Smaczne i szybkie. 5 przepisów dla tych, którzy nie lubią gotować
Jesz w jadalni kotleta w Nieświeżu i wiesz, w której z kuchni otrzymasz najsmaczniejszą grykę? W tym czasie twój piec i piekarnik są pokryte grubą warstwą kurzu? Redaktorzy LADY.TUT.BY zebrali bardzo proste i smaczne przepisy dla tych, którzy nigdy nie mają wystarczająco dużo czasu, chęci i umiejętności do gotowania.
Wielki Post 2019: jadłospis na co dzień
Wielki Post 2019 trwa 48 dni - zaczyna się 11 marca i będzie trwał w tym roku do 27 kwietnia. Co można jeść podczas Wielkiego Postu, a z jakich produktów warto zrezygnować, oraz propozycje codziennych posiłków poznasz w tym artykule.
Deser dla cesarzowej. Jak przywrócono przepis na ulubione cukierki Katarzyny II
Przepis na cukierki, które skrzyniami dostarczano do pałacu cesarzowej, uznano za zaginiony do czasu, gdy ta „słodka historia” wzbudziła zainteresowanie mieszkańca Smoleńska Aleksieja Niebylicyna.
Bajkał kulinarnie
W trakcie naszych wycieczek dużą uwagę przywiązujemy do kulinariów. Chcemy, by turyści mogli poznać kraj również od tej strony. Dlatego, w miarę możliwości, unikamy hotelowego jedzenia, szukamy dobrych restauracji. Kolacje wzbogacamy o miejscowe trunki i folklorystyczne występy (muzyka i tańce).
Co jedzą i piją Gruzini? Zapraszam do stołu!
Wyjątkowy wpis na blogu, gdyż pierwszy w pełni kulinarny! Był co prawda tekst o pieczeniu chleba na krowich plackach, ale to bym podciągnął bardziej pod survival, tudzież ciekawostkę pokazującą, że taki materiał opałowy używa się w ogromnej części świata, aniżeli kulinaria. Nie wiem czy jest to początek jakiejś serii.
Tradycyjne gruzińskie chinkali według szefa kuchni Ilii Łazersona
Ciasto do chinkali przygotowujemy na bazie mąki, kurzego jajka, wody i odrobiny soli. Ciasto energicznie mieszamy i stopniowo dodajemy do niego wody aż uzyskamy odpowiednią konsystencję
WERESZCZAKA – PRAWDZIWA KULINARNA WIZYTÓWKA BIAŁORUSI
Wereszczaka – prawdziwa wizytówka Białorusi. To danie – szczególny przypadek maczanki. W tradycyjnej białoruskiej kuchni znajduje się nie mniej niż 10 różnych odmian maczanki, ale wereszczaka – najbardziej znana.
KUCHNIA BIAŁORUSI
Kuchnia narodowa Białorusi rozwijała się przez stulecia. Tradycje kulinarne białorusinów – to prostota ludowych receptur i finezja potraw dla arystokratów, różnorodne wykorzystanie lokalnych produktów, nietypowe sposoby gotowania.
Zasady przygotowania sałatki winegret według Ilii Łazersona
Najlepiej przygotować tyle sałatki, ile jesteśmy w stanie zjeść. Nie należy zostawiać winegreta na następny dzień. Zasada kalkulacji ogranicza się do tego, że potrzebujemy tyle ziemniaków, ilu będzie konsumentów, to znaczy tyle, ile porcji chcemy przygotować.
Jak powstał śledzik pod pierzynką
Śledzik pod pierzynką to legendarne danie noworoczne z politycznym podtekstem. Pojawiło się w przełomowym 1918 roku i zjednoczyło proletariat z chłopstwem. Mało kto zdaje sobie sprawę, że szuba (ros. Futro/ pierzynka) to skrót. Przynajmniej, jeśli wierzyć ludowej legendzie.
Petersburg. Tylko z miłości. Pięć kulturalno-kulinarnych tras w Północnej stolicy.
Petersburg ma w sobie niesamowity, ponadczasowy urok — nie patrząc na kapryśną pogodę, marną zieleń, szare niebo i niekończące się tłumy turystów. Jeśli przyjmuje cudzoziemca w swoje kamienne progi, to już nie wypuszcza. Petersburg można kochać lub nienawidzić, ale nie można pozostać wobec niego obojętnym.
Kuchnia mołdawska
W gronie kucharzy całego świata z jakiegoś powodu panuje przekonanie, że kuchnia mołdawska to coś nieistotnego wśród tak bardzo różnorodnych tradycji kulinarnych innych państw. Mołdawska kuchnia nawet w kręgu innych europejskich kuchni zajmuje miejsce Kopciuszka przy siostrach, jest po prostu niezauważalna.
KUCHNIA BEZ ZASAD – GOTUJEMY PO GRUZIŃSKU
Mówimy „Gruzja”, myślimy „szaszłyk!” Najdziwniejsze, że w gruzińskiej kuchni zajmuje on nad wyraz skromne miejsce… Z punktu widzenia kulinarii istnieją dwie Gruzje z naturalną granicą w formie Suramskiej Przełęczy. W kuchnia w zachodniej części kraju odczuwalne są skutki tureckiej tradycji, a nawyki kulinarne we wschodniej części kraju rozwinęły
Będziemy jeść chlorowane chińsko-amerykańskie kurczaki?
USDA zgodziło się na wysyłanie kurczaków do Chin w celu ich przetwarzania. Kurczaki mają być konserwowane w chińskich fabrykach, naszpikowane chemicznymi substancjami i sprzedawane w amerykańskich oraz… europejskich sklepach.ak, dobrze czytasz. Za niedługo chińsko-amerykańskie kurczaki mogą być dostępne w twoim sklepie, jako na przykład… eko