Moskwa w oczekiwaniu na Nowy Rok. Najciekawsze wydarzenia grudniowe
Zapach mrozu i igliwia, blask anielskich włosów, girlandy….. Moskwę przepełnia atmosfera zbliżających się świąt. Aby niczego nie przegapić, warto zrobić listę najciekawszych wydarzeń.
Przekop Mierzei Wiślanej: Władze centralne Rosji są przeciw, media lokalne w Kaliningradzie
Planowany przez rząd przekop Mierzei Wiślanej wzbudza kontrowersje - w kraju organizacji ekologicznych, z kolei w Rosji - szczebla centralnego, zaniepokojonego utratą strategicznej przewagi nad Zalewem.
Bożonarodzeniowa noc była najzimniejszą od początku wieku
Bożonarodzeniowa noc w Moskwie była najmroźniejszą od początku zimy, powietrze w stolicy ochłodziło się do - 29,8 stopni, podało Meteorologiczne centrum FR, dodając, że tak zimno w XXI wieku w stolicy Rosji jeszcze nie było.
Strefy czasowe w Rosji z rysem historycznym
W Rosji ze względu na rozmiary terytorium ustalenie poprawnego czasu od wieków stanowiło spory problem. Obecna Rosja, która na Zachodzie sięga Środkowej Europy, a na Wschodzie opiera się o granice Ameryki musiała zostać podzielona na wiele stref czasowych.
Trybunał Konstytucyjny będzie miał większe uprawnienia
Trybunał Konstytucyjny może mieć prawo decyzji, czy wypełniać postanowienia ETCP. Parlamentarna Komisja ds. ustawodawstwa konstytucyjnego poleciła izbie poprzeć projekt prawny, który daje Trybunałowi Konstytucyjnemu (TK) prawo wyboru(...)
W Rosji wystawione na sprzedaż korona cesarska
Rosji największy producent diamentów OAO "PO" Kristall "wystawił na sprzedaż replik e Grand Imperial Crown. Jego cena wynosi miliard rubli. Dla RIA Novosti powiedział szef Maxim Shkadov.
Tradycja w Rosji
W Rosji Nowy Rok obchodzony jest tak uroczyście jak w Polsce Wigilia
Kolej transsyberyjska
Kolej transsyberyjska to ewenement na skalę światową, a to z tej przyczyny, że bije światowy rekord długości, dochodzący do 9 tysięcy kilometrów.
Jezioro bajkał
Położony w południowo-wschodniej Syberii, liczący 3,15 milionów ha Bajkał to najstarsze (25 mln lat) i najgłębsze jezioro na świecie.