Była nauczycielka w Chinach opowiada o nadużyciach w masowych ośrodkach detencyjnych
Sayragul Sauytbay, była pracownica w jednym z obozów z rozległej sieci rzekomych obozów detencyjnych w prowincji Xinjiang w Chinach, opowiedziała o horrorze jakiego była tam świadkiem.
Chiny: Państwowy portal powiększa lukratywny biznes dzięki cenzurze
Portal internetowy państwowego chińskiego dziennika "Renmin Ribao" powiększa kadrę internetowych cenzorów i czerpie korzyści ze świadczenia usług weryfikacji treści, wykorzystując znajomość najnowszych wytycznych rządu - podała w czwartek agencja Reutera.
Rozpoczął się chiński Nowy Rok!
W miniony wtorek czasu lokalnego Chińczycy powitali Nowy Rok, którego datę jak zwykle wyznaczył kalendarz księżycowy.
Alibaba w Europie. Chiński gigant e-commerce otwiera swój magazyn w Belgii
Alibaba, chiński gigant rynku e-commerce, otworzy w Belgii swoje centrum dyspozycyjno- magazynowe. Magazyn będzie mieć wielkość taką jak 50 boisk do gry w piłkę nożną. W związku z inwestycją powstanie wiele nowych miejsc pracy.
Wojna celna uderzyła w chiński przemysł mocniej niż przewidywano
Chiński sektor produkcyjny odnotował w październiku najwolniejszy wzrost od dwóch lat - wynika ze środowych danych oficjalnych. Międzynarodowi komentatorzy uznają to za kolejną oznakę trudności gospodarczych, pogłębiających się w związku z wojną celną z USA.
Chiny wzywają świat do zjednoczenia się przeciw amerykańskiemu protekcjonizmowi
Chiński premier Li Keqiang ostrzegł, że 'w wojnie handlowej nie będzie zwycięzcy’. Chińskie państwowe media wyprzedziły amerykańskie sankcje handlowe i wezwały inne państwa do ostrego sprzeciwu wobec "protekcjonistycznym" posunięciom Waszyngtonu.
Analiza chińskich hipersonicznych planów transportowych
Chińscy naukowcy zaprezentowali nową koncepcję samolotu hipersonicznego. Mówią, że jest on dużym krokiem w kierunku wprowadzenia lotów z Pekinu do Nowego Jorku trwających zaledwie kilka godzin.
Wydarzenia z Chin przyciągnęły uwagę reszty świata.
Sąd w Chinach skazał na śmierć dziesięciu ludzi, spośród których większość była zamieszana w przestępstwa narkotykowe. Egzekucja została przeprowadzona na stadionie, gdzie zebrało się ponad tysiąc osób.
Dwie duże chińskie platformy handlu bitcoinami zamykają interes
Chiny, w których kryptowaluty takie jak bitcoin rozwijały się dotychczas najszybciej, wypowiedziały wojnę platformom służącym do ich wymiany. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Dwa duże serwisy już zapowiedziały koniec działalności, a notowania bitcoina na całym świecie lecą na łeb na szyję
W tym mieście wstyd mieć jedną dziewczynę, bo wszyscy mają po TRZY
Miasto Dunguan to naprawdę niezwykłe miejsce, bo mężczyźni nie mają tam żadnych szans na samotność co więcej, na randkach to kobiety płacą rachunki. Wielu mężczyzn na całym świecie niepokoi pytanie, jak znaleźć dziewczynę, ale nie mieszkańców chińskiego miasta Dunguan.
Koty na talerz : chińska policja uratowała 500 kotów przeznaczonych do lokalnych restauracji
Chińscy policjanci uratowali 500 kotów przed strasznym końcem na talerzu i zatrzymali mężczyznę, który podobno planował sprzedawać koty w restauracjach całego kraju. Władze, które zidentyfikowały oprawcę jako pana Sun, powiedziały chińskiemu serwisowi informacyjnemu 163.com, że Sun kradł i sprzedawał koty w restauracjach już od jakiegoś czasu.
Grabież organów w Chinach. Codziennie dla narządów zabijane są tam dziesiątki osób
Każdego dnia w Chinach dla narządów zabijane są dziesiątki osób, przede wszystkich zwolennicy represjonowanego ruchu Falun Gong, ale też chrześcijanie, Tybetańczycy, Ujgurzy. Szacuje się, że dokonywanych jest tam 60-100 tys. przeszczepów rocznie, o wiele więcej niż gdziekolwiek indziej na świecie.
Chiny kończą budowę swojego drugiego lotniskowca
Początki były trudne, gdyż budowa tak skomplikowanego okrętu jak lotniskowiec w kraju, gdzie dotąd tego nie robiono, przerosła rodzime stocznie, zmusiło Chińczyków to do zakupu z drugiej ręki w Rosji.
E-handel: Chiny podbiły polski rynek. AliExpress zmienił układ sił w całym regionie
Na Państwo Środka jako najczęstsze miejsce zakupów wskazało 36 proc. kupujących - wynika z raportu na temat e-handlu transgranicznego w Europie Środkowo-Wschodniej opracowanego przez GFK Polonia na zlecenie PayPalu. Jeden zagraniczny serwis wspierany przez państwowe władze zmienił układ sił w całym regionie.