„W rejonie Dniepropietrowska otwarto wyjątkową słoneczną elektrownię”
Dzięki wsparciu finansowemu EKObanku w Wilnohirsku (obwód dniepropietrowski) uruchomiono unikalną na Ukrainie i w Europie elektrownię słoneczną.
Cypr przed terminem spłacił pożyczkę Rosji
Cypr przed terminem spłacił swój dług wobec Rosji, płacąc saldo w wysokości 1,56 mld euro. Zostało to zgłoszone przez Bloomberg w odniesieniu do cypryjskiego Ministerstwa Finansów.
Gruzja chce wolności gospodarczej od Rosji
Gruzja musi zmniejszyć zależność gospodarczą od Rosji, powiedział prezydent Salome Zurabishvili podczas przemówienia na forum międzynarodowym MEDEF we Francji.
Chiny nakładają dodatkowe cła na soję i amerykańską ropę naftową
Władze chińskie nałożyły dodatkową opłatę w wysokości 10% na soję i amerykańską ropę naftową. Poinformował o tym Komitet ds. Taryf i Opłat w ramach Chińskiej Rady Stanu.
Kazachstan: Narody Azji Środkowej rozmawiają z USA o bezpieczeństwie i współpracy gospodarczej
Ministrowie spraw zagranicznych pięciu narodów Azji Środkowej i dyplomata USA spotkali się 22 sierpnia w Astanie, aby omówić bezpieczeństwo regionalne i współpracę gospodarczą ze Stanami Zjednoczonymi.
Zadłużona Rosja
Specjaliści biją na alarm: dochody obywateli spadają, a liczba kredytów rośnie
Bitwa o żniwa: Rosja nadal zajmuje pierwsze miejsce na świecie
Od 2010 r. Rosyjskie uprawy zbóż ustanawiają rekord po rekordzie. Pozwoliło to wejść Rosji do pierwszej trójki największych producentów pszenicy na świecie, wyprzedzając Kanadę i Stany Zjednoczone. Rosja, zaczęła domagać się statusu „supermocarstwa rolnego”.
Turyści przebywający w Turcji chętniej robią zakupy
Rosnąca liczba zagranicznych turystów w Turcji doprowadziła do prawie 70% wzrostu zakupów w okresie styczeń-lipiec. Katarowie jednak przewodzą pod względem średnich wydatków na mieszkańca. Turyści odwiedzający Turcję zwiększyli swoje wydatki o 70% w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy tego roku, w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku
Ministerstwo Finansów zamierza zamrozić korzyści dla projektów arktycznych
Ministerstwo Finansów Rosji proponuje formalne przedłużenie moratorium na wydawanie nowych środków wsparcia państwa dla złóż ropy i gazu w strefie arktycznej. Gazeta Kommersant napisała o tym w nawiązaniu do projektu raportu dla prezydenta Władimira Putina, przesłanego rządowi przez wiceminister finansów Ilę Trunin 31 lipca.
Chiny mają potężną broń. Czy jej użyją? To byłoby tsunami dla światowej gospodarki
Wojna handlowa między Chinami i Stanami Zjednoczonymi przybrała w ostatnim tygodniu na sile. Prezydent Donald Trump zapowiedział kolejne sankcje, w odpowiedzi Chiny sięgnęły po dawno nieużywaną broń
Rosja wyprzedzi Arabię ​​Saudyjską w rezerwach złota i walutowych
Po raz pierwszy od ośmiu lat rosyjskie rezerwy złota i walut obcych mogą przekroczyć rezerwy Arabii Saudyjskiej. O tym pisze Bloomberg.
Donald Trump uderzył w rubel: taryfy są gorsze niż sankcje
Administracja Donalda Trumpa najwyraźniej postanowiła niezwłocznie zaradzić amerykańskim rusofobom, zaniepokojona i oburzona niedawną rozmową telefoniczną Trumpa z rosyjskim prezydentem. Nowy pakiet sankcji antyrosyjskich jest naprawdę poważnym ciosem dla rosyjskiej gospodarki. Co prawda, nie według dzisiejszej rosyjskiej gospodarki,
Chińczyk wylicytował słynny obiad z Warrenem Buffettem. Sprawa zamieniła się w tragedię
Gdy w czerwcu Chińczyk Justin Sun, znany głównie w środowisku kryptowalutowym, wygrał coroczną licytację, w ramach której kupuje się lunch z miliarderem Warrenem Buffettem, na świecie zawrzało. Sun od razu poinformował, że chciał przekonać Buffetta do kryptowalut i zapłacił za spotkanie rekordową kwotę 4,57 miliona dolarów. Do lunchu jednak nadal
Chińczyk wylicytował słynny obiad z Warrenem Buffettem. Sprawa zamieniła się w tragedię
Gdy w czerwcu Chińczyk Justin Sun, znany głównie w środowisku kryptowalutowym, wygrał coroczną licytację, w ramach której kupuje się lunch z miliarderem Warrenem Buffettem, na świecie zawrzało. Sun od razu poinformował, że chciał przekonać Buffetta do kryptowalut i zapłacił za spotkanie rekordową kwotę 4,57 miliona dolarów. Do lunchu jednak nadal
Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju otwiera dyskusje na temat finansowania projektu miedzi
Jeden z głównych kredytodawców gigantycznej podziemnej kopalni miedzi Rio Tinto na pustyni Gobi w Mongolii zasygnalizował swoją gotowość do zapewnienia dalszego finansowania projektu, który spóźnia się oraz przekracza budżet.
Chiny i Azerbejdżan pogłębiają współpracę w ramach Koncepcji Pasa i Drogi
Przedstawiciele rządzącej partii Azerbejdżanu, parlamentu i think tanków biorą udział w sympozjum w Baku. W seminarium z chińską delegacją wzięło udział ponad 120 przedstawicieli partii rządzącej Azerbejdżanu, parlamentu i zespołów ekspertów. Song Tao, szef Międzynarodowego Departamentu Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Chin, wygłosił
POMOC UE DLA INKUBATORA W NISPORENI
Inkubator przedsiębiorczości w Nisporeni w Mołdawii od wielu lat wspiera początkujące firmy. Inkubator ten w roku 2016 został nagrodzony tytułem najlepszego inkubatora przedsiębiorczości w Republice Mołdawii. Został on sfinansowany przez UE i jest największym inkubatorem w tym kraju. Oferuje różnorodne formy wsparcia – finansowe i informacyjne.
Sberbank nazwał kraje, gdzie są bankomaty niebezpieczne dla klientów
Rosyjski bank „Sberbank” wymienił kraje, przy wizycie których trzeba zachowywać ostrożność przy używaniu bankomatów z powodu ryzyka skimmingu. O tym informuje „RIA Nowości” powołując na biuro prasowe banku.
Azerbejdżan zatrzymał nielegalne finansowanie okupowanych terytoriów Górskiego Karabachu
Azerbejdżański Urząd Nadzoru Rynków Finansowych (FIMSA) zapobiegał próbom nielegalnego pozyskiwania funduszy i świadczeń usług bankom na okupowanych terytoriach Azerbejdżanu.
Osłabienie gruzińskiej gospodarki w związku z utratą turystów z Rosji
Jak donosi RIA Novosti, Narodowy Bank Gruzji oszacował szkody w gospodarce kraju, związane z przewidywanym zmniejszeniem ruchu turystycznego z Rosji.

Strony