Wielkanoc 2019: data i tradycje
Wielkanoc jest świętem ruchomym i data jej obchodów co roku się różni, lecz koniecznie musi wypadać w niedzielę. Data jest obliczana przy użyciu specjalnej tabeli – aleksandryjskiej paschalii. W 2019 r. Ukraińcy obchodzą Wielkanoc 28 kwietnia.
Ksiądz Aleksander Kukhta, Inna Afanasyjew i Michaił Prochorow. Co łączy tych ludzi, mówi stylista
Ekspert ds. Obrazów i protokołów Katerina Gordeeva Jak sprawić, by inni podążali za Tobą i podziwiali to, co robisz? Mówi stylistka i specjalistka od obrazu strategicznego Katerina Gordeeva.
Kto będzie reprezentował Białoruś na konkursie Miss World w 2019 roku
Druga „Wice-Miss Białorusi” Anastasia Lavrinchuk będzie reprezentować Białoruś w konkursie „Miss World - 2019”. Zostało to zgłoszone przez TUT.BY w służbie prasowej National School of Beauty.
Wielki Post 2019: dlaczego w Czysty Poniedziałek nie wolno spożywać żadnych pokarmów
11 marca u prawosławnych chrześcijan w Rosji rozpoczął się Wielki Post, który trwać będzie siedem tygodni aż do Paschy. W tym okresie wierni powinni wyeliminować z codziennego menu mięso, tłuszcze zwierzęce, produkty mleczne i jaja.
Rospotrebnadzor przedstawił, jak Rosjanie powinni odżywiać się w okresie zimowym
Rekomendacje zostały opublikowane. Szczególnie zimą mieszkańcy Rosji powinni przestrzegać odpowiedniej diety oraz zaleceń, aby utrzymać swój organizm w dobrym zdrowiu Informacje na ten temat podaje Federalna Służba Nadzoru w Sferze Obrony Praw Konsumenta i Dobrobytu Człowieka.
Z powodu ogromnej ilości śmieci, Chińczycy zaczęli hodować karaluchy.
Jednym z największych problemów, z jakimi borykają się Chiny na drodze do stania się pierwszą gospodarką świata, są odpady. Wszyscy od dawna produkują więcej śmieci, niż można zutylizować w tradycyjny sposób i dlatego od paru tygodni
„Narodowe tańce gruzińskie”
Taniec-to właśnie w nim najbardziej przejawia się dusza narodu.Wszyscy wiedzą o bogatej tradycji Gruzinów i ich miłości do tańca,słynnego na całym świecie.Jego piękno nikogo nie pozostawia obojętnym.
 W PAŹDZIERNIKU W MIŃSKU ODBĘDZIE SIĘ EKO FESTIWAL "PASTERNAK"
15-16 października w Mińsku odbędzie się jubileuszowy, piąty eko festiwal "Pasternak". Tym razem festiwal będzie miał wymiar międzynarodowy, organizatorzy czekają na wystawców z Rosji, Łotwy i Litwy, a także przedstawiciele ze wszystkich regionów Białorusi. Na miejscu będzie pracować kilka stref:
Исследователи из Facebook изучили отличия "собачников" от "кошатников"
Социальная сеть Facebook решила положить конец давним спорам двух абсолютно разных психологический категорий — кошатникам и собачникам, как правило, недружелюбно настроенным по отношению друг к другу.
Любителям выпивки и шашлыков грозит смертельная болезнь
Медики напомнили о серьезном заболевании, которое поражает любителей жирной пищи и алкоголя – панкреонекрозе.
Диета или мировоззрение? Полезно ли есть лишь сырое
Сыроеды говорят, что проблем со здоровьем у них стало существенно меньше! Может, стоит перейти на такое питание?
Сливочное или пломбир. Путеводитель по видам мороженого
Mороженое - самый главный летний десерт, но вот чем отличается пломбир от просто сливочного мороженого, подскажет наша инфографика.
W Nowy Rok będę pić, oczywiście, koktajle
Moskiewscy barmani powiedzieli „Stylowi życia” o tym, co będą pić w Nowy Rok i podzieli się receptami swoich koktajli z winem musującym.
Rosjanie zaczęli rezygnować z wyjazdów zagranicznych
Według informacji rosyjskiego związku przemysłu turystycznego, w weekend sprzedaż zagranicznych wycieczek spadła o 30-50%.
12 propoyzcji na każdy dzień dla miłośników wina
Każdy mądry kucharz ma dobrze wyposażoną spiżarnię.
Dlaczego Rosjanie się nie uśmiechają?
Znany lingwista odkrył tajemnicę słynnego rosyjskiego braku uśmiechu.
W „Kafe Puszkin” pojawiło się menu tematyczne „Bajki Puszkina”
W nim gastronomiczne wersy rosyjskiej klasyki ułożone przez szefa kuchni Andreja Machowa.
Facebook stworzył system, który ułatwi pracę dziennikarzom
Kompania Facebook stworzyła nowy bezpłatny system poszukiwania informacji, któryułatwi pracę dziennikarzy i współpracowników Mediów.
Masa o porachunkach polskiej mafii - recenzja
„Być może, gdybym dorastał otoczony rodzicielską miłością, nie byłbym dzisiaj Masą, ale inżynierem, politykiem albo księdzem. Tylko czy wtedy zechcielibyście przeczytać moje wspomnienia? Jestem pewien, że nie.
Akademia Gitary Festiwal
Przez miesiąc w Poznaniu i w Wielkopolsce rozbrzmiewały gitary. Trwała bowiem ósma edycja Akademia Gitary Festiwal.

Strony