Moskwianie zadłużeni w bankach i urzędach nie wyjadą z Rosji
Ponad 100 tysięcy moskwian ma zakaz wyjazdu za granicę - podało radio Echo Moskwy. Według rosyjskich służb komorniczych, chodzi o tych Rosjan, którzy mają długi wobec banków, urzędów i nie płacą zobowiązań sądowych.
Żony pierwszych rosyjskich milionerów: co stało się z ludźmi, który kiedyś kąpali się w luksusie
Pierwsi milionerzy okresu poradzieckiego pozostaną w rosyjskiej świadomości narodowej jako tak zwani „Nowi Rosjanie”. Ich życia różnią się radykalnie od rzeczywistości przeciętnych obywateli. Podczas gdy większość społeczności z wielkim trudem zdobywała niektóre ze środków niezbędnych do życia, prowadzili luksusowe (często nie do końca legalne) życ
Jurij Barsukov o powodach opuszczenia firmy Shell z Baltic LNG
W głośnej opowieści o bałtyckim LNG zachowanie Gazpromu w stosunku do jego starego partnera, Shell-a, wygląda szczególnie dziwnie, bez motywacji, ciężko zrozumieć o co poszło. Decyzja o wyrzuceniu Shell, największego globalnego gracza na rynku LNG, z projektu po czterech latach negocjacji szybko i bez ostrego spięcia , przynajmniej impulsywnego
Co uratuje rosyjskie wsie - drogi i gaz czy nowe miejsca pracy?
Słynny serowar Oleg Sirota prowadzi dziennik na temat trudnego życia na wsi. Tym razem przesłał do wydawnictwa „Komsomolskaja Prawda” cały manifest programowy, w którym przedstawia swoje sposoby na uratowanie obszarów wiejskich w Rosji przed degradacją.
Kary dla farmaceutów
"Krajowa Izba Farmaceutyczna" zaproponowała wprowadzenie zakazu rekomendowania przez farmaceutów produktów farmaceutycznych objętych umową marketingową pomiędzy sieciami aptecznymi i producentami.
Rosstat opublikował dane na temat wysokości wynagrodzeń urzędników
Najwyższe wynagrodzenie spośród urzędników państwowych otrzymują pracownicy aparatu rządu Federacji Rosyjskiej - średnio 240,3 tys. rubli miesięcznie.
Rosjanie wydobyli wyjątkowy 100 karatowy diament
Rosyjska ALROSA, światowy lider przemysłu wydobywczego diamentów, znalazła na terenie swojego złoża w północno- wschodniej Jakucji unikalny diament.
Pierwszy rosyjski superdyskont w Lipsku. Czy uda się też skok na Polskę?
Rosyjskie konsorcjum Torgservis otworzyło w Lipsku pierwszą filię supertaniego marketu Mere, rzucając wyzwanie cenowe sieciom Aldi i Lidl.
Rekord gospodarczy w Rosji
Rosję czeka pierwszy w ciągu ostatnich ośmiu lat rekord bilansu handlowego -informuje francuska gazeta biznesowa Les Echos.
Centralny Bank Rosji informuje, które towary podrożeją w 2019 roku
Bank Rosji opublikował raport dotyczący polityki pieniężno-kredytowej, w którym podano wykaz towarów mających podrożeć w 2019 roku.
Yandex na czele rankingu firm internetowych według „Forbesa”
Yandex to najdroższa firma rosyjskiego segmentu internetu (Runetu) -uznał rosyjski "Forbes". Wartość Yandexu to 12,8 mld USD. Drugie miejsce wśród najdroższych firm zajęła grupa Mail.ru.
Budowa "Zenit-Areny" wymaga dodatkowych 300 milionów rubli
Na budowę stadionu "Zenit-Arena", znajdującego się na wyspie Krestovsky Ostrov w Petersburgu potrzeba jeszcze 300 milionów rubli. O tym w środę, 15 listopada, poinformował „Piąty kanał”.
Rosja wątpi, żeby UE próbowała sabotować Nord Stream 2.
Budując na dnie morza Bałtyckiego Nord Stream 2 Moskwa chce podwoić moc istniejącego już gazociągu. Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew oświadczył w miniony piątek, że próba regulacji gazociągu Nord Stream 2 przez UE "wygląda, jak" próba zmuszenia Rosji do rezygnacji z tego projektu
Rosja wystrzeliła cztery rakiety balistyczne
Rosyjscy wojskowi przeprowadzili ćwiczenia w zakresie zarządzania Strategicznymi Siłami Jądrowymi, w trakcie których zostały wystrzelone od razu cztery międzykontynentalne pociski balistyczne - poinformowało Ministerstwo Obrony Federecji Rosyjskiej.
Zbudowano już 1.120 km gazociągu 'Siła Syberii'
Gazprom i jego chińscy partnerzy są przekonani, że dostawy gazu do Chin rozpoczną się 20 grudnia 2019 roku. Dyrektor generalny rosyjskiej spółki gazowej Gazprom Aleksiej Miler potwierdził, że firma wybudowała już 1.120 km gazociągu ’Siła Syberii’
Rosja zajęła trzecie miejsce spośród państw, inwestujących na Ukrainie
Rosja, według danych na 1 lipca 2017 r., zajęła trzecie miejsce spośród zagranicznych krajów co do wielkości inwestycji w gospodarkę Ukrainy (4,4 mld USD).
Sbierbank przystąpił do wydawania kart zbliżeniowych "Mir"
Sbierbank rozpoczął wydawanie kart zbliżeniowych "Mir" pozwalających płacić za zakupy jednym dotknięciem - poinformowało o tym w piątek 22 września, biuro prasowe Sbierbanku.
Gazprom ominie Ukrainę. Przerzuca gaz do Niemiec
Rosyjski koncern Gazprom zwiększył przesył gazu przez gazociąg OPAL, czyli biegnące przez Niemcy przedłużenie Nord Stream. Zmiana kierunku odbywa się kosztem zmniejszenia tranzytu przez Ukrainę,
Rosja odgraża się Europie. Będą sankcje za zawrócenie samolotu z wicepremierem
Rosja przygotowuje sankcje wobec osób, które podjęły decyzję o zakazie przelotu nad Rumunią samolotu lecącego do stolicy Mołdawii Kiszyniowa, gdzie wicepremier Dmitrij Rogozin
Zakopać się w pasku
Teraz mieszkania nad morzem można kupić już za milion rubli, a nawet taniej. Żeby wypoczywać nad morzem wcale nie trzeba wyjeżdżać z kraju – chcąc nie chcąc przekonały się o tym miliony Rosjan.

Strony