Boeing 737 szykuje się do awaryjnego lądowania na moskiewskim lotnisku
Samolot, który wyleciał z Moskwy do Berlina przygotowuje się do awaryjnego lądowania na lotnisku Wnukowo w Moskwie - poinformował Sputnika przedstawiciel stołecznych służb ratowniczych.
Rosjanie prowadzą za granicą coraz mniej czasu
Średnia trwałość wycieczek za granicę w 2019 roku spadła, policzyli eksperci serwisu dla planowania podróży OneTwoTrip.
Czym może zachwycić "Wyspa Marzeń"? Siergiej Sobianin odpowiada na pytania
Mer Moskwy odpowiedział czytelnikom „Argumentów i faktów” na pytania związane z otwarciem parku "Wyspa Marzeń” oraz ze zbliżającymi się dniami „drzwi otwartych” w moskiewskich przychodniach i szpitalach.
Turyści nazwali zabytki Moskwy i Sankt Petersburgu które nie lubią
Liderami antylisty zostały Mauzoleum w Moskwie i „Loft Projekt Etaży” w Petersburgu, informuje Ostrovok.ru.
Rosyjskie miasta na pierwszych miejscach w liście najbardziej ekstremalnych na świecie
Hiszpańska gazeta El Pais złożyła listę najbardziej ekstremalnych miast na świecie, ciężkich dla życia i turyzmu.
Zagraniczni turyści w Moskwie
Liczba zagranicznych turystów, przyjeżdżających do stolicy Rosji, znacznie wzrosła w stosunku do ubiegłego roku. Czego poszukują, co ich pasjonuje, wzbudza zainteresowanie, czego się boją, jakie stereotypy rozpowszechniane są w innych państwach na temat Rosji i jej mieszkańców?
To idylliczne rosyjskie jezioro jest najbardziej niebezpiecznym miejscem na świecie
Jezioro Karaczaj, na południu od Uralu, to najbardziej niebezpieczne miejsce na świecie. Przebywając w jego pobliżu, w ciągu niecałej godziny można otrzymać śmiertelną dawkę promieniowania.W latach czterdziestych ubiegłego wieku, Majak- rosyjska tajna fabryka produkująca broń jądrową, wybudowana została, by można było pozyskiwać pluton
Sankt Petersburg został ogłoszony najlepszym turystycznym miastem Europy
Sankt Petersburg po raz trzeci został laureatem międzynarodowej nagrody World Travel Awards - poinformowano o tym na oficjalnej stronie internetowej miasta.
Pomnik Kałasznikowa w centrum Moskwy
Dwumetrowy pomnik ukazuje Kałasznikowa trzymającego karabinek AK-47 często nazywany jego nazwiskiem.
Co trzeba wiedzieć o nowych normach przewozu bagażu samolotem?
Rada Federacji uchwaliła przepisy, znoszące dotychczasowe obowiązkowe normy przewozu bagażu, wliczone w cenę bezzwrotnego biletu lotniczego.
Moskwa wielopłytowa: jak zmieniała się typowa zabudowa stolicy
Stoliczne władze ogłosiły, że w tym roku Moskwa w pełni skupi się na budowie domów nowej generacji z wielkiej płyty. W tym celu zostały opracowane projekty i plany, które mają urozmaicić typową zabudowę.
Batumi – najlepsze miejsce na odpoczynek w krajach byłego Związku Radzieckiego
Najstarsze z gruzińskich miast Batumi, znalazło się na liście dziesięciu miejsc z krajów byłego Związku Radzieckiego, do których warto podróżować i w których warto odpoczywać. Coroczny ranking najlepszych pod względem turystycznym miejsc Rosji i innych krajów byłego Związku Radzieckiego został stworzony przez redaktorów czasopisma NG Traveler
TERYTORIUM PARKU NARODOWEGO „ROSYJSKA ARKTYKA” POWIĘKSZYŁO SIĘ O 7 MILIONÓW HEKTARÓW
Terytorium Parku Narodowego "Rosyjska Arktyka" w obwodzie archangielskim zostało rozszerzone: pomysł Ministerstwa Przyrody Rosji został wsparty i podtrzymany przez rząd. Park Narodowy "Rosyjska Arktyka" znajduje się w północnej części archipelagu Nowa Ziemia.
Google wskazało najpopularniejsze miejsca turystyczne Rosji
Najpopularniejszymi miejscami turystycznymi Rosji wśród obcokrajowców , w przeciągu ośmiu miesięcy tego roku były Moskwa, Petersburg i Krasnodarski kraj. Informuje o tym Google w komunikacie prasowym. Firma TNS na zlecenie Google, sporządziła badania wyszukiwań w internecie dotyczących planowania podróży po Rosji.
Krym oczekuje rekordowej ilości 5,5 miliona turystów
Choć sezon wakacyjny w Krymie jeszcze się nie zakończył, statystyki oznajmują, że liczba wczasowiczów w 2016 roku przekroczyła oczekiwania. Według stanu na początek września, liczba odwiedzających Krym przekroczyła cztery miliony ludzi, podczas gdy w zaszłym roku w tym samym okresie było tylko 3,2 mln turystów.
„Aksamitny” półwysep to nie tylko morze. Dlaczego należy wybrać się na Krym tą jesienią
Symferopol, 2.wrzesień - Ria Novosti (Krym). Szczyt sezonu wakacyjny w kurorcie na półwyspie krymskim właśnie dobiegł końca. Nie oznacza to jednak wcale, że zwolenników wypoczynku na aksamitnym Krymie zastanie nuda.
PETERSBURG OTRZYMAŁ „OSKARA TURYSTYKI” JAKO NAJLEPSZY KIERUNEK W EUROPIE
Zdaniem zastępcy szefa Rosyjskiej Turystyki Siergieja Korniejewa, uzyskanie przez Petersburg tej nagrody to efekt wielkiej pracy, które rząd prowadzi promocji miasta na całym świecie.
LATEM TURYŚCI ZABRALI NA PAMIATKĘ Z PETERSBURGA DWA TYSIĄCE SZTUK KOSTKI BRUKOWEJ Z PLACU PAŁACOWEGO
Turyści błędnie uważają, że kostka brukowa zdobiła Plac Pałacowy już za czasów panowania Katarzyny II i sama w sobie jest zabytkiem historycznym.
Pierwszy w Rosji pomnik Iwana Groźnego powstanie w Aleksandrowie
Briańsk, 6.08.2016 Kamień węgielny pomnika Iwana IV Groźnego został położony w sobotę w mieście Aleksandrow, w obwodzie Włodzimierskim.