W Permi już jesienią studentów medycyny będą uczyć roboty
Permski państwowy medyczny uniwersytet zamówił projektantom dwóch niezwykłych wykładowców. Uczelnia „przyjmie w zespół” robotów, które będą uczyć studentów kilku dyscyplin, przyjmować zaliczenia, uczestniczyć w procesie edukacji jako trenażery itp.
Moskwiczanie latem będą mogli przejść badania lekarskie w parkach miejskich
W specjalnie wyposażonych pawilonach „Zdrowa Moskwa” można będzie skontrolować stan swojego zdrowia.
Jak rozpoznać raka na pierwszych stadiach, opowiedzieli naukowcy
Rosyjskie naukowcy razem z zagranicznymi kolegami z Portugalii i Francji stworzyli prosty test dla diagnostyki raka pęcherza na najwcześniejszych stadiach, informuje „Rosyjska gazeta”.
Tajemnice ludzkiego mózgu, których naukowcy do dziś nie potrafią rozszyfrować
Badania dotyczące pracy mózgu człowieka są bardzo skomplikowane. Na temat nowego podejścia do analizowania funkcjonowania tego najbardziej skomplikowanego organu, wypowiada się dyrektor Instytutu Mózgu Ludzkiego Rosyjskiej Akademii Nauk w Sankt - Petersburgu,
Rosja - ostrzeżenie przed nieskutecznością antybiotyków
Rosyjskie Ministerstwo Zdrowia zwróciło uwagę na nieskuteczność antybiotyków w leczeniu infekcji wirusowych. Jak podaje REGNUM, informację o tym przekazał główny specjalista ds. chorób infekcyjnych u dzieci, Jurij Łobzin.
Rosyjscy naukowcy stworzyli pierwszą na świecie szczepionkę przeciwko alergii na brzozę
Naukowcy z Rosji i Austrii wspólnie opracowują pierwszą w świecie szczepionkę przeciwko alergii na brzozę.
Tajemnica wiecznej młodości. Jak w ZSRR próbowano przeszczepiać ludziom organy małp
Współczesny świat oferuje nam wiele sposobów na odmładzanie organizmu. Czy są one skuteczne? A może odpowiedzi warto szukać w historii?
Rosyjscy lekarze potrafią zwalczać choroby nowotworowe u dzieci
Dzięki projektowi "Terapia komórkowa w leczeniu nowotworów u dzieci” rosyjscy lekarze są w stanie wyleczyć śmiertelnie chorych pacjentów. Jak podaje „Wzgljad”, informacji na ten temat udzielono na międzynarodowej konferencji TED
Rosyjscy naukowcy odkryli lekarstwo na raka w mrówkach
Naukowcy z Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego oraz Instytutu Nauki i Technologii w Skołkowie (Skołtiech) wyodrębnili z czarnych mrówek- gmachówek nowe bakterie, produkujące rzadki naturalny antybiotyk - nibomycynę i odkryli, że posiada on właściwości przeciwnowotworowe.
Możemy być dumni! Osiągnięcia medycyny rosyjskiej z 2018 roku
Medycyna państwowa nie rzadko jest krytykowana, jednak, jak się okazuje, można zauważyć jej progres.
Rosyjska naukowo-praktyczna konferencja „Aktualne problemy chorób zakaźnych”
W marcu 2017 w Petersburgu odbyła się rosyjska naukowo-praktyczna konferencja „Aktualne problemy chorób zakaźnych”. Konferencja została zorganizowana przez: Ministerstwo Zdrowia, Federalną Agencję medyczno-biologiczną, Federalną państwową instytucję budżetową „Dziecięcego Centrum Badań Chorób Zakaźnych
Rosyjscy naukowcy pomyślnie przetestowali lek na wszystkie rodzaje raka
Rosyjscy naukowcy stworzyli i pomyślnie przetestowali w kosmosie preparat inżynierii genetycznej przeciwko wszystkim rodzajom i stadiom nowotworów złośliwych. Pacjenci będą mogli go otrzymać już za trzy-cztery lata.
Medyczne osiągnięcie. Rosjanie pracują nad bardzo skutecznym lekiem przeciw uzależnieniom.
Rosyjscy naukowcy opracowali nowy lek, który skutecznie działa przeciw uzależnieniu od heroiny, morfiny i dezomorfiny. Leczenie oraz rekonwalescencja uzależnionych trwałyby w sumie maksymalnie dwa lata. Zespół naukowców z Rosyjskiej Akademii Nauk opracował molekułę, która blokuje uczucie zadowolenia wywołane zażyciem narkotyku.
REWOLUCJA W WALCE Z RAKIEM. Rosyjscy i fińscy naukowcy stworzyli nowy typ nanocząsteczek.
Rosyjscy i fińscy chemicy stworzyli nowy typ nanocząsteczek, które można "naładować" cytostatykami i wykorzystać do przerzucania toksycznych substancji do wewnątrz guza.
Eliksiry młodości rosyjskich naukowców już wkrótce będą dostępne dla wszystkich.
Laboratoria rosyjskich naukowców przygotowują eliksiry młodości, a Aleksiej Karnauczow w celu dożycia 150 lat przeszczepił sobie niedawno własny szpik kostny. Jeszcze wcześniej, kriolog Anatol Briuszkow zrobił zastrzyk z prastarej bakterii, która miliony lat żyła w wiecznej zmarzlinie.