Nadchodzi 5G. Kto i jak będzie rozwijać nową technologię w Rosji?
W Rosji będzie działać laboratorium cyfrowe 5G. Dzięki temu wzrośnie liczba specjalistów, pracujących zgodnie z nowymi standardami.
W Rosji zaprezentowali pierwszy kwantowy telefon za 30 mln rubli
Pierwszy w Rosji kwantowy telefon ze sukcesem przeszedł testy i w najkrótszym czasie będzie dostępny użytkownikom.
Aplikacja dla smartfonu oducza mózg od nałogu tytoniowego
Amerykańskie naukowcy z Harwardu stworzyli aplikację mobilną, która pomaga rzucić palenie, - informuje portal GT.
Mały statek rakietowy „Iceberg” zestrzelił pociski cruise podczas ćwiczeń
Mały statek rakietowy (MRK) - „Lodowej Góry” Północnej Floty rosyjskiej zniszczył warunkowe pociski wroga na Morzu Barentsa. O tym w piątek, 5 kwietnia, powiedział przedstawiciel Rady Federacji, Vadim Serga, pisze TASS .
Ustawa o izolacji Runetu przyjęta w pierwszym czytaniu
Niższa izba parlamentu Rosji, Duma Państwowa, przyjęła we wtorek w pierwszym czytaniu projekt ustawy zakładający stworzenie środków, które zapewniłyby funkcjonowanie rosyjskiego segmentu internetu (Runetu) w warunkach odłączenia go od globalnych serwerów.
​Rosja: Sąd nakazał zablokowanie komunikatora Telegram
Sąd w Moskwie nakazał w piątek zablokowanie na terenie Rosji komunikatora Telegram, zgodnie z wnioskiem państwowego regulatora Roskomnadzor. Wyrażono też zgodę na rozpoczęcie bezzwłocznego wprowadzenia blokady w życie.
Syberyjscy transformersi. Rosyjski mechanik od lat tworzy armię robotów
Sergej Kulagin od dawna zajmuje się naprawami samochodów, ale stosunkowo niedawno wpadł na pomysł robienia robotów. Dzisiaj jego imponująca armia maszyn liczy kilkuset „żołnierzy”.
„Roskosmos” przedstawił stanowisko ws. awarii elektroniki statku „Progress”
Przyczyną przeniesienia startu transportowego statku komicznego „Progress MS-07” była awaria systemu w jednym z mikrokomputerów transportowca, - poinformował Rosyjską Agencję Prasową TASS Dyrektor wykonawczy ds. pilotowanych programów kosmicznych korporacji „Roskosmos”
Roskosmos donosi o pomyślnym starcie rakiety "Progress"
Rakieta z transportowym statkiem kosmicznym "Progress MS-07" podczas drugiej próby pomyślnie wystartowała z kosmodromu Bajkonur - poinformowano na stronie internetowej Roskosmosu w sobotę 14 października.
Kostiumowi bohaterowie hitem ’IgroMira'
W Rosji odbywały się niedawno targi komiksów ’Comic Con Russia 2017’ oraz wystawa IgroMir 2017, jedna z największych na świecie wystaw utrzymanych w konwencji gry.
Rosja zaprezentowała robota humanoidalnego
Robot F. E. D. O. R. demonstrował umiejętność strzelania z obu rąk i wkręcania żarówki. Być może poleci też w kosmos.
Rosyjska rakieta Cyrkon ośmiokrotnie przekroczyła prędkość dźwięku
W trakcie testu nowa rosyjska rakieta Cyrkon osiągnęła prędkość Mach 8, czyli 8 krotnie przekroczyła prędkość dźwięku.
Rosyjska aplikacja robi furorę w sieci
Aplikacja mobilna FaceApp stworzona przez grupę programistów z Sankt Petersburga stała się prawdziwym internetowym hitem. W mediach zaczęto o niej mówić jeszcze w styczniu, gdy debiutowało FaceApp na iOS, a nową odsłonę aplikacja uzyskała wraz z powstaniem wersji na system Android.
Rosjanie rozpoczęli budowę własnego Internetu
W 2018 r. Putin planuje swą kolejną reelekcję. Przekaz odpowiednio wyselekcjonowanej wiedzy elektronicznej posłuży odbudowie i podtrzymaniu właściwych preferencji wyborczych narodu. System totalnej inwigilacji pozwoli natomiast zawczasu rozbić wszelkie przejawy niezadowolenia i oporu wobec polityki Kremla. Dlatego rosyjskie władze podjęły decyzję
NASA rozważa możliwość zakupu miejsc na „Sojuzach” w 2019 roku
​Moskwa, 2 października – RIA Novosti. W jednostce NASA, odpowiedzialnej za program ISS (ang. International Space Station), rozpoczęły się wewnętrzne dyskusje na temat zakupu dodatkowych miejsc na rosyjskich statkach serii „Sojuz”, nie zważając na możliwe niezadowolenie ze strony Kongresu USA, donosi ArsTechnica, powołując się na dwóch urzędników
Rząd rosyjski wprowadził ograniczenia przy zamówieniach publicznych na zagraniczną elektronikę
Ograniczenia dotyczą między innymi telefonów komórkowych, laptopów, tabletów. Moskwa, 30 września, Interfax.ru – Rząd Federacji Rosyjskiej wprowadził ograniczenia na zakup przez agencje państwowe zagranicznych wyrobów elektronicznych, wynika z rozporządzenia opublikowanego na oficjalnym portalu informacji prawnej.
Uczeni z Syberii stworzyli urządzenie umożliwiające przewidywanie trzęsień ziemi
​Nowosybirsk. Specjaliści z Instytutu Monitorowania Systemów Klimatycznych i Ekologicznych RAS SB Naukowego Centrum Syberyjskiego Oddziału Rosyjskiej Akademii Nauk Tomsk opracowali rejestrator geofizyczny,
Rower, który łamie tradycje i prawa kolarstwa
Nadchodzi czas, że pojawia się coś, co łamie wszelkie obowiązujące dotychczas tradycje i prawa. Tak też miało miejsce w przypadku nowego roweru. Cechą wyróżniającą go spośród rowerów sportowych jest innowacyjna konstrukcja i po prostu niesamowity design.