Gruzińskie miasta tracą samorządy
Tbilisi nie schodzi z drogi prowadzącej ku kryzysowi politycznemu w kraju oraz tęsknocie za ZSSR.
UE podpisało porozumienie z Gruzją w sprawie zniesienia wiz
27 lutego Komisja Europejska opublikowała komunikat, w którym ogłosiła przyjęcie porozumienia w sprawie liberalizacji systemu wizowego dla Gruzji.
GRUZIŃSKI MINISTER OBIECAŁ WSADZIĆ DO WIĘZIENIA SAAKASZWILEGO
Sozar Subari jest pewny, że były prezydent Gruzji Mikheil Saakaszwili prędzej czy później wróci do kraju, po czym zostanie aresztowany. Jak donosi agencja RIA Nowosti, gruziński minister do spraw Uchodźców Sozar Subari powiedział w wywiadzie dla lokalnych mediów, że były prezydent Mikheil Saakaszwili, prędzej czy później trafi do więzienia.
GRUZINI POZBAWILI SAAKASZWILEGO MARZEŃ
W Gruzji, gdzie w ostatnich dniach odbyły się wybory parlamentarne, liczone są głosy. Liderem pozostaje partia rządząca "Gruzińska marzenie", zdobyła ona zdecydowaną większość, prawie połowę wszystkich głosów. Partia świętuje zwycięstwo. Dalsze miejsca zdobyła opozycyjna "Jedność ruch narodowy", następnie — "Sojusz patriotów".
Gruzja zakończy wybory parlamentarne 30 października
Gruzińska Centralna Komisja Wyborcza ogłosiła, że druga tura wyborów parlamentarnych odbędzie się 30 października w 50 jednomandatowych okręgach, gdzie żaden z kandydatów nie uzyskał więcej niż 50% głosów.
Zbrodnie wojenne w Osetii Południowej? Międzynarodowy Trybunał Karny wszczął śledztwo
Sędziowie Międzynarodowego Trybunału Karnego upoważnili prokuratora trybunału do wszczęcia śledztwa w sprawie domniemanych zbrodni wojennych, do których miało dojść podczas konfliktu w Osetii Południowej w 2008 roku, w który zaangażowane były Rosja i Gruzja.