Gosduma wyjaśnia, dlaczego odmawia się przyjmowania do wojska osób z tatuażami
Poborowi, którym odmówiono wstąpienia do armii z powodu tatuaży na twarzy, mają zbyt bogaty świat wewnętrzny, a to nie do końca odpowiada rygorystycznemu życiu wojskowemu.
Rozpoczął się chiński Nowy Rok!
W miniony wtorek czasu lokalnego Chińczycy powitali Nowy Rok, którego datę jak zwykle wyznaczył kalendarz księżycowy.
Moskwa w oczekiwaniu na Nowy Rok. Najciekawsze wydarzenia grudniowe
Zapach mrozu i igliwia, blask anielskich włosów, girlandy….. Moskwę przepełnia atmosfera zbliżających się świąt. Aby niczego nie przegapić, warto zrobić listę najciekawszych wydarzeń.
Gruzja - kraj ogrodzeń i okopów
Stosunki z Rosją pozostają ciągle jeszcze napięte. Pewien rolnik, z powodu wytyczenia granicy żyje po fałszywej dla niego stronie ogrodzenia.
PRZYDATNE KONTAKTY DLA FIRM ZAGRANICZNYCH W BIAŁORUSI
Ministerstwa i organizacji, które mogą pomóc firmom zagranicznym na terenie kraju
SYMBOLE PAŃSTWOWE
Zgodnie z Konstytucją Republiki Białoruś Flaga Państwowa, Godło Państwowe i Hymn Państwowy są symbolami suwerenności kraju.
PODSTAWOWE FAKTY O BIAŁORUSI
Oficjalna nazwa - Republika Białoruś Prezydent - Aleksander Łukaszenka (z 1994) Premier - Andrzej Kobiakow (z 2014) Teren - 207,6 tys. km kwadratowych
ŚWIĘTA PAŃSTWOWE BIAŁORUSI, INNE ŚWIĘTA I PAMIĄTKOE DNI, OBCHODZONE W KRAJU
15 marca 1994 roku została uchwalona Konstytucja niepodległej Republiki Białoruś.
Przekop Mierzei Wiślanej: Władze centralne Rosji są przeciw, media lokalne w Kaliningradzie
Planowany przez rząd przekop Mierzei Wiślanej wzbudza kontrowersje - w kraju organizacji ekologicznych, z kolei w Rosji - szczebla centralnego, zaniepokojonego utratą strategicznej przewagi nad Zalewem.
Bożonarodzeniowa noc była najzimniejszą od początku wieku
Bożonarodzeniowa noc w Moskwie była najmroźniejszą od początku zimy, powietrze w stolicy ochłodziło się do - 29,8 stopni, podało Meteorologiczne centrum FR, dodając, że tak zimno w XXI wieku w stolicy Rosji jeszcze nie było.
Interesujące fakty o Mołdawii
Mołdawia została uznana przez czytelników "LonelyPlanet" za "miejsce numer jeden na liście nieznanych krajów w Europie". Nigdy nie możecie mieć pewności, co akurat wy odkryjecie tam dla siebie. Oczywiście, nie będzie to najwyższa góra, czy najgłębsze morze, a nawet najdłuższa rzeka, jednak to właśnie to miejsce z wielu powodów fascynuje i zadziwia:
Strefy czasowe w Rosji z rysem historycznym
W Rosji ze względu na rozmiary terytorium ustalenie poprawnego czasu od wieków stanowiło spory problem. Obecna Rosja, która na Zachodzie sięga Środkowej Europy, a na Wschodzie opiera się o granice Ameryki musiała zostać podzielona na wiele stref czasowych.
UKRAINA 2016. DRZEWA NA INSTYTUCKIEJ
Ponad dwa lata temu wszystkie polskie media żyły Ukrainą. Umowa stowarzyszeniowa, protesty, dyktatura Janukowycza, Berkut, porozumienie podpisane z udziałem ministra Sikorskiego. Scena, rewolucja transmitowana na żywo w internecie.
Trybunał Konstytucyjny będzie miał większe uprawnienia
Trybunał Konstytucyjny może mieć prawo decyzji, czy wypełniać postanowienia ETCP. Parlamentarna Komisja ds. ustawodawstwa konstytucyjnego poleciła izbie poprzeć projekt prawny, który daje Trybunałowi Konstytucyjnemu (TK) prawo wyboru(...)
Turkmenistan – WSTĘP
Dzisiejszy Turkmenistan obejmuje obszar, na którym doszło do skrzyżowania wielu cywilizacji.
Polska w czołówce miejsc atrakcyjnych turystycznie
Międzynarodowe czasopismo podróżnicze Lonely Planet umieściło Polskę na liście miejsc najbardziej atrakcyjnych dla turystów.
Poznaj Kazachstan
Kazachstan - to atrakcyjny kraj o wspaniałej przyrodzie, zróżnicowanym krajobrazie i cudownej architekturze, łączącyprzy tym wschodnią harmonięoraz zachodni luksus.
Ustrój polityczny, podział administracyjny i ludność Mongolii
Mongolia jest dziś krajem całkowicie demokratycznym, w którym władza pochodzi z wolnych wyborów, swobody obywatelskie są respektowane.
Kultura Mongolii
Muzyka Mongolii: Podstawą mongolskiej muzyki jest skala pięciotonowa, tzw. Pentatonika. Naród mongolski jest bardzo muzykalny i lubi śpiewad. Pieśni z reguły są jednogłosowe. Głównymi jej rodzajami są pieśni - tzw. uroczyste, o swobodniej rytmice
Jurta (ger) – życie koczownika Mongolskiego
Życie koczownika sprawia, że budowanie stałego domu staje się mało opłacalne.

Strony