличия "собачников" от "кошатников"
Социальная сеть Facebook решила положить конец давним спорам двух абсолютно разных психологический категорий — кошатникам и собачникам, как правило, недружелюбно настроенным по отношению друг к другу.
Любителям выпивки и шашлыков грозит смертельная болезнь
Медики напомнили о серьезном заболевании, которое поражает любителей жирной пищи и алкоголя – панкреонекрозе.
Диета или мировоззрение? Полезно ли есть лишь сырое
Сыроеды говорят, что проблем со здоровьем у них стало существенно меньше! Может, стоит перейти на такое питание?
Сливочное или пломбир. Путеводитель по видам мороженого
Mороженое - самый главный летний десерт, но вот чем отличается пломбир от просто сливочного мороженого, подскажет наша инфографика.
W Nowy Rok będę pić, oczywiście, koktajle
Moskiewscy barmani powiedzieli „Stylowi życia” o tym, co będą pić w Nowy Rok i podzieli się receptami swoich koktajli z winem musującym.
Rosjanie zaczęli rezygnować z wyjazdów zagranicznych
Według informacji rosyjskiego związku przemysłu turystycznego, w weekend sprzedaż zagranicznych wycieczek spadła o 30-50%.
Dlaczego Rosjanie się nie uśmiechają?
Znany lingwista odkrył tajemnicę słynnego rosyjskiego braku uśmiechu.
W „Kafe Puszkin” pojawiło się menu tematyczne „Bajki Puszkina”
W nim gastronomiczne wersy rosyjskiej klasyki ułożone przez szefa kuchni Andreja Machowa.
Facebook stworzył system, który ułatwi pracę dziennikarzom
Kompania Facebook stworzyła nowy bezpłatny system poszukiwania informacji, któryułatwi pracę dziennikarzy i współpracowników Mediów.
Kuchnia
Kuchnia rosyjska łączy w sobie wpływy Europy i Azji. Obecnie w kuchni rosyjskiej znajdziemy oczywiście ślady kuchni słowiańskiej, ale również azjatyckiej, tatarsko-mongolskiej, niemieckiej czy też francuskiej.
Agata Załęcka zagrała w rosyjskiej reklamie
Agata Załęcka wystąpiła w rosyjskiej reklamie. Praca tam była dla niej na tyle satysfakcjonująca, że chciałaby więcej grać za granicą.