Jak się dostać na debatę kandydatów na prezydenta Ukrainy?
Kandydat na prezydenta Ukrainy showman Władimir Zieleński, który po pierwszej turze znalazł się na pierwszym miejscu z 30% głosów, opowiedział, w jaki sposób można uzyskać bilet na debatę, która będzie miała miejsce na Stadionie Olimpijskim w Kijowie.
NOWE RELACJE GRUPY PRZYJAŹNI "FRANCJA - BIAŁORUŚ".
Białoruś i Francja są gotowe do wzmocnienia wzajemnych relacji w różnych dziedzinach. Napięcie w regionie i sąsiedztwo Rosji stanowią ważny aspekt dla obu krajów – takiej informacji udzielił podczas wizyty w Mińsku przewodniczący grupy przyjaźni „Francja — Białoruś",
Portale społecznościowe ośmieszyły Putina
Rosyjski prezydent Vladimir Putin ponownie wprawiony w zakłopotanie. Tym razem do incydentu doszło podczas spotkania ze znaną primadonną Ałłą Pugaczową.
Azerbejdżan z rosyjskim akcentem. Co sprawiło radość Walentinie Matwijenko w czasie pobytu w Baku?
Marszałek Rady Federacji wróciła ze stolicy Azerbejdżanu z kolejnym orderem i bagażem miłych wrażeń. Stosunek mieszkańców tej byłej republiki radzieckiej do państwa rosyjskiego, jego języka i kultury wzbudziły podziw Matwijenko.
Poroszenko i Zielenski rozmawiali przez telefon na antenie kanału telewizyjnego
Kandydaci na prezydenta Petro Poroszenko i Władimir Zielenski rozmawiali przez telefon na antenie lokalnego kanału telewizyjnego. Obecny prezydent zaprosił swego oponenta, by ten w ciągu 40 minut przyjechał do studia na debatę.
Władimir Putin spotkał Recepa Erdogana
8 kwietnia prezydent Rosji Władimir Putin przyjął prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana w Moskwie. Korespondent specjalny „Kommersant” Andriej Kołesnikow uważa, że ​​głównym tematem rozmów miała być obniżka cen na rosyjski gaz, o którego Turcja zabiega. O tym, jakie wyrafinowane metody zastosował prezydent Turcji w celu rozwiązania problemu na
Dodon zaakcentował udział Matwijenko w odbudowie stosunków między Rosją i Mołdawią
W niedzielę (7 kwietnia) prezydent Mołdawii Igor Dodon złożył życzenia przewodniczącej Rady Federacji Rosyjskiej Walentinie Matwijenko z okazji jubileuszu i zaakcentował jej zasługi w przywracaniu i wzmacnianiu stosunków między państwami.
Duma państwowa wyjaśniła, jak uratować Rosję przed „chamstwem” Ukrainy i Rady Europy
Duma państwowa wyjaśniła, jak uratować Rosję przed „chamstwem” Ukrainy i Rady Europy
"Jest gotowy zrobić wszystko, co konieczne."
Aleksander Łukaszenka chce bardziej aktywnie zająć się kwestią wprowadzenia pokoju w Donbasie. Informacji o tym na kanale telewizyjnym "112 Ukraina" udzielił przewodniczący rady politycznej partii "Opozycyjna Platforma — Za Życie" Wiktor Medwedczuk.
Los Donbasu: co czeka region, jeśli prezydentem zostanie Zełenski?
Na Ukrainie trwa kampania wyborcza przed drugą turą wyborów prezydenckich, a   szansę no objęcie urzędu ma nadal showman Wołodymyr Zełenski. Czy w przypadku jego wygranej zmieni się polityka państwa
Grupa robocza obliczy szkody spowodowane przez Ukrainę
Szef administracji okupacyjnej Vladimir Konstantinow powiedział, że Ukraina powinna spodziewać się pozwów za blokady nałożone na Krym. Są to: wodna, energetyczna, a także żywnościowa.
Putin wypowiedział się na temat wolności Internetu
Prezydent Rosji uważa, że powinna być zachowana wolność Internetu, a w celu przeciwdziałania pojawiającym się zagrożeniom, należy utrzymać właściwy dialog ze społecznością w sieci.
Mężczyzna sprzedał kartę wideo na pchlim targu. Następnie został wezwany na policję i do sądu.
Prawa sprzedawców i nabywców na Białorusi są dość dobrze chronione. Wszystkie zasady i przepisy dotyczące ich stosunków w dziedzinie sprzedaży i zakupu są określone w ustawie „O ochronie praw konsumentów” i innych dokumentach.
Polityczne credo Putina
Rzecznik prasowy prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow przedstawia polityczne credo głowy państwa Władimira Putina, które wielokrotnie przyświecało mu w czasie kampanii wyborczych.
Rosja została liderem pod względem liczby więźniów i oszczędzania na nich
Rosja została liderem wśród państw europejskich pod względem liczby więźniów i oszczędzania na ich utrzymaniu - podaje gazeta "Wiedomosti", należąca do rodziny Demiana Kudriewcewa, powołując się na dane dla Rady Europy z Uniwersytetu w Lozannie.
460 milionów: własność krewnych Zakharczenki przejętych na rzecz państwa
Nikulinski Dwór Moskiewski przejął majątek o wartości 460 milionów rubli od krewnych pułkownika Dmitrija Zacharczenki .
Kreml skomentował informację o masowym wydawaniu rosyjskich paszportów dla mieszkańców ŁLR i DLR
Pieskow stwierdził, że nie ma „żadnych informacji na ten temat”. Kreml nie potwierdził ani nie zdementował zamiaru Rosji rozpoczęcia masowego wydawania rosyjskich paszportów na okupowanych terytoriach Donbasu.
Znane są szczegóły wybuchu w Akademii Wojskowej w Petersburgu
Na terenie Wojskowej Akademii Kosmicznej im. A.F. Możajskiego w Petersburgu, w czasie przenoszenia ładunków przeznaczonych do ćwiczeń, wybuchła mina.
„Łukaszenko ogłosił,że Rosja nie będzie negocjować cen gazu od 2020r.”
Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko twierdzi,że strona rosyjska nie reaguje na propozycje Mińska o rozpoczęciu negocjacji o cenie gazu od 2020r. „Kolejny rok-następna batalia (o cenę gazu od 2020r.-IF),podobnie jak z manewrem podatkowym.Jak na razie brak jakichkolwiek ruchów ze strony Rosji,
Wołodymyr Zełenski. Surrealizm i schizofrenia
Może właśnie o to chodziło w kampanii Wołodymyra Zełenskiego, żeby granica między światem realnym a serialowym się zacierała. Żeby postać zmyślona, idealistyczna, walcząca bezpardonowo z korupcją i patologiami systemu na Ukrainie mogła zostać uznana za prawdziwą w osobie Wołodymyra Zełenskiego - komentuje dla Interii Krzysztof Nieczypor

Strony