Putin wypowiedział się na temat najważniejszej rosyjskiej broni XXI wieku
Zgodnie z wypowiedzią prezydenta Rosji Władimira Putina na spotkaniu, poświęconym tematyce wojskowej, broń laserowa będzie stanowić główny potencjał bojowy armii rosyjskiej w XXI wieku. Informacje o tym podaje RIA Novosti.
Akcja rosyjskiej policji przeciwko neonazistom
Jak informują rosyjskie media, w stolicy kraju, jak również w dwóch innych miastach miała miejsce obława policyjna. Według doniesień zatrzymane osoby podejrzane są o ataki na obcokrajowców.
Rosja: Łatwiejsze obywatelstwa dla mieszkańców Donbasu
Prezydent Władimir Putin uprościł uzyskiwanie obywatelstwa dla mieszkańców Donbasu. Ukraińskie władze uważają decyzję za ingerencję w sprawy wewnętrzne.
Kreml ujawnił format spotkania Putina z Kim Dzong Unem
Spotkanie Władimira Putina z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem zaplanowane na 25 kwietnia we Władywostoku rozpocznie się od rozmów w cztery oczy, poinformował doradca rosyjskiego prezydenta ds. polityki zagranicznej Jurij Uszakow.
Portale społecznościowe ośmieszyły Putina
Rosyjski prezydent Vladimir Putin ponownie wprawiony w zakłopotanie. Tym razem do incydentu doszło podczas spotkania ze znaną primadonną Ałłą Pugaczową.
Władimir Putin spotkał Recepa Erdogana
8 kwietnia prezydent Rosji Władimir Putin przyjął prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana w Moskwie. Korespondent specjalny „Kommersant” Andriej Kołesnikow uważa, że ​​głównym tematem rozmów miała być obniżka cen na rosyjski gaz, o którego Turcja zabiega. O tym, jakie wyrafinowane metody zastosował prezydent Turcji w celu rozwiązania problemu na
Dodon zaakcentował udział Matwijenko w odbudowie stosunków między Rosją i Mołdawią
W niedzielę (7 kwietnia) prezydent Mołdawii Igor Dodon złożył życzenia przewodniczącej Rady Federacji Rosyjskiej Walentinie Matwijenko z okazji jubileuszu i zaakcentował jej zasługi w przywracaniu i wzmacnianiu stosunków między państwami.
Putin wypowiedział się na temat wolności Internetu
Prezydent Rosji uważa, że powinna być zachowana wolność Internetu, a w celu przeciwdziałania pojawiającym się zagrożeniom, należy utrzymać właściwy dialog ze społecznością w sieci.
Polityczne credo Putina
Rzecznik prasowy prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow przedstawia polityczne credo głowy państwa Władimira Putina, które wielokrotnie przyświecało mu w czasie kampanii wyborczych.
Rosja została liderem pod względem liczby więźniów i oszczędzania na nich
Rosja została liderem wśród państw europejskich pod względem liczby więźniów i oszczędzania na ich utrzymaniu - podaje gazeta "Wiedomosti", należąca do rodziny Demiana Kudriewcewa, powołując się na dane dla Rady Europy z Uniwersytetu w Lozannie.
460 milionów: własność krewnych Zakharczenki przejętych na rzecz państwa
Nikulinski Dwór Moskiewski przejął majątek o wartości 460 milionów rubli od krewnych pułkownika Dmitrija Zacharczenki .
Kreml skomentował informację o masowym wydawaniu rosyjskich paszportów dla mieszkańców ŁLR i DLR
Pieskow stwierdził, że nie ma „żadnych informacji na ten temat”. Kreml nie potwierdził ani nie zdementował zamiaru Rosji rozpoczęcia masowego wydawania rosyjskich paszportów na okupowanych terytoriach Donbasu.
Znane są szczegóły wybuchu w Akademii Wojskowej w Petersburgu
Na terenie Wojskowej Akademii Kosmicznej im. A.F. Możajskiego w Petersburgu, w czasie przenoszenia ładunków przeznaczonych do ćwiczeń, wybuchła mina.
Putin nagrodził młodych twórców kultury
Prezydent Rosji wręczył młodym twórcom nagrody w dziedzinie kultury, literatury i sztuki za utwory dla dzieci i młodzieży ich autorstwa.
Rosja zakłócała sygnał GPS podczas manewrów NATO, twierdzi Norwegia
Jesienią 2018 roku NATO przeprowadziło swoje największe wojskowe manewry od kilkunastu lat odbywające się m.in. na terenie Norwegii. Dziś okazuje się, że swoją cegiełkę do ćwiczeń dorzuciła Rosja
Gosduma nie zgadza się na sprzedaż produktów, zawierających tłuszcze trans
Deputowany Dumy Państwowej Witalij Milonow zaproponował stopniowe wprowadzanie zakazu w zakładach żywienia zbiorowego sprzedaży produktów, zawierających tłuszcze trans.
Projekt o straconym czasie: będą Rosjanie znowu zmieniać czas?
W Dumie Państwowej Federacji Rosyjskiej znowu wróciło zagadnienie o powrocie do starego systemu zmiany czasu, aby odpowiadał porze letniej lub zimowej.
Pięć lat po aneksji Krymu. Co zostało z początkowej euforii?
Aneksja Półwyspu Krymskiego w marcu 2014 roku przyniosła Putinowi wśród Rosjan rekordową popularność. Pięć lat później nie tylko spadły jego notowania, ale zmieniły się także nastroje społeczne - piszą dla "Deutsche Welle" Elena Barysheva i Roman Goncharenko.
Wojskowi w Rosji mają zakaz korzystania z gadżetów i kontaktowania się z dziennikarzami
Prezydent Władimir Putin podpisał ustawę o zakazie posiadania przez wojskowych smartfonów oraz kontaktowania się z przedstawicielami mediów. Takie same ograniczenia będą dotyczyć Rosjan, powołanych do służby wojskowej.
RBK: Rosja nie rozpatruje możliwości przekazania Japonii Wysp Kurylskich
Rosja nie rozpatruje możliwości przekazania Japonii Wysp Kurylskich. Świadczą o tym warunki przedstawione Tokio przez Moskwę, które są dla Japończyków nie do zaakceptowania

Strony