Moskwianie będą mogli obserwować archeologiczne prace na terytorium Kremla
Mieszkańcy Moskwy i goście stolicy od 14 czerwca mogą osobiście śledzić postępy prac archeologów, którzy prowadzą wykopaliska archeologiczne na terytorium Kremla. Jest wiadome, że wykopki są po raz pierwszy prowadzone w samym centrum stolicy tylko w charakterze naukowego projektu, nie mającego niczego wspólnego z restauracją komunikacji inżynieryj
"Pierwsza erupcja będzie katastrofą"
Zdaniem naukowców analizujących dane stacji sejsmologicznych, z uwagi na zagrożenie potężną erupcją należy stale kontrolować aktywność wulkanu Wielka Udina na Kamczatce.
Nadchodzi 5G. Kto i jak będzie rozwijać nową technologię w Rosji?
W Rosji będzie działać laboratorium cyfrowe 5G. Dzięki temu wzrośnie liczba specjalistów, pracujących zgodnie z nowymi standardami.
W Permi już jesienią studentów medycyny będą uczyć roboty
Permski państwowy medyczny uniwersytet zamówił projektantom dwóch niezwykłych wykładowców. Uczelnia „przyjmie w zespół” robotów, które będą uczyć studentów kilku dyscyplin, przyjmować zaliczenia, uczestniczyć w procesie edukacji jako trenażery itp.
Moskwiczanie latem będą mogli przejść badania lekarskie w parkach miejskich
W specjalnie wyposażonych pawilonach „Zdrowa Moskwa” można będzie skontrolować stan swojego zdrowia.
W Rosji zaprezentowali pierwszy kwantowy telefon za 30 mln rubli
Pierwszy w Rosji kwantowy telefon ze sukcesem przeszedł testy i w najkrótszym czasie będzie dostępny użytkownikom.
Aplikacja dla smartfonu oducza mózg od nałogu tytoniowego
Amerykańskie naukowcy z Harwardu stworzyli aplikację mobilną, która pomaga rzucić palenie, - informuje portal GT.
Jak rozpoznać raka na pierwszych stadiach, opowiedzieli naukowcy
Rosyjskie naukowcy razem z zagranicznymi kolegami z Portugalii i Francji stworzyli prosty test dla diagnostyki raka pęcherza na najwcześniejszych stadiach, informuje „Rosyjska gazeta”.
Tajemnice ludzkiego mózgu, których naukowcy do dziś nie potrafią rozszyfrować
Badania dotyczące pracy mózgu człowieka są bardzo skomplikowane. Na temat nowego podejścia do analizowania funkcjonowania tego najbardziej skomplikowanego organu, wypowiada się dyrektor Instytutu Mózgu Ludzkiego Rosyjskiej Akademii Nauk w Sankt - Petersburgu,
Rosja - ostrzeżenie przed nieskutecznością antybiotyków
Rosyjskie Ministerstwo Zdrowia zwróciło uwagę na nieskuteczność antybiotyków w leczeniu infekcji wirusowych. Jak podaje REGNUM, informację o tym przekazał główny specjalista ds. chorób infekcyjnych u dzieci, Jurij Łobzin.
Rosyjscy naukowcy stworzyli pierwszą na świecie szczepionkę przeciwko alergii na brzozę
Naukowcy z Rosji i Austrii wspólnie opracowują pierwszą w świecie szczepionkę przeciwko alergii na brzozę.
Mały statek rakietowy „Iceberg” zestrzelił pociski cruise podczas ćwiczeń
Mały statek rakietowy (MRK) - „Lodowej Góry” Północnej Floty rosyjskiej zniszczył warunkowe pociski wroga na Morzu Barentsa. O tym w piątek, 5 kwietnia, powiedział przedstawiciel Rady Federacji, Vadim Serga, pisze TASS .
Rosja w pierwszej dziesiątce krajów pod względem śmiertelności z powodu zanieczyszczenia powietrza
Jak informuje „Kommersant”, powołując się na badania Instytutu Oceny i Wskaźników Zdrowia oraz organizacji non-profit Health Effects Institute, w 2017 roku zanieczyszczone powietrze spowodowało śmierć prawie 100 tysięcy Rosjan.
Do jeziora Bajkał trafiło 15 tys. ton szkodliwych substancji
Do rzeki Selenga, która jest głównym dopływem jeziora Bajkał, trafiło ponad 15 tysięcy ton azotanów, azotynów i amonu z oczyszczalni ścieków w Ułan-Ude. Informacje na ten temat zawarte są w raporcie Bajkalskiego Instytutu Zarządzania Środowiskiem przy Rosyjskiej Akademii Nauk.
Tajemnica wiecznej młodości. Jak w ZSRR próbowano przeszczepiać ludziom organy małp
Współczesny świat oferuje nam wiele sposobów na odmładzanie organizmu. Czy są one skuteczne? A może odpowiedzi warto szukać w historii?
Rosyjscy naukowcy wynaleźli "wehikuł czasu»
Grupa badaczy z Rosji współpracując z naukowcami z USA i Szwajcarii przeprowadziła udany eksperyment, w trakcie którego komputer kwantowy na ułamek sekundy cofnął się w czasie.
Rosyjscy lekarze potrafią zwalczać choroby nowotworowe u dzieci
Dzięki projektowi "Terapia komórkowa w leczeniu nowotworów u dzieci” rosyjscy lekarze są w stanie wyleczyć śmiertelnie chorych pacjentów. Jak podaje „Wzgljad”, informacji na ten temat udzielono na międzynarodowej konferencji TED
Rosyjscy naukowcy odkryli lekarstwo na raka w mrówkach
Naukowcy z Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego oraz Instytutu Nauki i Technologii w Skołkowie (Skołtiech) wyodrębnili z czarnych mrówek- gmachówek nowe bakterie, produkujące rzadki naturalny antybiotyk - nibomycynę i odkryli, że posiada on właściwości przeciwnowotworowe.
Zoolog wyjaśnia, dlaczego bobry pojawiły się w rzece Moskwie
Po raz pierwszy w okolicy mostu Pierwszego Besedińskiego w rzece Moskwie pojawiły się bobry.
Rosjanie będą mieli zakaz trzymania w domu jadowitych pająków
Ministerstwo Przyrody wniosło propozycję wprowadzenie zakazu trzymania w domu jadowitych pająków, niebezpiecznych owadów i węży. Projekt dokumentu znajduje się na Federalnym portalu projektów normatywnych aktów prawnych.

Strony