Deser dla cesarzowej. Jak przywrócono przepis na ulubione cukierki Katarzyny II
Przepis na cukierki, które skrzyniami dostarczano do pałacu cesarzowej, uznano za zaginiony do czasu, gdy ta „słodka historia” wzbudziła zainteresowanie mieszkańca Smoleńska Aleksieja Niebylicyna.
Zasady przygotowania sałatki winegret według Ilii Łazersona
Najlepiej przygotować tyle sałatki, ile jesteśmy w stanie zjeść. Nie należy zostawiać winegreta na następny dzień. Zasada kalkulacji ogranicza się do tego, że potrzebujemy tyle ziemniaków, ilu będzie konsumentów, to znaczy tyle, ile porcji chcemy przygotować.
Jak powstał śledzik pod pierzynką
Śledzik pod pierzynką to legendarne danie noworoczne z politycznym podtekstem. Pojawiło się w przełomowym 1918 roku i zjednoczyło proletariat z chłopstwem. Mało kto zdaje sobie sprawę, że szuba (ros. Futro/ pierzynka) to skrót. Przynajmniej, jeśli wierzyć ludowej legendzie.
Petersburg. Tylko z miłości. Pięć kulturalno-kulinarnych tras w Północnej stolicy.
Petersburg ma w sobie niesamowity, ponadczasowy urok — nie patrząc na kapryśną pogodę, marną zieleń, szare niebo i niekończące się tłumy turystów. Jeśli przyjmuje cudzoziemca w swoje kamienne progi, to już nie wypuszcza. Petersburg można kochać lub nienawidzić, ale nie można pozostać wobec niego obojętnym.
Będziemy jeść chlorowane chińsko-amerykańskie kurczaki?
USDA zgodziło się na wysyłanie kurczaków do Chin w celu ich przetwarzania. Kurczaki mają być konserwowane w chińskich fabrykach, naszpikowane chemicznymi substancjami i sprzedawane w amerykańskich oraz… europejskich sklepach.ak, dobrze czytasz. Za niedługo chińsko-amerykańskie kurczaki mogą być dostępne w twoim sklepie, jako na przykład… eko