W Rosji będą wydawane dyplomy elektroniczne
Od 2021 roku rosyjskie uczelnie zaczną wydawać dyplomy w formie elektronicznej. Informują o tym „Izwiestija”, powołując się na Ministerstwo Edukacji i Nauki.
System edukacji w Rosji
Rok akademicki w Rosji Jeden rok akademicki trwa od 1 września do 30 czerwca (10 miesięcy). Rok akademicki dzieli się na 2 semestry. Po zakończeniu każdego semestru studenci przystępują do egzaminów i testów z przedmiotów, które studiowali.
СМИ: дипломные работы централизовано проверят на плагиат
"Главное для нас - понять реальную ситуацию с высшим образованием. Не чтобы покарать, а чтобы исправить", - заявил президент Ассоциации интернет-издателей Ивана Засурского
Более 50 студентов из Чечни получат господдержку при обучении в ведущих вузах страны
По окончании обучения студенты будут обязаны отработать в образовательных учреждениях Чеченской Республики не менее 5 лет
Przepowiednie studentów w dzień egzaminu
Przepowiednie istnieją tak samo długo, jak istnieje ludzkość.
Przepowiednie studentów w dzień egzaminu
Przepowiednie istnieją tak samo długo, jak istnieje ludzkość.Przesądy są dla ludzi o najróżniejszych zawodach. Studenci nie są wyjątkiem, też mają swoje przepowiednie. Wiele przesądów związanych jest ze zdaniem egzaminów oraz zaliczeń.
Высшее образование в России
Высшее образование за рубежом всегда является залогом успеха и больших карьерных перспектив.
Rosyjskie uczelnie wyższe są wysoko notowane w krajach BRICS
Moskiewski Uniwersytet Państwowy imienia Łomonosowa zajął trzecie miejsce w rankingu 100 najlepszych uniwersytetów krajów BRICS. Ogólnie w pierwszej setce znalazło się prawie dwadzieścia rosyjskich szkół wyższych.
Studia w Rosji
Informacje nt. procedury ubiegania się o przyjęcia na studia wyższe w Federacji Rosyjskiej dostępne są w Rosyjskim Ośrodku Kultury i Nauki w Warszawie – http://www.ronik.org.pl/index.php/pl/
Najlepsze uniwersytety w Rosji – 2015 r.
Najlepsze uniwersytety Rosji przyjaźnie otwierają swoje drzwi naprzeciw nowemu pokoleniu lekarzy i naukowców, programistów i inżynierów, ekonomistów i prawników.
Jak dostać się na rosyjski uniwersytet będąc obcokrajowcem?
Obcokrajowcy uczyli się na rosyjskich uniwersytetach jeszcze za czasów sowieckich, wraz z upadkiem Związku Radzieckiego liczba studentów z innych krajów spadła, ale tendencja zmienia się i ich liczba znowu rośnie.
Jak dostać się na bezpłatne miejsce na uczelni wyższej?
Rokrocznie tysiące rosyjskich maturzystów i ich rodziców zadają sobie pytanie: „Gdzie i jak otrzymać miejsce na uczelni opłacane z budżetu państwa?”