W dniach 22-23 lipca eksperci z Niemiec odwiedzą Azerbejdżan, aby wspomóc plan rozwoju polityki współpracy kraju z UE. Zorganizowano konferencje, która ma wprowadzić kraj w nowe standardy. Poprzez wprowadzenie odpowiednich standardów produktów, usług i procesów biznesowych dostosowanych do europejskich standardów jakości UE chce zbudować międzynarodową współprace. Udział w projekcie jest dobrowolny. Celem jest wprowadzenie polityki jawności zasad i bezpieczeństwa gospodarowania. Równocześnie UE chce obniżyć koszty produkcji i rozpowszechnić nowoczesne technologie i innowacyjność na rynku dóbr w krajach współpracujących.

 

Celem projektu

Beneficjentem jest Instytut Azerbejdżanu (AZSTAND, Azerbaijan Standardization Institute). Organizatorzy wydarzenia to Komisja Europejska. Projekt wdrażany dotyczy wsparcia technicznego i informacyjnego (TAIEX, Technical Assistance and Information Exchange Instrument). Poprzez wprowadzenie norm technicznych i standardów UE kraj ma uzyskać nowego partnera biznesowego, a Azerbejdżan możliwości na rynku UE. Celem jest wprowadzenie odpowiedniej polityki pracy i standardów jakości produktów i usług oraz polityki zarządzania. Ważnym elementem jest polityka ryzyka i zarządzania ryzykiem.

 

Efekty projektu

W efekcie Azerbejdżan ma uzyskać narzędzia dla poprawy swojej konkurencyjności w Europie oraz nowe regulacje dla rynku produktów i usług. Kraj ten uzyska dostęp do szerszego rynku handlu zagranicznego i współpracy. Nowa polityka ma opierać się o zasady dobrych praktyk UE. Ma wspomóc wzrost i rozwój biznesu w Azerbejdżanie.

 

Projekt TAIEX

Projekt TAIEX jest skierowany do wszystkich krajów, które chcą rozwijać współpracę na rynku międzynarodowym. Poprzez wsparcie informacyjne i techniczne (w tym spotkania i konferencje ekspertów) ma na celu zwiększenie efektywności gospodarowania i konkurencyjności przedsiębiorstw w krajach współpracujących. Obecnie w ramach projektu planowana jest konferencja w Baku w Azerbejdżanie. Celem jest wsparcie regionu i pomoc w rozwinięciu rynku usług, produktów i rynku pracy. Poprzez wprowadzenie odpowiednich standardów i regulacji kraj ten ma uzyskać nowego partnera biznesowego i nowe możliwości na rynku międzynarodowym.

Dorota Smoleńska

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
9 + 1 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.