Zwłoki dziecka w kanale melioracyjnym
Znaleziono chłopca, który zaginął w ubiegłą środę we wsi Lubaszki w obwodzie brzeskim na Białorusi. Gdy przybyły służby ratownicze, Wania już nie żył. Zwłoki dziecka wyłowiono z kanału melioracyjnego.
Rosjanka przez lata ukrywała dzieci w skrajnie zaniedbanym mieszkaniu i karmiła je odpadami
Podmoskiewskie organy ds. opieki odebrały mieszkance Mytiszczi czworo dzieci. Kobieta przez wiele lat ukrywała je przed państwem i wychowywała w skrajnie zaniedbanym mieszkaniu, w całkowitej izolacji od świata zewnętrznego. Informacji na ten temat udzieliła kanałowi telewizyjnemu "360"
Bójka dwóch niezdyscyplinowanych kierowców
Policja zatrzymała w Mińsku 26-letniego kierowcę, który w wyniku bójki poważnie zranił mieszkańca dzielnicy Molodechno. 49-latek na skutek doznanych obrażeń został przewieziony do szpitala
Co piąty Rosjanin chciałby wyemigrować z kraju
Aż 20% obywateli Rosji jest skłonnych przenieść się do innego kraju i w nim zamieszkać. To rekord na przestrzeni ostatnich lat, o czym świadczą wyniki sondażu, przeprowadzonego w 2018 r. przez instytut badania opinii społecznej Gallup.
W Saligorsku nauczycielka zmusiła ucznia do skasowania patriotycznych wierszy
„Nasza Niwa” dotarła do szczegółów dziwnej sytuacji, która wydarzyła się w Liceum numer 1 w Saligorsku. To właśnie tam w klasie 10A uczy się Herman Lebed – bardzo dobry uczeń oraz uczestnik olimpiad historycznych
„Uczucie, że Ukraina ma przewodnik po błędach Saakaszwilego”
Gruzja powinna przywrócić stosunki z Rosją, ponieważ leży to w jej interesach narodowych. O tym w wywiadzie dla Izwiestii powiedział były przewodniczący parlamentu republiki Nino Burdżanadze. Podczas rozmowy lider gruzińskiej opozycji, dwukrotnie pełniący funkcję prezydenta kraju, mówił o zbliżających się wyborach prezydenckich i nacisku na jej
Co czwarty Rosjanin przyznaje, że potrzebuje pomocy psychologa
Spośród zapytanych 24% respondentów przyznaje, że jest gotowa zwrócić się z prośbą o pomoc w rozwiązaniu trudności natury emocjonalnej do psychologa. Najczęściej o takiej możliwości mówią kobiety i ludzie z wyższym wykształceniem.
Spadła liczba ludności na Syberii
W 2018 roku upływ ludności z Syberyjskiego Okręgu Federalnego zwiększył się 1,5-krotnie w porównaniu z 2017 r. Według danych Terytorialnego Organu Federalnej Służby Państwowej dla Obwodu nowosybirskiego, wyemigrowało 29 tys. osób.
Moskwiczanka spędziła w mieszkaniu ponad miesiąc ze zmarłym synem
Mieszkanie w południowo-zachodniej części Moskwy na prawie półtora miesiąca zamieniło się w grobowiec. Dnia 14 marca na prośbę sąsiadów zostały otwarte jego drzwi, w środku znajdowało się ciało 79-letniej kobiety, a także jej 52-letniego syna i kota.
Obudziła się po dwudziestu latach. Historie ludzi, którzy zapadli w letarg
Przesypiamy średnio jedną trzecią życia. W historii znane są jednak przypadki, kiedy to człowiek zapada w sen na długie lata. Ma szczęście, jeśli z uwagi na swój stan głębokiego śnienia nie zostanie uznany za zmarłego i pochowany.
W Moskwie przed sądem stanie seryjny morderca kobiet
W Moskwie przed sądem stanie mężczyzna, który przyznał się do zabójstwa pięciu kobiet na terenie Moskwy i Obwodu moskiewskiego.
Ewakuacja dziesięciu szkół w Petersburgu
Dziesięć szkół w Petersburgu ewakuowano z powodu uzyskania anonimowych informacji o podłożeniu materiałów wybuchowych.
Trzyletnia dziewczynka spędziła sama tydzień w domu i zmarła
Mieszkanka Kirowa zostawiła na tydzień trzyletnią córkę samą w domu. Dziewczynka umarła z pragnienia.
Większość Rosjan jest przeciwna eutanazji
Ogólnorosyjskie Centrum Badania Opinii Publicznej (WCIOM) sprawdziło, jaki jest stosunek Rosjan do eutanazji. Okazało się, że większość respondentów występuje przeciwko tej procedurze.
W Permie zatrzymano dyrektora ośrodka, w którym przebywali wycieńczeni emeryci
Dyrektor ośrodka dla osób starszych w Permie, którego wcześniej poszukiwano, został zatrzymany.
Płatny urlop dla świeżo upieczonego taty
Deputowany Gosdumy z partii LDPR Wasilij Wlasow przygotowuje projekt ustawy, dotyczący udzielania mężczyznom, którym urodziło się dziecko 10-dniowego płatnego urlopu.
W Surgucie dokonano obrzędu publicznego zabicia barana
W sieciach społecznościowych zamieszczono wideo, na którym odbywa się rytualny obrzęd muzułmanów –składanie ofiary na cześć narodzin dziecka. Mieszkańcy Surgutu negatywnie odnieśli się do zaistniałej sytuacji, która miała miejsce bezpośrednio przy klinice położniczej.
Pijani Rosjanie wrzucili niemowlę do gorącego pieca. Dziecko zmarło
Dwaj pijani mieszkańcy wsi Charoy w Chakasji wrzucili swojego 11-miesięcznego wnuka do gorącego pieca, w rezultacie czego dziecko zmarło.
Już od lutego kolejne zmiany w życiu Rosjan
Leki dla nieuleczalnie chorych, zmiana mandatów za prędkość i stabilny Internet
W rosyjskim szpitalu dziecięcym znaleziono pluskwy i myszy
Pacjenci Dziecięcego Szpitala Klinicznego Kraju Permskiego skarżą się na pluskwy, myszy i karaluchy, biegające w budynku.

Strony